13.04.2022

Hlavní téma uplynulého kola Pražská teplárenská přeboru bylo jasné! Bitva o první příčku mezi Újezdem Praha 4 a Duklou Jižní Město. Atraktivní zápas nezklamal. Přinesl pět branek, což bylo po boku zápasu v Újezdě nad Lesy nejvíce ve 20. kole. Dvěma góly rozhodl o výhře Újezdu Praha 4 Petr Jackl. Nejkrásnější fotbalový moment však zařídil kapitán Dukly Ondřej Kotlík. Ve 31. minutě srovnával na 1:1 výstavním přímým volným kopem.

Velké drama v posledních minutách nabídl souboj Třeboradic s Královicemi. Dlouho to vypadalo na bezbrankovou remízu, pak ovšem během dvou minut padly tři branky. V 84. minutě šly Královice do vedení. V 86. minutě domácí Třeboradice srovnaly. Hráči Královic ale okamžitě po rozehrávce překvapili obranu soupeře jednoduchou přímočarou akcí, na jejímž konci byl Matěj Vlček.

Z 20. kola ještě stojí za zmínku i dvě pěkné individuální akce: gólový tahoun Zličína Ivan Merta na hřišti Uhelných skladů předvedl jeden ze svých klasických úniků. V 78. minutě vykoupal na zemi i brankáře domácích a zvyšoval do prázdné branky na 3:0. Podobně si počínal i David Hrabina v dresu Motorletu B při svém druhém gólu proti Hostivaři.