Foto: PFS
Čekají přebor změny? Čtyři sestupující jsou příliš. Kluby diskutovaly s vedením svazu
01.03.2022

Čekají přebor změny? Čtyři sestupující jsou příliš. Kluby diskutovaly s vedením svazu

V zasedacích prostorách press centra na Strahově se potkali zástupci Pražského fotbalového svazu s týmy Pražská teplárenská přeboru a vybranými účastníky I. A třídy. Téma bylo jasné: přebor Prahy a koncepce jeho dalšího rozvoje. Z pětadvaceti pozvaných chyběli jen dva. Nechyběl samozřejmě předseda PFS Dušan Svoboda. Přebor je výkladní skříň fotbalové Prahy. Bylo to setkání na nejvyšší úrovni.

„Téměř stoprocentní účast nás velmi potěšila,“ uvedl Tomáš Cigánek, člen VV PFS, který má tuto problematiku za výkonný výbor ve své kompetenci a setkání řídil. „V dnešní složité době má každý řadu svých starostí, ale kluby budoucnost přeboru evidentně zajímá. Lehce přes dvě hodiny jsme vedli konstruktivní diskusi,“ uvedl Cigánek.

Na stole byla řada témat. Nejvíce diskutovaným byl počet sestupujících týmů. Aktuální model se čtyřmi „padajícími“ soutěž určitě zatraktivnil, ale jednotliví aktéři to při 16 účastnících považují většinou za příliš. Do budoucna pravděpodobně dojde ke kompromisu. „Svaz tady není od toho, aby diktoval klubům, jak co bude,“ řekl předseda PFS Dušan Svoboda. „Chtěli jsme slyšet názory klubů na jednotlivá témata. Oni hrají. Naším úkolem je poskytovat jim co nejlepší servis,“ dodal Svoboda.

Pražský předseda dále připustil možnost změny titulárního partnera v názvu soutěže a nemohl opomenout nárůst cen energií. „Vývoj sledujeme a kluby nečeká lehké období. S mými kolegy už jsme opakovaně debatovali, jak klubům pomoci,“ uvedl Svoboda.

Další diskutovaná témata: opakovaný nezájem vítěze přeboru o postup do divize, přebor na trávě či UMT, přebor a mládežnické týmy, rozhodčí, béčka v přeboru či medializace přeboru. Došlo i na kvalitu TV přenosů nebo oficiální míč soutěže.

„Každé téma dostalo prostor. Kdo chtěl vystoupit, vystoupil. Za mě skvělá možnost prezentovat své názory přesně na tom správném místě,“ řekl Cigánek.

Všichni zúčastnění nakonec vyplnili dotazník k jednotlivým tématům a svaz má cenná data k rozhodování. Uvidíme, jak se přebor změní v dalších sezonách.