Foto: Pavel Jiřík st.
Merta se díky hattricku vyšvihl na třetí příčku pražských kanonýrů
10.11.2021

Merta se díky hattricku vyšvihl na třetí příčku pražských kanonýrů

Dva si hrají jakoby svoji vlastní soutěž, za nimi to ale pořádně vře. Petr Pejša je nejlepším podzimním kanonýrem s 25 góly, Ondřej Kotlík z Dukly Jižní Město jich dal 19. Pořadí na třetím místě střelců pražských mužstev napříč soutěžemi se ale stále mění.

Na bronzovou pozici se s příchodem měsíce listopadu vyhoupl s celkově 13 trefami Ivan Merta ze Zličína. Pomohl mu k tomu hattrick v utkání Pražská teplárenská přeboru s Hostivaří, díky němuž tým ze západního okraje metropole zvítězil 4:3. Pejša s Kotlíkem svoje střelecké konto tentokrát ani zvýšit nemohli: první z nich měl už týden volno, zatímco druhý do utkání s Radotínem nenastoupil.

Dukla Jižní Město a její obdivuhodná produktivita, v průměru 4,3 vstřelené branky na zápas, ale není jen Kotlík. Další tři její hráči, jmenovitě Filip Novák, Vojtěch Brabenec a Dominik Farkaš, nastříleli dohromady 28 gólů.

Na čele pořadí brankářů trochu odskočil jeho lídr: Tomáš Ježek z Újezdu Praha 4. V utkání, v němž jeho tým rozdrtil Přední Kopaninu 8:0, si připsal již osmou vychytanou nulu. Znovu je přitom potřeba připomenout, že v přeboru, kde padá hodně gólů, není pro brankáře vůbec snadné uhájit čisté konto.

O dvě méně, tedy šest, mají Florin Nita ze Sparty a Martin Jungr z Admiry B. Rumunský gólman Letenských má ale v tomto kalendářním roce k dispozici ještě pět prvoligových zápasů, tedy za předpokladu, že do nich nastoupí.

Pražský střelec (počet gólů)

25 – Pejša (Loko Vltavín, z toho 4 v Mol Cupu)

19 – Kotlík (Dukla Jižní Město)

13 – Merta (Zličín)

12 – Novotný (Meteor)

11 – Martin Douděra (Slavia B), Gračko (Kolovraty), Marek (Královice), Šafránek (Uh. sklady)

10 – F. Novák (Dukla Jižní Město)

9 – Brabenec, Dominik Farkaš (oba Dukla Jižní Město), Doležal (Radotín)

8 – Vandas (Vyšehrad), Žížala (Motorlet, z toho 1 v Mol Cupu a 1 za B-tým v přeboru), Kostka (Meteor, 1 v Mol Cupu), Ptáček, Urban (oba Přední Kopanina), Doležel (Újezd Praha 4), Jůzek (Třeboradice)

7 – Krmenčík (Slavia, z toho 3 za B-tým v ČFL), Koubek (Bohemians, 1 v Mol Cupu a 4 za B-tým v ČFL), Kubeš (Vyšehrad), Toula (Slavia B), Gračko (Kolovraty), Hlubuček (Újezd nad Lesy), Šultes (Přední Kopanina), Vašut (Zličín), Viktorin (Třeboradice)

6 – Schranz, J. Kuchta (oba Slavia), Pešek (Sparta), Minčev (Sparta, z toho 1 v Mol Cupu a 2 za B-tým ve F:NL), Batioja (Žižkov), Fawzy (Žižkov, 3 v Mol Cupu a 3 za B-tým v přeboru), T. Zeman (Žižkov, 2 v Mol Cupu a 4 za B-tým v přeboru), Suchan, Vandas (oba Vyšehrad), Míka (Aritma), Běhounek, Jakub Štefan I (oba Újezd Praha 4), Pospíšil, Staněk (oba Královice), Horváth (Admira B), Jeník (Podolí), Petrák (Dukla Jižní Město)

5 – Chramosta, Puškáč (oba Bohemians), Lingr (Slavia), Drchal (Sparta, z toho 2 v Mol Cupu a 1 za B-tým ve F:NL), Buchvaldek (Dukla), Maione (Loko Vltavín, 1 v Mol Cupu), D. Matějka (Loko Vltavín, 2 v Mol Cupu), Čácha (Admira), Hrubeš (Dukla B), Rayan (Motorlet), Ugwu (Bohemians B), Jankú, Pěnkava (oba Újezd Praha 4), Kalenda, T. Kuchta (oba Kolovraty), Císařovský (Radotín), Madej (Vyšehrad B), Pelikán (Admira B), Podobský (Podolí), R. Procházka (Uh. sklady), Trávník (Dukla Jižní Město), Žampa (Hostivař)

4 – Hložek (Sparta), Stanciu (Slavia, z toho 3 v Mol Cupu), M. Kozák, Sejk (oba Sparta B), Fábry (Dukla), Štěpánek (Žižkov, 1 v Mol Cupu a 3 za B-tým v přeboru), Zahálka (Admira), Michálek (Admira, 1 za B-tým v přeboru), Bitto, Nátr (oba Motorlet, oba 3 za B-tým v přeboru), Horský (Slavia B), Musil (Bohemians B), Veselý (Loko Vltavín), Cseh (Aritma), Ahmed Beso, Faigl, Fleišman (všichni Žižkov B), Simaichl, M. Vacek (oba Motorlet B), Hejno (Kolovraty), Jeřábek (Újezd Praha 4), V. Klán (Uh. sklady), Kohout (Zličín), K. Kučera (Královice), Kulíšek (Radotín), Laštovka (Hostivař), Trnka (Admira B)

3 – Olayinka, Samek (oba Slavia), Traoré (Slavia, z toho 1 v Mol Cupu), Hancko (Sparta), Karlsson (Sparta, 1 v Mol Cupu), V. Novák (Bohemians, 2 v Mol Cupu a 1 za B-tým v ČFL), Kozel (Dukla), Faleye (Dukla, 1 v Mol Cupu), Kim (Dukla, 2 za B-tým v ČFL), Varačka (Dukla, 1 v Mol Cupu a 2 za B-tým v ČFL), Ryneš (Sparta B), Drobílek (Vyšehrad), Vaněk, Vojta (oba Vyšehrad, oba 1 za B-tým v přeboru), Akosah, A. Fotr (oba Motorlet), Michal Douděra (Admira), Mysliveček (Loko Vltavín), Šípek (Loko Vltavín, 1 v Mol Cupu), Hodek (Dukla B), V. Zeman (Bohemians B), Ielitro, Jáša (oba Aritma), Barratt, M. Kadlec, Vild (všichni Žižkov B), Jíra, Krpata, Žák (všichni Zličín), Hrabina, Zelenka (oba Motorlet B), Bláha (Kolovraty), Bureš (Radotín), N. Čermák (Dukla Jižní Město), Havlín (Královice), Heteš (Újezd nad Lesy), M. Klán (Vyšehrad B), Kronovetr (Hostivař), Pavlata (Admira B), Řezníček (Újezd Praha 4), Spizzirri (Přední Kopanina), Josef Šťovíček (Třeboradice)

2 – Dostál (Bohemians), Kovařík, Köstl (oba Bohemians, oba 1 v Mol Cupu), Fulnek, Květ (oba Bohemians, oba 2 góly v Mol Cupu), Ladislav Krejčí ml., Pavelka, Pulkrab (všichni Sparta), Tecl (Slavia), Gabriel, Schánělec, Vitík (všichni Sparta B), Barac, Peterka (oba Dukla), Kovernikov (Dukla, 1 v Mol Cupu a 1 za B-tým v ČFL), Nabiyev (Žižkov), Bazal (Žižkov, 1 v Mol Cupu), Muleme (Žižkov, oba góly v Mol Cupu), Adediran, Uhlíř (oba Dukla B), Nikl (Slavia B), Trajhan (Admira), Kankara (Vyšehrad, 1 za B-tým v přeboru), J. Junek, Kalina, Štohanzl (všichni Aritma), Němec, Trenkwitz (oba Meteor), Filip, Ircing, Rossmann, Simandl, Šírl (všichni Motorlet B), Hladký, Holík, Hynek, S. Pokorný (všichni Kolovraty), J. Krejčí, Mainolfi, Nejeschleba, Vágner (všichni Přední Kopanina), Belán, Jahoda, Steinocher (všichni Uh. sklady), Černý, Chrastina, Macháček (všichni Hostivař), Daňhel, Tomaides, Vrabec (všichni Újezd Praha 4), Damián Farkaš, Inneman, Lafek (všichni Dukla Jižní Město), Janoušek, Sitta, Štrajt (všichni Podolí), Minárčin, Petrlák, Urbanec (všichni Žižkov B), Hořický, Malík (oba Královice), D. Hruška, T. Kadlec (oba Třeboradice), Louda, Maruš (oba Radotín), Babka (Vyšehrad B), Drescher (Admira B), Hadaščok (Újezd nad Lesy)

1 – Čelůstka, Haraslín, Karabec, Karlsson, Ladislav Krejčí st., Panák, Polidar, F. Souček, Wiesner (všichni Sparta), Dočkal (Sparta, gól v Mol Cupu), Bah, Ekpai, Kačaraba, Kúdela, Oscar (všichni Slavia), Keita, Krch (oba Bohemians), Hronek, Necid (oba Bohemians, oba gól v Mol Cupu), Dudl, Gelašvili, Patrák, Suchomel, Šilhart, Vácha (všichni Sparta B), Cienciala, Piroch, D. Souček (všichni Dukla), Pázler, Ruml (oba Dukla, oba gól v Mol Cupu), Diamé, Koželuh, Súkenník (všichni Žižkov), M. Čermák, Herc, Horák, Mošna, Venc, Záruba (všichni Admira), Ekpai, Obadal, Šmíd, Zeroniks (všichni Slavia B), Havránek, Lehovec, K. Vacek, Vala (všichni Bohemians B), Hudec, Mládek, Šebrle, Villaseca (všichni Dukla B), Dolejš, Krajinský, Rataj (všichni Motorlet), Gilian (Motorlet, gól v Mol Cupu), Abena, Jaroš (oba Loko Vltavín), Podzimek (Loko Vltavín, gól v Mol Cupu), Tvaroh (Vyšehrad), Bedrna, Kortiš, Krupička, Macek, A. Novotný, Pivrnec, Troníček (všichni Aritma), V. Junek, Slavata (oba Meteor), Jiřík (Meteor, gól v Mol Cupu), Adamopulos, Bednář, Brezina, Čmelík, Kocour, Němeček, Rosendorf, Sulek, Šumník, Zezula (všichni Podolí), Červenka, F. Hruška, Chaloupka, Klouček, Pařízek (všichni Třeboradice), H. Gerža, Lískovec, Mlejnek, Pryšljuk, Sejdia (všichni Vyšehrad B), J. Kučera, Lehner, T. Rada, Studený, Turek (všichni Hostivař), Martin Blažek, Kříž, Včelák, Žežulka (všichni Žižkov B), Matěj Blažek, Laštovka, Václavík, Walter (všichni Motorlet B), Heinzel, Konejl, Kurek, P. Matějka (všichni Admira B), Kaiser, Krejčík, Špaček, Valeš (všichni Újezd Praha 4), Kaisler, Ribeiro, Zilvar, Zmeškal (všichni Uh. sklady), Kubišta, Mašek, Pivnička, Tvrdý (všichni Radotín), Böhm, Sommer, Votřel (všichni Kolovraty), Karták, Stýblo, Uvíra (všichni Zličín), Koryta, Kuč, L. Vávra (všichni Újezd nad Lesy), A. Krivosheev, Vacík, Vlček (všichni Královice), Hovorka (Dukla Jižní Město).

Pražský brankář (vychytané nuly)

8 – Ježek (Újezd Praha 4)

6 – Nita (Sparta), Jungr (Admira B)

5 – Kotek (Sparta B), Keller (Admira), Toma (Meteor), Z. Vávra (Přední Kopanina)

4 – Roub (Aritma)

3 – Kolář, Mandous (oba Slavia), Bačkovský (Bohemians, z toho 2 v Mol Cupu), Soukup (Žižkov), Saladiak (Radotín), Slanina (Žižkov B), Slavík (Hostivař)

2 – Heča (Sparta, 1 v Mol Cupu a 1 za B-tým ve F:NL), Lé Giang (Bohemians, 1 v Mol Cupu a 1 za B-tým v ČFL), F. Rada (Dukla), Kinský (Slavia B), Kořének (Bohemians B), Mihálek (Motorlet), Štorc (Loko Vltavín), Jan Šťovíček (Dukla B), Šulc (Vyšehrad), Bartoš (Podolí), Bártl (Radotín), Bébr (Kolovraty), Borský (Uh. sklady), Hubínek (Královice), Myška (Žižkov B), Provazník (Hostivař)

1 – Holec (Sparta, v Mol Cupu), Švenger (Žižkov), Gothard, Jakub Štefan II (oba Dukla B), Koblenc (Loko Vltavín), Kouba (Vyšehrad), Stareček (Aritma), J. Hrubeš, Vyčichl (oba Motorlet B), Tlustý, Žáček (oba Dukla Jižní Město), Kudrna (Kolovraty), Schopf (Zličín), Šrámek (Admira B), Štika (Třeboradice).