Foto: Petr Bílek
Dětský fotbalový pohár má za sebou 11. ročník

Dětský fotbalový pohár má za sebou 11. ročník

Další ročník Dětského fotbalového poháru je za námi. Letos ovšem v alternativním podání, kdy se uskutečnil pouze jednodenní turnaj pro vítěze předchozích ročníků, či jejich zástupce.

Turnaj se odehrál ve čtvrtek 7. října v sychravém podzimním počasí ve sportovním areálu FC Háje Jižní Město na přírodní trávě, což dodalo celé akci ještě lepší fotbalovou atmosféru.

Turnaje se zúčastnilo šest škol, které se proti sobě utkaly v jedné skupině systémem každý s každým. Z této fáze turnaje vyšla nejlépe ZŠ Hostýnská se 13 body, která spolu s týmy ZŠ Jílovská (12 bodů), Prague British International School (10 bodů) a Park Lane International School (6 bodů) postoupily do semifinálových bojů.

Do utkání o medaile neprošla ZŠ Květnového vítězství (3 body) a ZŠ Burešova (0 bodů). Tyto školy se tak spolu potkaly v zápase o 5. a 6. místo, který stejně jako zápas v základní skupině ovládla ZŠ Květnového vítězství poměrem 4:2. Vítěz minulého ročníku tak letos obsadil pátou příčku.

Úvodní semifinále mezi ZŠ Hostýnská a Park Lane International School bylo jasnou záležitostí prvního týmu, který vyhrál 8:0. Druhé semifinále už tak jednoznačné nebylo, po těsném výsledku 3:4 se druhým finalistou stala Prague British International School. Na ZŠ Jílovská zbylo pouze utkání o třetí místo. To bylo v režii ZŠ Jílovská. Pravidelný účastník DFP si s chutí zastřílel. Výsledkem bylo šest branek v síti soupeře a konečný výsledek 6:2 zajistil ZŠ Jílovská třetí místo.

Do finále se bez zaváhání dostaly zároveň dva nejlepší týmy ze základní skupiny, tedy ZŠ Hostýnská a Prague British International School. Jejich první vzájemný zápas skončil 2:2 a již před začátkem utkání bylo jasné, že půjde o vyrovnaný duel. ZŠ Hostýnská po velmi vyrovnaném průběhu získala vítězství na svoji stranu a zvítězila 5:3.

Z 11. ročníku Dětského fotbalového poháru se tak radovala Základní škola Hostýnská! Vítězství obhájila přesně po 10 letech, kdy se stala vítězem úplně prvního ročníku Dětského fotbalového poháru.

Pozici moderátora již tradičně zastoupil několikanásobný mistr Evropy ve Freestyle Footbagu Honza Weber, který kromě skvělého výkonu za mikrofonem předvedl dětem i svoji freestylovou show.

Všem účastníkům letošního ročníku děkujeme a budeme se těšit v příštím roce v původním formátu turnaje! 


Fotografie