Foto: Jiří IPSER
V předehrávce 11. kola přeboru rozhodla rezerva Motorletu v nastavení
08.10.2021

V předehrávce 11. kola přeboru rozhodla rezerva Motorletu v nastavení

Na hlavním stadionu Viktorie Žižkov se ve čtvrtek uskutečnil předehrávaný zápas 11. kola Pražská teplárenská přeboru. Rezerva domácí Viktorie Žižkov v něm přivítala B-tým Motorletu. Hosté dvakrát vedli, domácí dvakrát po pár minutách dokázali srovnat. Mladíci z Motorletu nakonec zápas zlomili na svou stranu gólem v první minutě nastavení a odvezli si tři body. Pro Viktorii to byla první porážka na domácím hřišti v soutěži.

Viktoria Žižkov B - Motorlet B 2:3 (1:1)
Branky:
28. Zeman, 70. Štěpánek - 25. Filip, 66. Vacek, 90.+1 Zelenka. ŽK: 89. Kytka - 74. Kučerka, 90.+2 Simaichl. Rozhodčí: Vojáček - Stránský, Plášil. Diváků: 50.
Žižkov B: Myška - Petrlák (53. Poustecký), Šmalcl, Mucha, Martin Blažek (70. Kříž) - Kadlec, Kytka - Zeman, Fleišman, Vild - Štěpánek (78. Faigl). Trenér: Zdeněk Koukal.
Motorlet B: Vyčichl - Průša (53. Šírl), Filip, Simaichl, Krajinský (46. Václavík) - Hrabina - Vacek (72. Matěj Blažek), Kučerka, Ircing, Rossmann (85. Kočiško) - Žížala (46. Zelenka). Trenér: Jan Rajnoch.

Hlasy trenérů
Václav Knížek, asistent trenéra (Žižkov B): „Bylo to velice dobré utkání. Bylo to rychlé, tvrdé, fotbalové. Šance byly na obou stranách. Oni dali v 91. minutě gól, kdybychom ho dali my, tak jsme vyhráli my. Myslím si, že to byl vyrovnaný zápas, který rozhodl ten jeden gól. Dal ho soupeř, tak vyhrál. Na přebor to byl dobrý zápas. Jak říkám tvrdý, běhavý a bojovný zápas, prostě kvalitní.”
Jan Rajnoch (Motorlet B): „Byl to velmi slušný zápas, nahoru dolů, se šancemi na obou stranách. Samozřejmě taková naše klasika. Dáme gól a za dvě tři minuty ho dostaneme. Stalo se nám to dvakrát. Podruhé už jsem si to ze srandy měřil. Trvalo to dvě minuty a čtyřicet sedm vteřin. To se nám stává docela pravidelně, přestože si to pořád dokola říkáme. Myslím si, že jsme předvedli poctivý výkon, že jsme dobře bránili. Byl to klasický souboj béček, souboj mladých kluků. Viktorka tam má super talentované hráče. Pro diváky to bylo určitě zajímavé utkání. V 91. minutě jsme asi nakonec vyhráli zaslouženě. Dvakrát jsme vedli a asi jsme měli o malinko víc šancí. Je to pro nás obrovská vzpruha do dalších zápasů.”

Nejlepší hráč Žižkova B: Trenéři týmu se rozhodli nejlepšího hráče zápasu nevybírat.
Nejlepší hráč Motorletu B: Daniel Ircing.