Finále Dětského fotbalového poháru je tady. Kdo se probojoval do závěrečného dne?

Dětský fotbalový poháru 2022 zná všechny své finalisty! Z každého semifinále postupovaly do finále jen dva týmy. Známe tak kompletní osmičku finalistů, kteří poměří své síly ve středu 27. dubna v hale na Petřinách.

Dvojité semifinále v hale Jedenáctka

První semifinálové boje se uskutečnily ve sportovní hale Jedenáctka na Chodově. Odehrálo se zde rovnou dvojité semifinále, a tak jsme první den znali hned čtyři finalisty. Z prvního semifinále si nejlépe vedly týmy Dino School, ZŠ Novoborská, ZŠ Vladislava Vančury a ZŠ Ke Kateřinkám. Nakonec si postupová místa vybojovaly týmy ZŠ Ke Kateřinkám a Dino School, které se spolu utkaly o pohár vítěze semifinálového kola. V tomto souboji rozhodovaly penalty, které lépe zvládly děti ze ZŠ Ke Kateřinkám. Druhé současně hrané semifinále bylo v režii jedné školy, která měla v semifinále zastoupené dva týmy: ZŠ Kbely 1 i ZŠ Kbely 2 nejprve suverénně prošly skupinovou částí. Následně oba týmy porazily týmy ZŠ Wonderland, respektive ZŠ Dolní Měcholupy. Díky těmto vítězstvím si oba tymy zajistily účast ve velkém finále.

Třetí semifinálové kolo v Exe Sport Aréně

Další dvě postupová místa se rozdělovala ve sportovní hale Exe Sport Aréna. Osm týmů opět nejprve prošlo základními skupinami, z nichž nejlépe vyšly týmy ZŠ Břečťanová, ZŠ a MŠ Angel 1, ZŠ a MŠ Angel 2 a ZŠ Drtinova. O postupu rozhodoval v obou zápasech pouze jediný gól. Nejprve tým ZŠ Břečťanová zvítězil 1:0 nad týmem ZŠ a MŠ Angel 2 a v druhém semifinále tým ZŠ a MŠ Angel 1 zvítězil nad týmem ZŠ Drtinova rovněž 1:0. Tyto dva týmy tak doplnily již známou čtveřici finalistů. Vítězem tohoto semifinálového kola se stala ZŠ Břečťanová.

Dramatický souboj na Motorletu

Poslední semifinálové kolo nabídlo velmi vyrovnané souboje od samého začátku. Základními skupinami nejlépe propluly týmy ZŠ Radlická, ZŠ Jana Wericha, ZŠ a MŠ Zličín a ZŠ a MŠ Věry Čáslavské. ZŠ Radlická nakonec přestřílela tým ZŠ a MŠ Zličín 4:1 a brala první postupové místo do finále. Tým ZŠ a MŠ Jana Wericha v druhém semifinálovém zápase podlehl ZŠ Věry Čáslavské 0:2. Tým ZŠ a MŠ Věry Čáslavské se tak stal posledním postupujícím do finále, které si zahrají na své domácí půdě. Svoji formu potvrdil i v zápase o první místo, kdy velmi vyrovnané utkání nakonec zvládl poměrem 4:3.

Finále se uskuteční ve středu 27. dubna v hale na Petřinách na Základní škole Věry Čáslavské a osmička nejlepších týmů je následující: