Foto: Pavel Jiřík st.
Aritma prožila povedený podzim, trenér Prošek se teď chystá do hokejové branky. Kluci mě můžou šikanovat, směje se

Aritma prožila povedený podzim, trenér Prošek se teď chystá do hokejové branky. Kluci mě můžou šikanovat, směje se

Parádní podzim! Aritma přezimuje na třetí příčce divizní skupiny A. V prvním poločase sezony prohrál tým trenéra Ladislava Proška pouze jednou, co se týče zápasů na hřištích soupeře, jsou Vokovičtí úplně nejlepší. Bilanci vyšperkovali sérii jedenácti duelů bez prohry. „Na tabulku je příjemný pohled. Třicet získaných bodů je dobrý počin,“ ohlíží se za podzimem trenér Aritmy.

Už jste si první půlku sezony vyhodnotil?
S podzimem panuje spokojenost. Vážíme si toho, jak jsme první polovinu sezony zvládli. Jasně, že jsme mohli některé zápasy, které skončily remízou, dotáhnout do vítězného konce, ale byly i zápasy, které skončily nerozhodně a mohli jsme třeba prohrát. Myslím, že výchozí pozice do jara je dobrá. Třeba remízu s Příbramí B jsme brali, soupeř měl před koncem šanci a mohl vyhrát, naopak v Jindřichově Hradci jsme v úplném závěru ztratili vedení, tam nás remíza bolí.

Mluvíte o dobré výchozí pozici. To zní skoro až tak, že byste chtěl Aritmu vidět v tabulce ještě výše.
Vždycky, když něco hrajete, tak se chcete umístit co nejlépe. Jde nám o to, abychom se posunuli zase dál, s mladým týmem sbíráme zkušenosti. Bylo vidět, že některé zápasy, které jsme v minulé sezoně ztráceli, už jsme dokázali dohrát do remízového konce. V tom je vidět pokrok.

Čemu ten pokrok připisujete?
Povedlo se složit tým, do sezony jsme šli s nově vytvořenou obranou, byla nová stoperská dvojice. Myslím, že nás nastartovala výhra v Mariánských Lázních. Všechno do sebe krásně zapadlo a tým se rozjel, neprohrávalo se.

Porážka v divizi přišla jen jediná, a to s Petřínem Plzeň. Pak máte sérii jedenácti zápasů bez prohry, to je skvělá bilance, že?
V první půli toho zápasu jsme odehráli jeden z našich nejlepších výkonů. Po přestávce jsme udělali tři obrovské chyby, které jsme ve zbytku sezony už neudělali. Ještě bych rozvedl tu myšlenku, proč se nám dařilo. Všechno začalo tím, že útočníci dobře napadali rozehrávku soupeře. Svůj díl odvedli záložníci a skvěle se dařilo obraně. K tomu nás podržel gólman, který udržel osm čistých kont a myslím, že je v Praze nejlepší.

Přiznejte, počítal jste s takovou bilancí?
Přiznávám, že jsem to nečekal. Samozřejmě, že když se dařilo, tak sebevědomí mladého týmu rostlo. Součinnost mužstva byla skvělá. Vlastně se nám vyhýbala i zranění. Až později se zranil vážně Lőffler, když si přetrhl vazy v kotníku. A Vožický si utrhl zkřížený vaz v koleně. Ve výsledku jsme dostali jen jedenáct branek, což je pro tým skvělá vizitka.

Pět z nich jste dostali v posledních třech kolech. Byly tam znát vynucené zásahy do sestavy?
Museli jsme vynuceně udělat zásahy do systému hry, který jsme předváděli během podzimu. Byla tam personální obměna. Co se týče závěru podzimu, tak mě mrzí hlavně dvě inkasované branky v utkání s Klatovy. Vedli jsme chvíli po přestávce 4:0 a dostali jsme dvě laciné branky, místo abychom zápas dohráli a udrželi čisté konto pro našeho gólmana.

Změnili jste něco zásadního v přípravě, že se týmu tak dařilo?
Neřekl bych. Podzim se opravdu povedl, mladí kluci na sobě pracovali. Zvládali jsme v úterý dvoufázové tréninky, a to nejen v přípravném období, ale i v soutěži. To si myslím, že nám hodně prospělo.

Když jsem hledal někoho z Aritmy mezi nejlepšími střelci podzimu, pátrání nedopadlo dobře. Klasického bombarďáka jste neměli, že?
Na konci podzimu se rozstřílel Trenkwitz. Toho dlouhodobě trápily problémy, už od jara. Postupně se ale zapojil a v závěru podzimu dal čtyři góly. Museli jsme mu najít pozici a ušít styl, který by mu seděl. Snad bude zdravotně v pořádku a bude se mu dařit i na jaře.

Dobré výsledky Aritmy jistě musely upoutat pozornost týmů z vyšších soutěží. Registrujete zájem o hráče?
Zájem o hráče je, ale o žádném odchodu zatím nevím. Nikdo z kluků nechce odejít, takže na tyto úvahy je brzy. Stejné je to s příchody. Nějací hráči jsou v řešení, ale hotového není nic. Určitě teď v mezibloku dostanou také šanci ukázat se hráči z našeho béčka a dorostenci. Platí, že tímhle směrem jde Aritma dál.

Zimní přestávka je dlouhá, počítám, že zimní turnaj na Aritmě bude hrát rezerva. Jak zimu vyplníte s vašimi svěřenci?
Týden po soutěži jsme měli volno a teď ještě pár týdnů jedeme v rytmu tří tréninků týdně a jednoho zápasu, byť to první utkání nám vypadlo, podruhé hrajeme s béčkem Admiry. Po tomhle utkání si dáme společný oběd. Mladý tým pochválíme za dobře odvedenou práci. Taky si jednou půjdeme zahrát hokej, kdy na mě čeká pozice brankáře, takže mě kluci můžou šikanovat. (směje se)

A v lednu odstartuje příprava na jaro, kde budete chtít být zase úspěšní.
Určitě jsme na podzim ukázali charakter, budeme chtít dál vyhrávat. Ale největšími favority na první místo jsou podle mého Petřín Plzeň a Sokolov. Směrem k jaru řeknu, že budeme chtít být zase lepší, ale také dobře víme, že jaro bude těžší. Budeme se snažit dál rozvíjet mladé kluky, chceme, aby herně rostli. Na závěr bych rád všem popřál s předstihem hezké Vánoce a hodně zdraví. Těším se, až se s fanoušky zase uvidíme na fotbale.