Foto: Ondřej Hanuš
Parádní tečka rezervy Tempa: porazila lídra I. B třídy, který jinak neztratil ani bod

Parádní tečka rezervy Tempa: porazila lídra I. B třídy, který jinak neztratil ani bod

Nejkrásnější tečka za podzimem. Tempo vládne nejen I. A třídě, skvěle zvládla první část sezony o patro níže i rezerva týmu ze Lhotky. Druhé místo řádně vyšperkovala, když jako první tým v sezoně dokázala vyhrát (2:1) nad suverénním lídrem - Mezinárodním svazem mládeže. Ten i přes klopýtnutí vede o devět bodů. „Radost byla obrovská, možná někteří kluci ani nevěřili, že můžeme vyhrát,“ usmívá se Petr Dedek, trenér rezervy.

V prvním utkání sezony jste od stejného soupeře dostali sedm branek. V čem to bylo tentokrát jiné?
Hráli jsme v úplně jiné sestavě než v prvním kole. Nebudeme si nic nalhávat, hodně jsme posílili. Áčko hrálo ráno, takže kluci, co odehráli jen část utkání, nastoupili za nás a hrálo i hodně kluků z dorostu, pro které to byl hlavní zápas.

Posily jste ale měli i v létě, ne?
To je pravda, ale bylo jich méně. Navíc ten zápas určitě nevypadal tehdy tak, že jsme měli dostat sedm gólů. Soupeř byl výborný, ale to byl i v tomhle utkání. Myslím, že celkově to byl na I. B třídu krásný zápas.

Pro vás ale dopadl daleko lépe než první vzájemné měření sil. Nastartoval vás gól do šatny?
Hodně důležité bylo vyloučení soupeře, musel hrát hodinu o deseti. My jsme pak pochopitelně měli více ze hry a logicky jsme z toho vytěžili vedoucí gól. Jenže po přestávce to vypadalo, že spíš nastartoval MSM. Dvě minuty nám nepůjčili jeho hráči míč a vyrovnali na 1:1. Přišlo mi to hodně zbytečné.

Pořád jste hráli přesilovku, psychicky ale mohl mít v tu chvíli navrch soupeř. Měl jste obavy, že bude MSM nahoře? Každopádně to asi bylo hodně vyhecované.
Věřil jsem, že to pro změnu nakopne nás. Jasně, že měl zápas náboj, soupeř nechtěl prohrát. Jejich trenér byl takový odtažitý, nejspíš zapomněl, jaké to je, když jeho tým prohraje zápas. Zlobil se na rozhodčí. Já si ale myslím, že on to zvládl na své mládí výborně. První žlutou kartu jsme dostali po právu za ošklivý faul my, pak tam byl ale ze strany soupeře dvojnásobně hnusný faul a byla za to červená. Je jasné, že vyhecované to bylo až do konce, soupeř nechtěl prohrát.

Měl jste na lavičce nervy?
No jasně. V posledních minutách nás soupeř ošklivě mačkal a my jsme měli štěstí, nebyla tam už z naší strany odvaha chodit ve víc lidech dopředu. Možná tam trochu byl i strach z toho vítězství proti soupeři, který do té doby jen vyhrával. Třeba to někteří kluci podvědomě ani nečekali, že se to povede. Ale dokázali jsme to, nic to ale nemění na tom, že MSM soutěž pravděpodobně stejně vyhraje.

Cílem rezervy Tempa je tedy druhé místo, které by mělo tým posunout výš?
Je to tak, chceme skončit na druhém místě, abychom nemuseli řešit, co se stane u soupeře, tedy jestli MSM třeba dostane výjimku a dostane se výš. Platí, že když je šance, že bychom chtěli dostat do vyšší soutěže áčko i béčko. Zvláště, když se teď dva roky nemohlo postupovat.

Jste tedy po podzimu při pohledu na tabulku spokojený?
Druhé místo bych před startem podzimu bral, čekal jsem, že budeme hrát nahoře. Samozřejmě, že bych mohl říct, že porážky byly hloupé a zbytečné. Ale taky tam byly zápasy, které jsme vyhráli a přitom se nám povedlo je výsledkově otočit. Zastávám názor, že v dlouhodobé soutěži se dá prohrát zápas, ale kvalita se nakonec projeví.

Na hřiště už vás to netáhlo? V sestavě jste se neobjevil...
Teď už jsem tam nešel. (směje se) Ale na lavici jsem jako čtvrtý, pátý náhradník býval. Kdyby se třeba někdo zranil, tak abychom nedohrávali zápas o deseti. Hrát jsem chodil hanspaulskou ligy za Smutný potapěče, tam je to už dlouhá léta stejné.

V úterý jste ještě trénovali, kdy začnete fungovat s rezervou ve volnějším tempu?
Trénovat budeme pořádně ještě čtrnáct dní, zahrajeme si i zápas s dorostem. Jednou týdně, kdy si dáme fotbálek, pojedeme celou zimu. Samozřejmě si užijeme i dokopnou, po takové výhře bude veselo.

Výhra nad MSM pro vás i tým zjevně hodně znamená, že?
Zápasy proti lepším soupeřům vám vždycky hodně dají. A když je ještě dokážete porazit, tak je to super. Já jsem zrovna MSM dával v mnoha směrech klukům za vzor, viděli tam v praxi, na čem všem musí dál pracovat a v čem se zlepšovat. Oni jsou dobří, jediné, co se neví je, zda se dostanou výš.