Foto: Pavel Jiřík st.
Dubeč válcuje konkurenci. Takový start jsem nezažil, říká kouč Šimr po sedmi výhrách v řadě

Dubeč válcuje konkurenci. Takový start jsem nezažil, říká kouč Šimr po sedmi výhrách v řadě

Fotbalová Dubeč ožívá. Po zpackané uplynulé sezoně, kdy měl tým po 9 kolech I. B třídy pouhé čtyři body, se mužstvo rozjelo. Nebylo to samo o sobě, přišla hráčská injekce, stejně jako nové trenérské vedení. Výsledek? Po sedmi kolech I. B třídy se dubečská Čechie vyhřívá na prvním místě tabulky skupiny B. Neztratila přitom ještě ani bod. „Nikdy jsem asi takový rozjezd do sezony nezažil,“ usmívá se spokojený trenér Vladimír Šimr.

Co na ten rozjezd do sezony říkáte? Když se někdo podívá na tabulku z minulé sezony, nevěří vlastním očím...
Je pravda, že lepší to být nemohlo. Samozřejmě jsem věděl, že minulá sezona se nepovedla, ale když jsem dostal nabídku, bral jsem to jako výzvu. Vedení navíc přivedlo šest hráčů, které jsme si s trenérským týmem vytipovali.

Nejsou to posily ledajaké. Vypadá to, že do sebe všechno krásně zapadlo, že?
Přišel Tomáš Pešír. To je posila na hřiště i do kabiny. Žije s týmem, teď byl s reprezentací v Belgii a stejně psal, jak si vedeme. Z divizní Libiše nás posílil Pešek, hodně gólů dává Marek Duda, dva hráče jsme získali z Hostivaře. Je fajn, že trénujeme áčko, béčko a dorost.

Všiml jsem si, že dáváte prostor i hodně mladým hráčům. Nezkomplikuje to postupové plány?
Máme za sebou teprve sedm kol, takže na podobné soudy je brzy. Jasně, takový rozjezd do sezony jsem ještě nezažil. Co si pamatuji, tak jsme měli třeba pět výher a jednu remízu, ale sedm výher ne. To je moc příjemné. Co se týče postupu, asi bychom chtěli, aby to tak dopadlo, ale vážně je brzy, mohou přijít zranění. A hlavně: pro nás má cenu jít nahoru jen v případě, že budeme cítit, že budeme ve vyšší soutěži hrát důstojnou roli, abychom nešli nahoru a pak tam jen prohrávali.

Dva soupeře ze špičky jste již porazili. Naposledy o víkendu Union Strašnice 4:2. To je signál, že by to mohlo s prvním místem klapnout, ne?
Kbely jsme měli v prvním kole. Byla to velká neznámá, nikdo nevěděl, jak to s týmy po té pauze s kvalitou bude. Bylo důležité, že jsme to tam zvládli a vyhráli. Teď jsme porazili i Strašnice, to byl hodně těžký soupeř. Strašnice hrály fakt dobře a byly pasáže, kdy byly lepší.

Ale tři body v obou případech brala Dubeč.
To je pravda, jsme rádi, že jsme to zvládli. Je to příjemné. Za dva měsíce už průběh zápasu nemusí nikoho zajímat. Podívá se na tabulku, kde budeme mít body my. Ale jako varování ty pasáže z utkání se Strašnicemi musíme brát.

Tým má skóre 29:6, musíte být spokojený, jak to funguje v defenzivní i ofenzivní řadě, že?
Klape to, máme z toho radost. Obranu řídí Pešek, na tuhle soutěž je to nadstandardní hráč. V útoku se daří Dudovi, v záloze jsou kluci z Hostivaře s Pištou Pešírem. Každý hráč má ale svoji roli a důležitost. My jsme po příchodu měli zájem o každého hráče, který v Dubči působil a měl zájem hrát.

Do sestavy naskakují i hodně mladí fotbalisté...
Dáváme šanci i patnáctiletým klukům, nevedou si špatně. Když se daří, naskakují do sestavy, je to pro ně signál, že se v klubu s nimi počítá, je to budoucnost. Jsme rádi, že se taky daří přilákat zpátky fanoušky.

Zkusíte jim slíbit, že třeba podzim odehrajete bez ztráty bodu?
Tak to nikomu slíbit nemůžu. Bylo by to hezké, ale v soutěži máme béčka, nikdy nevíte, jak přijedou posílená. Někteří kluci třeba ještě pojedou na dovolenou, mohou přijít zranění. Chceme vyhrávat a užívat si to. Určitě nám také pomáhá to, že mohu věci konzultovat se Sálemem Heboussem. S ním jsem spolupracoval už dříve a jsem rád, když s ním mohu probrat taktiku, jak a kdy nasadit mladé hráče, prostě s ním mohu rozebrat cokoliv. Děkuji mu za ty konzultace.

A co váš bratr Jan, ten působí ve Vršovicích. Úvod sezony se jim v I. A třídě moc nepovedl, nezávidí vám vítěznou sérii?
Myslím, že nezávidí. Ale je pravda, že by určitě chtěl, aby to Vršovicím šlapalo lépe. Oni měli těžký los, některé zápasy nezvládli, asi si to představovali jinak. Fotografie