Foto: Jiří IPSER
Gól na 2:1 Tempo zlomil, myslí si hrdina Přední Kopaniny. Výhru pečetila jeho paráda. Na takový gól jsem myslel, tvrdí Ptáček

Gól na 2:1 Tempo zlomil, myslí si hrdina Přední Kopaniny. Výhru pečetila jeho paráda. Na takový gól jsem myslel, tvrdí Ptáček

Přední Kopanina vyhrála šlágr na půdě Tempa 4:1 a po domácím zaváhání Vyšehradu se vrátila do čela Pražská teplárenská přeboru. Triumf na Lhotce nad průběžně třetím týmem tabulky nese jasný podpis útočníka Vojtěcha Ptáčka, který vstřelil vítězný gól a za stavu 3:1 ještě pečetil výsledek výstavní trefou do horního růžku. „Zvládli jsme důležitý zápas,“ oddechl si hrdina v dresu Přední Kopaniny.

Zápas jste nakonec zvládli a vysoko vyhráli. Pokud jde ale o začátek, asi hůř jste vstoupit do utkání nemohli, že?
To je pravda. Vždycky si říkáte, že je hlavní nedostat na začátku gól a my jsme bohužel udělali penaltu, kterou soupeř proměnil.

Z pohledu vašeho týmu naštěstí přišlo brzy vyrovnání, když úřadoval obránce Krejčí. Oddechl jste si?
No, nejen Sparta má v sestavě Krejdu, který umí dávat důležité góly. Byli jsme rádi, že se povedlo náskok Tempa docela rychle smazat. Ale jednoduché to za stavu 1:1 nebylo, myslím, že Tempo nás celý první poločas přehrávalo.

Důležitý moment přišel chvíli před půlí, kdy domácí štírek Trajhan zajel ve středu pole do Asada a byl vyloučen. Vnímáte to jako klíčový moment?
Tempo udělalo chybu v podobě toho, že si nechalo dát červenou kartu. My jsme toho pak jen využili. Byl to zásah do jejich středové řady, oni se tam dost točili a po tom vyloučení už to nemohli dělat.

Neříkal jste si, že to možná proti deseti budete mít složitější?
Ne. Já jsem si hlavně říkal, že jsem po celou dobu první půle měl hodně defenzivních povinností, hodně jsem bránil. Tak mě napadlo, že když jdou do deseti, tak budu mít víc volnosti.

Tempo se ale v deseti nikam nehnalo a čekalo na svou šanci…
Bylo to z naší strany o trpělivosti. Věděli jsme, že šance přijde. Hlavní bylo, že jsme zvládli první půli, odmakali jsme to.

A pak přišel váš vítězný gól. Bolel hodně?
Sedřel jsem se, ale nakonec z toho byla gólová odměna. Viděl jsem, že má míč Zelí (Zelenka) a ten to umí krásně kopnout. Tady jsem si tedy nejprve myslel, že to nestihnu, ale nevypustil jsem to a skočil za míčem. Nakonec z toho byl gól. Asi to nebylo slyšet, ale všem nám spadl obrovský kámen ze srdce.

Tušil jste, že je hotovo?
Myslím, že se soupeř složil. V deseti poctivě bránili stav 1:1, ale pak se zlomili. Když pak Urby (Urban) přidal gól na 3:1, tak jsem věděl, že už Tempo stav neotočí.

Vrcholem pak byla vaše trefa na 4:1, která byla výstavní…
Přebral jsem si míč přes obránce a pak kolem mě nikdo nebyl. Takovou situaci jsem si před zápasem vizualizoval a povedlo se trefit parádně.

Vy jste na takovou parádní trefu myslel před výkopem?
Vím, že jsme na úrovni pražského přeboru a moc se tady na té úrovni zrovna na mentální přípravu nehraje. Ale já se snažím připravit po všech stránkách. Dělám to docela často. Věnuju se tomu i mimo fotbal, studuju to a baví mě to, chtěl bych se tomu do budoucna víc věnovat. Myslím si, že mentální příprava je hodně důležitá a v Česku je pro to velký prostor.

A pak přijde i odměna. Jste rád, že tyhle vaše parády viděli i rodiče?
Oni chodí na zápasy pravidelně. Od mala mě podporují a jsem jim za to moc vděčný. Sledují fotbal obecně, i mimo mě.

Kam si zajdou na fotbal?
My jsme z Příbrami, takže třeba tam. Samozřejmě se sleduje reprezentace. Táta je navíc velký slávista, takže se u nás hodně sleduje Slavia a Manchester United.

Vidíte, a já myslel, že držíte s většinou kabiny, která je nakloněna spíše Spartě.
To je pravda, že tam máme kluky, co Spartou prošli. Ale u mě to vyhrává Slavia.

Vyšehrad dohrával až po vašem utkání, co říkáte na to, že doma zaváhal a Přední Kopanina je zpátky v čele soutěže?
Vyšehrad měl dlouhou vítěznou sérii. Když jsme se o všem bavili s přítelkyní, tak jsme si říkali, že z těch dvou našich největších soupeřů nahoře v tabulce řadíme výš Tempo. Ale přebor je opravdu hodně vyrovnaný a každý může zakopnout. Do konce je ještě hodně kol, stát se může hodně věcí.

I Kopanina už zaváhala na půdě Motorletu B…
Přesně o tom mluvím, Motorlet byl lepším týmem a zasloužil si vyhrát.

Vyšehrad nyní ztrácí na váš tým bod. Vzájemný zápas vás ale čeká na umělé trávě soupeře. Na umělce se hrálo i na Tempu, co jste na to říkal?
Na Tempu je umělka dobrá, ale tráva je tráva. Kdybych si mohl vybrat, samozřejmě vždycky zvolím přírodní trávu. My ale máme svůj cíl pro tuhle sezonu, tak to budeme muset zvládnout i na vyšehradské umělce. Nic jiného nám nezbývá.Související články