Foto: Pavel Jiřík st.
Souhrn 11. kola přeboru: Dukla JM ztratila doma, dotáhl se na ni Újezd Praha 4
11.10.2021

Souhrn 11. kola přeboru: Dukla JM ztratila doma, dotáhl se na ni Újezd Praha 4

Dukla Jižní Město na domácím hřišti uhrála s Kolovraty jen remízu 2:2. Toho využil Újezd Praha 4, který si těsně 3:2 poradil s Třeboradicemi a bodově se na ni dotáhl. Na čtvrté místo, za Přední Kopaninu, spadla rezerva Admiry, která trochu překvapivě podlehla 0:2 na hřišti Zličína. Na poslední nesestupové místo spadlo po porážce 0:2 v Radotíně Podolí. Na čtyřech sestupových pozicích se nic nemění. Odstup Třeboradic právě na Podolí je osmibodový.

Viktoria Žižkov B - Motorlet B 2:3 (1:1)
Branky:
28. Zeman, 70. Štěpánek - 25. Filip, 66. Vacek, 90.+1 Zelenka. ŽK: 89. Kytka - 74. Kučerka, 90.+2 Simaichl. Rozhodčí: Vojáček - Stránský, Plášil. Diváků: 50.
Žižkov B: Myška - Petrlák (53. Poustecký), Šmalcl, Mucha, Martin Blažek (70. Kříž) - Kadlec, Kytka - Zeman, Fleišman, Vild - Štěpánek (78. Faigl). Trenér: Zdeněk Koukal.
Motorlet B: Vyčichl - Průša (53. Šírl), Filip, Simaichl, Krajinský (46. Václavík) - Hrabina - Vacek (72. Matěj Blažek), Kučerka, Ircing, Rossmann (85. Kočiško) - Žížala (46. Zelenka). Trenér: Jan Rajnoch.

Hlasy trenérů
Václav Knížek, asistent trenéra (Žižkov B): „Bylo to velice dobré utkání. Bylo to rychlé, tvrdé, fotbalové. Šance byly na obou stranách. Oni dali v 91. minutě gól, kdybychom ho dali my, tak jsme vyhráli. Myslím si, že to byl vyrovnaný zápas, který rozhodl ten jeden gól. Dal ho soupeř, tak vyhrál. Na přebor to byl dobrý zápas. Jak říkám, tvrdý, běhavý a bojovný, prostě kvalitní.”
Jan Rajnoch (Motorlet B): „Byl to velmi slušný zápas, nahoru dolů, se šancemi na obou stranách. Samozřejmě taková naše klasika. Dáme gól a za dvě tři minuty ho dostaneme. Stalo se nám to dvakrát. Podruhé už jsem si to ze srandy měřil. Trvalo to dvě minuty čtyřicet sedm vteřin. To se nám stává docela pravidelně, přestože si to pořád dokola říkáme. Myslím si, že jsme předvedli poctivý výkon, že jsme dobře bránili. Byl to klasický souboj béček, souboj mladých kluků. Viktorka tam má super talentované hráče. Pro diváky to bylo určitě zajímavé utkání. V 91. minutě jsme asi nakonec vyhráli zaslouženě. Dvakrát jsme vedli a asi jsme měli o malinko víc šancí. Je to pro nás obrovská vzpruha do dalších zápasů.”

Nejlepší hráč Žižkova B: Trenéři týmu se rozhodli nejlepšího hráče zápasu nevybírat.
Nejlepší hráč Motorletu B: Daniel Ircing.


Královice - Vyšehrad B 3:2 (3:1)
Branky: 15. a 36. Marek, 28. Pospíšil - 27. vlastní Hořický, 62. Madej. ŽK: 41. Vacík, 55. A. Krivosheev - 48. Kankara, 57. Souček, 89. Babka. Rozhodčí: Šaróka - Andras, Mičko. Diváků: 60.
Královice: Hubínek - Hořický, Nevařil, Vacík, Malík - Kučera - Pospíšil, Chalupa, A. Krivosheev, Staněk - Marek. Trenér: Josef Marek.
Vyšehrad B: D. Gerža - Melíšek (61. Štěpánek), J. Klíma ml., Pryšljuk, Mlejnek - F. Babka, Kankara, Madej, M. Krivosheev (46. Vodička) - Souček, Krčmář (46. Peterka). Vedoucí mužstva: Dominik Gerža.

Hlasy trenérů
Josef Marek (Královice): „Máme tři body, víc se k tomu asi nedá nic říkat. Nezačali jsme úplně špatně, měli jsme tam nějaké šance, dali jsme na 1:0. Byli jsme lepší, ale nechali jsme soupeře vyrovnat. Vyšehrad tam měl i nějaké další šance, které mohl proměnit, a bylo by to mnohem těžší. My jsme pak dali rychlý gól na 2:1, do půle 3:1. Asi zaslouženě, ale mohlo to být asi víc. Druhou půli jsme mohli přidat další góly a byl klid. Místo toho jsme dostali gól na 3:2. Pak už to od nás byla taková hektika. Nakonec jsme rádi, že jsme to zvládli a máme tři body.”
Dominik Gerža, vedoucí mužstva (Vyšehrad B): „Po herní stránce jsme odehráli dobrý zápas, vytvořili si také spoustu šancí, často i vyložených, bohužel jsme je však téměř všechny zahodili. Hlavně ve druhé půli jsme měli územní převahu a spoustu možností na to minimálně vyrovnat, ne-li otočit vývoj skóre v náš prospěch. Bohužel se nám to nepodařilo, a tak je výsledkem zase jen další prohra.”

Nejlepší hráč Královic: nikdo.
Nejlepší hráč Vyšehradu B: Tadeáš Madej.


Újezd Praha 4 - Třeboradice 3:2 (2:1)
Branky: 8. Vrabec z penalty, 40. Doležel, 79. Jankú - 45.+1 z penalty a 59. Viktorin. ŽK: 17. Malčánek, 25. Valeš, 36. Štefan, 45.+1 Ježek, 74. Jankú, 90.+2 Doležel - 7. D. Hruška, 22. Jůzek, 60. Farkaš, 80. Šťovíček, 84. Červenka. Rozhodčí: Nebáznivý - Stěhule, Vítek. Diváků: 70.
Újezd Praha 4: Ježek - Jankú, Malčánek, Daňhel, Valeš - Vrabec - Jeřábek (83. Špaček), Štefan, Řezníček (90.+3 Přibyl), Kaiser - Doležel. Trenér: Karel Jeřábek.
Třeboradice: Štika - Šťovíček, Červenka, D. Hruška, F. Hruška - Janda - Farkaš, Viktorin, Polívka, Pospíšil (30. Chaloupka) - Jůzek. Trenér: Jan Klíma.

Hlasy trenérů
Karel Jeřábek (Újezd Praha 4): „Zápas jsme si zkomplikovali sami kvůli několika neproměněným šancím, které jsme měli v prvním i druhém poločase. Celkově si myslím, že jsme určitě byli lepší. Ale proměňování šancí byla naše slabina. Ta nás nakonec stála hodně sil, abychom zápas dovedli do vítězného konce.”
Jan Klíma (Třeboradice): „Viděli jsme bojovné utkání, ve kterém nás Újezd ničím nezaskočil. Věděli jsme, že hrají dlouhé nakopávané balony, těží ze standardek a mají dobré kontra útoky. Měli ze začátku obrovskou šanci, kdy jsme tam propadli na levé straně, ale brankář nás podržel. Pak přišla na řadu penaltu, o které nevím, proč ji rozhodčí písknul. Balon byl úplně mimo, před tou situací náš brankář chytil balon a byl kopnutý. Prohrávali jsme ale 1:0 a pak jsme po dlouhém balonu prohrávali i 2:0. Pořád jsme hráli, věděli jsme, co chceme hrát a dobře jsme to četli. Těsně před půlí jsme zaslouženě z penalty snížili na 2:1. Při tom zákroku měla přijít červená karta, ale to se nedá nic dělat. Oni tam měli ještě další šanci, podržel nás brankář Štika. Druhou půli jsme začali dobře, aktivně. Byli jsme na balonu, snažili jsme se hrát jednoduše vzadu. Hodně aktivní byl Viktorin, dostal se do dvou příležitostí, jednu proměnil a dostali jsme se na 2:2. Zápas byl absolutně otevřený a vyrovnaný. Bohužel v 79. minutě jsme propadli při odvráceném balonu a na zadní tyči jsme dostali na 3:2. Ke konci jsme měli nějaký tlak, šanci k vyrovnání měl Janda, bohužel trefil obránce. Újezd měl o nějakou šanci víc, ale musím říct, že z naší strany to bylo jedno z vydřených utkání a je škoda, že jsme neurvali bod.”

Nejlepší hráč Újezdu Praha 4: Jan Jeřábek.
Nejlepší hráč Třeboradic: Petr Viktorin.


Hostivař - Přední Kopanina 0:1 (0:1)
Branka: 10. Šultes. ŽK: 46. Kučera, 76. Rada, 85. Černý (všichni Hostivař). ČK: 81. Rada (Hostivař) Rozhodčí: Tikal - Jakl, Irak. Diváků: 50.
Hostivař: Slavík - Laštovka, Kučera, Sýkora (66. Provazník), Wolf - Černý, Rada, Macháček, Kronovetr (46. Chyle) - Zmeškal (46. Chrastina), Lehner. Trenér: Petr Procházka.
Přední Kopanina: Vávra - Kučera, Čihák (25. Schierreich), Škarda, Huleš - Veleba, Krejčí, Mainolfi (80. Vostracký), Spizzirri (66. Hollmotz) - Ptáček (90.+3 Vágner), Šultes. Trenér: Daniel Vott.

Hlasy trenérů
Petr Procházka (Hostivař): „Byl to zápas dvou poločasů. Z naší strany první poločas absolutně bez pohybu, bez nasazení, bez ničeho. Byl to poločas hrůzy od všech, minimálně od osmi hráčů. Druhý poločas jsme to prostřídali a začali jsme hrát. Už to bylo o bojovnosti. Bohužel jsme nevyužili naše šance, kdy jsme šli sami ze strany na gólmana, netrefili jsme z vápna skoro prázdnou bránu. Fotbal se hraje na góly, ty jsme nedali. Myslím si, že za druhý poločas by tomu slušela remíza, ale bohužel Kopanina vyhrála a gratuluji jí.”
Daniel Vott (Přední Kopanina): „Se ziskem tří bodů jsme spokojení. Vydařil se nám vstup do zápasu. Celý první poločas jsme hráli poměrně slušně a mělo to být víc než 1:0. Neproměnili jsme nějaké šance, které jsme proměnit měli, mohlo to být klidnější. Ještě začátkem druhé půle jsme byli nebezpeční, ale závěr zápasu jsme nezvládli a báli jsme se o výsledek zápasu až do konce. S druhou půlí rozhodně spokojený nejsem.”

Nejlepší hráč Hostivaře: Lukáš Lehner.
Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Zdeněk Vávra.


Dukla JM - Kolovraty 2:2 (1:1)
Branky: 6. Dominik Farkaš, 82. Novák - 27. Gračko, 67. Hejno. ŽK: 59. Damián Farkaš, 80. Brabenec, 87. Kotlík - 33. Kuchta, 34. Holík, 72. Ráža. Rozhodčí: Zima - Popelka, Chrenko. Diváků: 80.
Dukla JM: Tlustý - Solař, Inneman, Markuzi, Lafek - Dominik Farkaš - Petrák, Damián Farkaš, Čermák (60. Novák), Brabenec - Kotlík. Trenér: Josef Světlík.
Kolovraty: Bébr - Ráža, Hladký, Votřel, Žitný - Gračko (90.+1 Pokorný), Kuchta (82. Hynek), Kalenda (83. Nguyen), Sommer - Holík, Hejno. Trenér: Jakub Slezáček.

Hlasy trenérů
Josef Světlík (Dukla JM): „Myslím si, že jsme si zápas hodně zkomplikovali sami, když jsme vyrobili hrubku a dostali Kolovraty do hry. Ve druhém poločase jsme nebyli kvalitní na posledních třiceti metrech a nedokázali jsme zúročit převahu a šance, takže to skončilo 2:2. Kolovraty to odbojovaly, my jsme nedokázali kvalitně vyřešit situace, které jsme potřebovali k vítězství, což nás stálo dva body.”
Jakub Slezáček (Kolovraty): „I přesto, že jsme inkasovali vyrovnávací gól v 82. minutě, tak bod musíme brát. Obětavost, přístup, nasazení, tím to kluci uhráli, ale do ofenzivy jsme zůstali hodně za svými možnostmi. V podstatě jsme ani nebyli nebezpeční. Dukla ukázala, proč je o parník nejofenzivnější mužstvo soutěže. Na přebor obrovská kvalita. Bod nám vychytal Milan Bébr a uhrála soudržná defenziva, která několikrát zasahovala na poslední chvíli.”

Nejlepší hráč Dukly JM: Martin Inneman.
Nejlepší hráč Kolovrat: Milan Bébr.


Zličín - Admira B 2:0 (1:0)
Branky: 14. Žák, 75. Merta. ŽK: 34. Šindelář (Admira B). Rozhodčí: Král - Zelený, Borodáč. Diváků: 50.
Zličín: Schopf - Horák (43. Jíra), Hovorka, Uvíra, Hájek - Žák - Karták (88. Vajdl), Kohout (90. Mareš), Krpata, Stýblo - Merta. Trenér: Miroslav Vašut.
Admira B: Jungr - Kotek, Konejl, Heinzel, Pronyšyn (75. Votlučka) - Trnka, Matějka (52. Jung), Pelikán (90. Procházka), Drescher (75. Milner) - Šindelář (64. Karvánek) - Pavlata. Trenér: Pavel Gregor.

Hlasy trenérů
Miroslav Vašut (Zličín): „Kvalitní soupeř, výborní rozhodčí, bojovný Zličín. Stanoveným scénářem zápasu jsme se dopracovali ke třem bodům. Hezkou brankou Žáka a pojistkou Merty. Mám velkou radost, děkuji všem hráčům.”
Pavel Gregor (Admira B): „Chtěl bych pogratulovat soupeři. Hráli velmi dobře, hráli takticky skvěle. Zvládli zápas i proto, protože se brzy dostali do vedení poměrně lacinou brankou. My jsme tentokrát byli strašně neproduktivní v koncovce, a to opakovaně. Věděli jsme, že domácí mají několik hráčů, kteří jsou schopní trestat z brejků. Skutečně nás z brejku potrestali a rozhodli druhou brankou."

Nejlepší hráč Zličína: Lukáš Žák.
Nejlepší hráč Admiry B: Vojtěch Kotek.


Uhelné sklady - Újezd nad Lesy 7:1 (4:0)
Branky: 40., 78. a 87. Šafránek, 10. a 38. z penalty Steinocher, 25. Zilvar, 58. Jahoda - 77. Hlubuček. ŽK: 30. Ramba, 34. Procházka, 65. Belán - 12. Hájek, 34. Novotný, 74. Bednář, 90. Hlubuček. ČK: 25. Hájek (Újezd). Rozhodčí: Šmakal - Kohout, Tvrz. Diváků: 50.
Uhelné sklady: Pobeška - Ribeiro (77. Bareš), Jahoda, Steinocher, Stolfa - Belán, Šafránek, Procházka, Kaisler - Zilvar (61. Valero), Ramba. Trenér: Zdeněk Šenkeřík.
Újezd nad Lesy: Pecho - Novotný, Příhoda, Heteš (72. Foltman), Cikhart - Hájek, Hlubuček, Mruvčinský, Koryta (57. Bednář) - Duka, Kohout. Trenér: Josef Šimek.

Hlasy trenérů
Zdeněk Šenkeřík (Uhelné sklady): „Přijel soupeř v podobném postavení jako my, my jsme v dost zápasech, co jsem tady, vedli a nedotáhli jsme to do konce. Tentokrát jsme to všechno vyjádřili gólově. Kluci si hrábli na dno. Měli jsme hodně příležitostí, které jsme si mohli v tomhle utkání za stavu 5:0 vyzkoušet a dohrávat. Musím klukům poděkovat za výkon, ale jdeme dál. Neskládáme zbraně, pokusíme se na podzim udělat co nejvíce bodů, abychom se o to na jaře ještě poprali. Trénujeme ve čtrnácti, šestnácti lidech, kluci chtějí, zpětná vazba tam je. Jde jen o to vše vyjádřit výsledkově. Dá se hrát s každým, samozřejmě je tam bodový odskok, ale zbraně neskládáme. Někam jsme se už posunuli, zlepšila se organizace hry, někteří hráči se uzdravili. Klíčové bude udělat do konce podzimu ještě nějaké body, aby odstup nebyl tak výrazný. Za výkon v tomhle utkání nemám komu co vyčíst. Dobře hrál David Belán, ocenil bych Lukáše Zilvara, který ve čtyřiceti letech maká, že smekám klobouk dolů. Trošku jsme tam o něj měli strach, když spadl, vypadalo to ošklivě, ale naštěstí je zdravý. Nestřídal jsem ho kvůli tomu krkolomnému pádu, byla to naše dohoda, je po zranění.”
Josef Šimek (Újezd nad Lesy): „Víme, že tým nemáme nejsilnější, tentokrát měl ten zápas ukázat, jestli má tým charakter a uděláme nějaké body. Nechali jsme si dát hloupý gól ze standardky, ale pak to všechno rozhodla červená karta a hraní v deseti. Pak už to byl jenom boj a můžu akorát poděkovat klukům. Makali i v deseti, v některých chvílích jsme pak hráli i lépe. Je to o nastavení hlavy. Bohužel, nedělám to rád, a ještě jsem to neudělal nikdy, ale kvalita některých rozhodčích je na úrovni třetí třídy, chybí tam absolutně cit pro hru. A jediné, co z toho vznikne, je to, že mám o dalšího hráče méně za nesmyslný zákrok. Nechci si na to ale stěžovat, máme svoje problémy, není to ono. Náš výkon nebyl přeborový, protože jinak bychom aspoň někde získali body, dali bychom góly. V současné chvíli ne. A že se o půli v naší šatně křičelo? Je to sport, hráči chtějí vyhrávat, chtějí být úspěšní, je tam spousta emocí. Občas je třeba si něco vyříkat. Nekřičel jsem já. Tam si starší kluci musí určité věci vyříkat s těmi mladšími, aby všichni makali stejně. Aby platilo, když si před zápasem řekneme, že bude jedenáct hráčů běhat tak, že bude hořet tráva, tak aby to platilo. A když to neplatí, tak je z toho takový křik. Čekáme na první body, abychom se odlepili ode dna. Jsou tam čtyři týmy nacpané a nechceme být z nich ten poslední. Potřebujeme se chytit nějakou výhrou. Je jedno, jestli to bude s někým silným, kdy se od nás nic nečeká, nebo s někým ze spodu tabulky. Ale potřebujeme prostě vyhrát. Co bude na konci sezony, na to je předčasné myslet. Teď je třeba udělat nějaké body, dohrát to do zimy, pak se uvidí.”

Nejlepší hráč Uhelných skladů: Vojtěch Šafránek.
Nejlepší hráč Újezdu nad Lesy: Dan Hlubuček.


Radotín - Podolí 2:0 (2:0)
Branky: 4. Císařovský, 34. Mašek. ŽK: 81. Bialek - 89. Podobský. Rozhodčí: Gryc - Štípek, Zloch. Diváků: 73.
Radotín: Bártl - Havlát (65. Pavel), Pivnička, Tvrdý, Bialek - Horníček, Bureš (81. Dlouhý), Císařovský (83. Louda ml.), Kulíšek (88. Šatra) - Mašek (72. Hollý), Doležal. Trenér: Jaroslav Louda.
Podolí: Bartoš - Němeček, Bednář, Štrajt, Vlasák - Sitta (57. Schätz), Podobský, Zezula, Kocour (81. Arnošt) - Hrubý, Pokorný (81. Bláha). Trenér: Petr Majer.

Hlasy trenérů
Jaroslav Louda (Radotín): „Vzhledem k absenci hráčů, jak u Podolí, tak u nás, to mělo vliv na kvalitu utkání, které bylo těžce podprůměrné. Nám těch hráčů chybělo míň než Podolí, tak asi proto jsme vyhráli. Víc se mi to hodnotit nechce. Jsem spokojený s bodovým ziskem, rozhodně ne s předvedeným výkonem.”
Petr Majer (Podolí): „Pokračujeme v dalším nepovedeném zápase, kdy náš výkon byl opravdu špatný. Celkově to utkání nemělo úroveň. Teď se dostáváme do situace, kdy se nám absence zvyšují a zvyšují. Chybělo nám jedenáct hráčů, teď už to neutáhneme. Podle toho ten náš fotbal vypadá. Teď už to snad dosáhlo nějakého vrcholu. Snad se nám to začne vracet. Končí tresty za červené karty, snad se do kupy dají i někteří zranění. Bohužel se k tomu načítají i takové ty, jak se říká, rodinné důvody...”

Nejlepší hráč Radotína: Jan Bártl.
Nejlepší hráč Podolí: Petr Němeček.