Trenérské kurzy a doškolení

Trénuj fotbal

Staň se trenérem a vychovávej nové generace mladých fotbalistů a fotbalistek. Pražský fotbalový svaz pořádá kurzy pro získání trenérských licencí či kurzy doškolovací.

PFS pořádá následující kurzy:

  • Kurz licence C
  • Kurz UEFA Grassroots C licence
  • Kurz UEFA B licence
  • Doškolení licence C a UEFA B licence
  • Grassroots Leaders certifikát (online licence)

Více informací o pořádaných kurzech a termínech naleznete níže.

>>>>> PŘIHLÁŠENÍ NA KURZY ZDE <<<<< 

Kurz C licence

Více o aktuálních kurzech zde:

Délka kurzu - dvoudenní blok, 20 hodin plus shlédnutí 2 tréninkových jednotek

Celková cena semináře je 3.200,-Kč 

Podmínkou přijetí do kurzu je mít platný Grassroots leader certifikát – kontrola na začátku kurzu


Kurz UEFA Grassroots C licence

Více o aktuálních kurzech zde:

Délka kurzu - 4 dny, 40 hodin

Celková cena semináře je 4.400,-Kč

Podmínkou přijetí do kurzu je mít platný Grassroots leader certifikát – kontrola na začátku kurzu


Kurz UEFA B licence

Více o aktuálních kurzech zde:

Délka kurzu - 12 dní, 120 hodni, rozděleno do bloků

Celková cena semináře je 7.000,-Kč 

Podmínkou přijetí do kurzu je mít platný Grassroots leader certifikát – kontrola na začátku kurzu


Doškolení C licence a UEFA B licence

Délka doškolení - 6 hodin 

Celková cena semináře je 1.500,-Kč

V tuto chvíli jsou vypsány dva termíny doškolovacích seminářů trenéra Licence C a UEFA B licence pro sezonu 2018/2019 – termíny 9.10. a 7.11.2018. Oba semináře jsou zaměřeny především na kategorie přípravek a mladších žáků. Další seminář bude vypsán v průběhu podzimu 2018 a bude se konat v prvním čtvrtletí roku 2019 se zaměřením na kategorie starších žáků a dorostu.

Záleží jen na trenérech, jakého typu (zaměření) doškolovacího semináře se chtějí zúčastnit, není podstatné, u jaké kategorie nyní působí.


Grassroots Leaders certifikát (nová online licence)

Pražský fotbalový svaz a Fotbalová asociace České republiky si velmi váží vaší energie, kterou věnujete práci s našimi nejmenšími fotbalisty. Rádi bychom vám v této nelehké práci podali pomocnou ruku, a proto vám nabízíme základní stupeň trenérského vzdělání, který je zaměřen na děti, které s fotbalem začínají, nebo nedávno začaly. Jedná se o kategorie předpřípravek a přípravek, tedy děti zhruba od 5 do 11 let věku.

V rámci této online licence naleznete základní tématické celky, které by měl každý začínající trenér znát. Vše je připraveno v co nejstručnější formě, ale zároveň v souvislostech, které jsou pro správnou výchovu velmi důležité. Nejde jen o organizaci tréninku, ale třeba i to, jak s dětmi mluvit a jak se k nim chovat, nebo jak jejich rodičům pomoci nastavovat správnou životosprávu, co si vzít k pití, jaké mít kopačky a jak dětem komplexně pomáhat v jejich sportovní radosti. Záměrně neříkáme pouze „fotbalové radosti“, protože v těchto úvodních letech je velmi důležité, aby se děti nezaměřovaly pouze na jeden sport, ale aby měly různorodé a pestré zážitky a dovednosti. 

Věříme, že vaše první trenérská licence Grassroots leader poslouží i k vašemu osobnímu rozvoji a pomůže zkvalitnit trenérskou práci u dětí. Přejeme vám při získávání licence hodně štěstí a příjemně strávených chvil, které mají smysl.

Online kurz zde: GRASSROOTS LEADER CERTIFIKÁT