Foto: Jiří IPSER
Šest čistých kont? Gólman Radotína chválí posun střelce Bužíka do obrany

Šest čistých kont? Gólman Radotína chválí posun střelce Bužíka do obrany

Radotín vyválčil v utkání Pražská teplárenská přeboru doma bezbrankovou remízu s rezervou Motorletu a jako první na jaře nedovolil mladíkům z Jinonic skórovat. Podepsaný pod čistým kontem byl podle trenéra Jaroslava Loudy nejlepší hráč Radotína, brankář Martin Saladiak. Kouč označil získaný bod za diamantový. A co gólman? „Za mě je ten bod zlatý,“ říká 21letý Saladiak.

Vypadá to, že jste s remízou spokojení. Je to tak?
My jsme šli do zápasu v situaci, kdy jsme měli hodně zraněných. Mysleli jsme spíš na to, že bude důležité zvládnout dobře další utkání proti Třeboradicím a Újezdu nad Lesy, ale pochopitelně jsme doma chtěli bodovat. Před utkáním jsme si říkali, že i remízu budeme brát.

Podle průběhu je pro Radotín bezbranková plichta skoro jako výhra. Měli jste kliku?
Byla tam jedna trefená spojnice, jedno břevno, jeden neuznaný gól z ofsajdu. Myslím, že musíme uznat, že jsme měli štěstí. Ale v úplném konci jsme i my měli jednu šanci, škoda, že to neskončilo gólem.

Na jaře máte už třetí čisté konto. Vážíte si téhle vychytané nuly nejvíce?
Co se týče jarní části přeboru, tak určitě. Když vezmu celou sezonu, tak bych řekl, že to bylo podobné domácímu zápasu s béčkem Admiry. Vyzdvihl bych tyhle dvě utkání.

Když se nestranný fanoušek podívá na tabulku, možná se diví, že na jaře Radotín už třikrát neinkasoval. Co se změnilo?
Musím přiznat, že jsem nečekal, že bych měl mít po pěti jarních kolech tři nuly. Podobně jsem na tom byl skoro za celý podzim. Je to skvělé, že čistá konta přibývají.

A čím to tedy je, že defenziva šlape?
Myslím, že jsme našli větší rovnováhu v obranné čtyřce a vychází nám to. Samozřejmě je tam někdy i štěstí, ale to k fotbalu patří. Taky je hodně vidět, že si sedlo složení stoperské dvojice Bužík - Tvrdý.

Vidíte a já si Bužíka pamatuji jako ofenzivní trumf a gólového hráče. Slyšel jsem, že má nějaké to kilo navíc, tak mu to asi vzadu svědčí více...
V útoku je to fyzicky náročnější. Takhle vzadu je to pro něj lepší. Dokáže těžit ze své skvělé taktické i technické hry. Fakt se mu daří a je oporou.

Na druhou stranu by se Radotínu hodily i jeho góly. Hned čtyřikrát z pěti jarních zápasů jste neskórovali. Kde je problém?
Je to třeba tím, že nám chyběl Jirka Doležal. Vrátil se do sestavy až nyní a věříme, že mu to tam začne padat. Pochopitelně chceme střílet góly, ale neproměňujeme šance. Když máme tolik zápasů bez vstřeleného gólu, vypadá to blbě. Teď proti Motorletu B byla ale jen jedna šance.

Jindy jich máte více?
Určitě. Proti Viktorce Žižkov B jsme mohli dát gól, nepískli pro nás penaltu, která podle mě měla být. A s Újezdem Praha 4 jsme mohli dát klidně dvě branky.

Na začátku jste mluvil o tom, že vnímáte jako hodně důležité následující dva duely s Třeboradicemi a Újezdem nad Lesy. Boj o udržení se ale vás už bezprostředně netýká...
To je pravda. Jiné tyhle zápasy budou v tom, že v nich nepůjde o to, jestli překvapíme a nějaké body se nám povede získat. Tady budeme v roli týmu, který musí vyhrát. Oba soupeře jsme na podzim porazili a budeme na to chtít navázat. Snad jsme si těmi nulami vzadu i zvedli sebevědomí a uděláme další dobré výsledky.

Hodila by se i další vychytaná nula. Sledujete, jak na tom v pořadí brankářů s čistými konty jste?
Před pár týdny jsem se koukal, není to tak, že bych to sledoval pořád. Ale za podzim jsem měl tři nuly, teď jich mám šest. To je na tým, který hraje ve spodní polovině tabulky, docela slušné. Z toho mám samozřejmě radost.Fotografie

Související články