Nové hřiště, turnaje pro mládež i dospělé. Plážový fotbal hledá další reprezentanty, šanci má každý. Už jste ho zkusili?
15.04.2022

Nové hřiště, turnaje pro mládež i dospělé. Plážový fotbal hledá další reprezentanty, šanci má každý. Už jste ho zkusili?

Kroužky, kempy, turnaje a mnoho dalších aktivit. Plážový fotbal hledá nové hráče, a to ve všech věkových kategoriích. Všechny naplánované akce se budou konat na novém hřišti na Praze 5.

Co plážový fotbal aktuálně nabízí?

BEACH KROUŽKY: Je vám od 10 do 15 let? Nebo máte kluka nebo holku v takovém věku? Zkušení trenéři českých reprezentací jsou připraveni vás naučit základy plážového fotbalu. Hodinové tréninky budou probíhat v období od 4. dubna do 24. června 2022 každé pondělí, středu a čtvrtek vždy od 15 a 16 hodin. Více informací a přihlášku najdete ZDE

AMATÉRSKÁ BEACH SOCCER LIGA: Sestav tým, přihlas se a ukaž, co umíš na písku! Od pondělí 16. května se rozjede Amatérská liga, tedy soutěž pro všechny, kteří si chtějí plážový fotbal vyzkoušet a poměřit síly s jinými týmy. Herní systém bude uzpůsoben počtu přihlášených týmů, zápasy se budou konat vždy v pondělí, už jsou dané i termíny. Více podrobností ZDE

Nejlepší dva celky pak dostanou možnost zúčastnit se letošního ročníku Fortuna Beach Soccer League! Přihlásit se můžete ZDE

JUNIORSKÁ BEACH SOCCER LIGA (U14-U17): V květnu a červnu jsou na plánu rovněž dvě soutěže pro dorostence a juniory. Kategorie U14 a U15 začne 18. května, starší kategorie U16 a U17 o týden později. Chceš se stát se svými kamarády mistrem České republiky? Tak se neváhej přihlásit a zabojuj o titul! Přihlásit se můžete ZDE

TURNAJE MLÁDEŽE (U10-U13): Velký den pro plážový fotbal se chystá na 25. červen! Máte mládežnický tým, nemáte možnost hrát zápasy a nevíte, co s tím? I pro vás máme mimořádnou možnost. Pro přípravku (U10/U11) a žáky (U12/U13) máme připravené turnaje. Ukažte, že jste nejlepší tým ve své kategorii. Přihlásit se můžete ZDE

Co je to vlastně plážový fotbal, jaká má specifika a pro koho je vhodný?
O tom mluví Radim Nečas, šéftrenér reprezentačních týmů České republiky v plážové kopané.

Co je to plážový fotbal?

Plážový fotbal je náročný, ale přesto nádherný sport, kde padá mnoho branek. Rozrůstá se úžasnou rychlostí po celém světě a už teď se hraje ve více než stovce zemí, a to jak v mužské, tak ženské kategorii. Hraje se naboso a hráč tak získává lepší cit, fotbalovou techniku, výbušnost a kondici. Hra trvá 3x12 minut, v poli nastupuje brankář a čtyři hráči. Na střídačce je připraveno dalších maximálně sedm hráčů. Ti v zápase střídají hokejově i v průběhu hry.

Má se plážový fotbal vnímat jako doplněk pro tréninkový proces fotbalistů?

U nás je plážový fotbal vnímán jako doplňkový sport k fotbalu či futsalu. Nyní bychom ale chtěli propojit tato fotbalová odvětví, abychom naučili hráče využívat kompletní dovednosti. Chceme jít cestou velkých fotbalových týmů jako je například Portugalsko. To spojilo tyto fotbalové dovednosti a hráči se odmala věnují jak fotbalu na malém prostoru, tak hraní v písku. Výsledkem jsou pak úspěchy na závěrečných turnajích pod hlavičkou FIFA ve všech kategoriích.

Nenaruší fotbalistům plážový fotbal tréninky a zápasy v rozehrané soutěži?

Určitě ne, naopak to může zpestřit stereotyp pro všechny mládežnické i dospělé týmy. Harmonogram hlavní sezony je v pauze fotbalové a futsalové sezony a hráči se tak mohou aktivně připravovat i v průběhu léta. Navíc se za poslední roky podařilo díky plážovému fotbalu vrátit hráče v dorosteneckém věku zpět k fotbalu.

Co všechno je k plážovému fotbalu potřeba a kolik stojí přihlásit tým?

Startovné je nastaveno tak, aby se mohli zúčastnit všechny týmy a nebyla to pro ně hlavní komplikace. Navíc se snažíme zajistit hodnotné ceny pro všechny zúčastněné. Současně s tím je i výhoda, že stačí pouze triko a trenky, takže náklady na hru jsou minimální a může hrát opravdu každý.

Kde a kdy je možné podívat se na projekt plážového fotbalu blíže?

Představení akcí je na oficiálním webu plážové kopané www.beachsoccer.cz/chci-si-zahrat, kde průběžně aktualizujeme termíny.

Kde si zájemci mohou plážový fotbal vyzkoušet?

Na stránkách www.beach-arena.cz si můžete zarezervovat místo a rovnou si plážový fotbal vyzkoušet. V areálu, který se nachází v Praze 5, je navíc vedle plážových hřišť i fotbal park s možností si zahrát i teqball (hraje se s fotbalovým míčem na stole podobnému tomu, na jakém se hraje stolní tenis). Dále jsou zde připravené klece 1 proti 1, střelba na cíl, odrazová síť pro střelbu či dovednostní soutěže.

Jak je to se zraněními při plážovém fotbale?

Plážový fotbal patří mezi bezkontaktní sporty, a protože se hraje v písku, je i velmi šetrný na zranění kloubů či kotníků. Právě písek pomáhá při návratu zpět po zranění, kdy většina sportovců v písku rehabilituje. Čím dál častěji můžete vidět mnoho známých klubů a fotbalistů, kteří písek mají ve svých areálech a pravidelně jej používají v tréninkovém procesu.

Je nutná nějaká speciální příprava?

Základem hry je především přihrávka vzduchem a častá střelba. Dále jsou důležité dlouhé výhozy brankářů, kteří se aktivně zapojují do hry a navíc mohou i sami střílet přímo na branku. Samozřejmostí jsou také technické finesy, akrobatická střelba a kdo si troufne, může zkoušet krásné akce na jeden dotek zakončené gólem.