Foto: Nikol Kuncová
Kanonýr Kopaniny Urban rozhodl šlágr se Střešovicemi. Prozradil, proč občas chybí v sestavě áčka a pálí za rezervu

Kanonýr Kopaniny Urban rozhodl šlágr se Střešovicemi. Prozradil, proč občas chybí v sestavě áčka a pálí za rezervu

Otázka za milion, která v Praze zajímá snad každého, kdo sleduje Pražská teplárenská přebor. Jak je to s bombarďákem Danielem Urbanem a áčkem Přední Kopaniny? Kanonýr od Pána Boha rozhodl dvěma góly o výhře týmu od letiště ve šlágru se Střešovicemi (2:3), nic to ale nemění na tom, že v základní sestavě občas chybí a Urban pálí za rezervu Kopaniny v I. A třídě.

Prozradíte hned na úvod, podle jakého vzorce se tedy objevujete v sestavě Přední Kopaniny?
Nikdy jsem se netajil tím, že bych chtěl mít pořád maximální minutáž, chtěl bych hrát co nejvíce. A když se Vojta Ptáček v áčku rozstřílel a já bych třeba většinu zápasu v přeboru proseděl na lavičce, tak prostě jdu hrát za rezervu.

Takže vzoreček neexistuje a řešíte situaci před každým kolem s trenérem?
Přesně tak. Vážně nechci sedět při zápasech na lavičce, chci být na hřišti. Fotbalem se bavím, už nemusím sobě ani nikomu nic dokazovat. Chci hrát, takže jsem nejšťastnější, když můžu být na hřišti.

Zápas mezi Kopaninou a Střešovicemi byl asi výjimkou, pro oba celky měl náboj, tam jste asi chtěl hrát od první minuty, co?
Bylo to derby, rivalitu jsme vnímali i mezi fanoušky. Za sebe ale musím říct, že pro mě to byl zápas jako každý jiný. Když jdu na hřiště, vždycky jdu vyhrát, tady to bylo stejné. A tak to je, i když jdu hrát za béčko. Jsem rád, že si zahraju a pomůžu týmu. Samozřejmě chápu, že v áčku máme šikovné mladé hráče, takže dostávají šanci.

To ano, ale v prvním kole, když prohrála Kopanina doma s Braníkem, tak byla Praha v šoku, že jste v sestavě chyběl...
Nemyslím si, že Přední Kopanina hrála v tom utkání špatně. Jasně, že mě mrzelo, že se prohrálo. Na zápasy stejně chodím. A co by se stalo, kdybych byl na hřišti, to nikdo neví. Třeba bych nějakou šanci proměnil, třeba bych je všechny zahodil.

Hraje v současné situaci důležitou roli i to, že nestíháte tolik trénovat?
O mně je to známé, že nestíhám tolik trénovat, má to velký vliv. Ale já jezdím pozdě z práce, když to vyjde, stihnu dva tréninky za týden. Takže je úplně normální, že hrají mladí šikovní kluci, co odtrénují všechno.

Ale fanouškům v sestavě áčka prostě chybíte, často jsem to slyšel i na zápasech konkurentů.
Já se chodím na zápasy s přáteli dívat a není mi příjemné, když třeba Kopanina třikrát za sebou doma prohrála. Tam prostě musí být ohlasy negativní a já to vnímám, stejně jako moji přátelé. Ale na druhou stranu je podle mě otázkou času, než začne ještě víc gólů dávat Vojta Ptáček. On hraje jiným stylem než já, občas to někomu připadá, že tam běhá jako splašený kůň, ale myslím, že přijde chvíle, kdy bude střílet víc branek.

Proti Střešovicím zahrávala Přední Kopanina i penaltu. Změnila se i v tomhle vaše role, že jste nešel kopat?
Penaltu jsme kopali na začátku a udělal jsem ji já. Pár penalt už jsem takhle zařídil a následně nedal, tak jsem se zařekl, že na ně chodit nebudu.

Nastupujete za áčko i rezervu Kopaniny, oba týmy by se rády posunuly do vyšší soutěže. Při vašem vytížení můžete v případě úspěchu slavit dvakrát. Co vy na to?
Bodů mohla mít Kopanina určitě víc. V minulé sezoně jsme rozdávali chudým body venku, teď jsme je několikrát rozdali doma. Ale určitě Kopanina nehraje fotbal, co by se nelíbil. Řekl bych, že máme výborný mančaft, je tam plno mladých šikovných hráčů. Výhodou je i šíře kádru, když mladé doplňují zkušení kluci. Hodně znát je to, že se vrátil do sestavy Luboš Kučera. A za mě je klíčem a základem Ali Asad. Ten je pro mě nepostradatelný, a když chybí, je to znát.

Stejně jako když chybí Daniel Urban...
Ali Asad je klíčem, já jen těžím z dobré práce spoluhráčů v týmu.


Statistiky Daniela Urbana v sezoně

Pražská teplárenská přebor: 7 zápasů, 6 vstřelených gólů, odehráno 485 minut
I. A třída: 4 zápasy, 5 vstřelených gólů, odehráno 360 minutFotografie

Související články