Soupeři se proti nám vždycky vyhecují, ale už nesmíme ztrácet body, velí Babický z Tempa po hattricku

Statečný vzdor, ale ve výsledku divoká porážka 3:5. Fotbalová Březiněves se nemá za výkon proti favoritovi na postup do Pražská teplárenská přeboru z Tempa za co stydět. O výhře ambiciózního celku ze Lhotky nakonec rozhodla střelecká pohotovost Filipa Babického. Mladík s jedenáctkou na zádech se blýskl hattrickem a po zápase zářil jako sluníčko. „Zatím mi to tam nepadalo, tak jsem rád, že to přišlo,“ svěřil se po utkání.

Jste překvapený, že se zápas zvrhl v takovou přestřelku?
Možná trochu ano, ale poslední zápas, co jsme tady hráli, tak dopadl 2:4, takže jsme věděli a čekali, že to bude těžké. Gólů padlo docela dost, určitě jsme si nepřáli, abychom zase dostali tři góly, ale nakonec je důležité, že jsme jich dali pět, vyhráli jsme a můžeme domů odjíždět spokojení.

Zápas jste slibně rozjeli a rychle jste vedli. Od aspiranta postupu bych očekával, že pak začne mít duel pod kontrolou. V poločase jste ale prohrávali, co se stalo?
Těžko říct. Udělali jsme zbytečné chyby. Nevím, jestli nás ten gól moc uklidnil, ale srazili se tam třeba před jednou brankou soupeře dva naši kluci. Když jsme vedli, tak nevím, jestli jsme si v hlavách nastavili, že to bude jednoduché. Naštěstí jsme to ve druhé půli otočili.

Ale prohrávali jste i 2:3, kdy v brance skončil trestný kop, který asi v síti skončit neměl, nemyslíte?
To byla další rána, taky jsem to nečekal. Naštěstí se mi pak povedlo dát nějaké góly, dokázali jsme na nepříjemné situace zareagovat a ukázali jsme vnitřní sílu.

Leží na vás tlak spojený s tím, že Tempo vyhlásilo jednoznačný útok na postup?
Je možné, že po tomhle se proti nám soupeři vyhecují. My, nebýt covidu, tak už jsme možná v přeboru byli, bylo to dost nadějné, ale nedá se nic dělat. Je pravda, že se na nás vyhecují i týmy, co hrají ve středu tabulky. Snaží se nám to udělat co nejvíce těžké. Nezbývá než si s tím poradit.

V Březiněvsi se den před zápasem slavilo výročí založení klubu, slavila celá obec. Vypadalo to, že domácí chtěli oslavu okořenit i body, co?
Určitě domácí nevypadali, že by byli nějací znavení po oslavách. (směje se)

Za stavu 3:3 domácí gólman vyrážel míč v oblasti brankové čáry. Vaši spoluhráči tvrdili, že to byl gól, domácí pochopitelně opak. Sudí nechal pokračovat ve hře. Jak jste tu situaci viděl vy?
Já jsem to taky přesně neviděl, byl jsem někde na penaltě. Musím říct, že gólman to chytil hezky. I kdyby to bylo za čárou. Sportovně ale říkám, fakt nevím, jestli to byl gól. A jsem rád, že jsme přidali další regulérní branky a ve výsledku tahle situace nerozhodla. Ty góly byly jasné, nebylo co řešit.

Na výhře máte obrovský podíl vy. Oddechl jste si?
Zatím mi to tam úplně nepadalo, tak doufám, že teď začalo.

Tempo je pasováno do role jasného favorita, nějaké body jste už ztratili. Tahle výhra je důležitá i v tom, že se držíte mezi nejlepšími celky, že?
Paradoxně jsme minule ztratili body až v desátém kole, letos jsou tam některé výsledky hodně překvapující. Ztrácejí zatím naštěstí všichni, takže je to docela zajímavá soutěž. My se samozřejmě budeme snažit ztrácet co nejméně.

Možná by to chtělo neztrácet vůbec...
Samozřejmě, to by bylo ideální. (směje se)

Zápas Březiněves - Tempo (3:5) očima trenérů
Miroslav Siva, asistent kouče v Březiněvsi: „Zápas jsme odmakali, škoda, že se prohrálo. Doplatili jsme, stejně jako v minulém kole, na neproměňování šancí. Tady kdybychom v první půli lépe dotáhli finálovku, tak jsme šli do kabin s větším rozdílem. Jenže jsme vedli jen 2:1, to rozhodlo. Soupeř na nás druhou půli vlétl, zaslouženě tou aktivitou vyrovnal. Na konci jsme za stavu 3:3 udělali dvě chyby, ty góly jsme si dali skoro sami, což je velká škoda, protože pak ten výsledek vypadá jinak, než jsme chtěli. Znehodnotili jsme ho, i když jsme zápas opravdu odmakali. Tempo má kvalitu, věděli jsme, proti komu nastupujeme. Rozhodlo, že soupeř dokázal potrestat naše chyby. Den před zápasem slavil fotbal v Březiněvsi sto let, tak by bylo pěkné, kdyby se nám povedlo vyhrát a dát mu tímhle způsobem dárek. Škoda, že se to nepovedlo. Všechno si ale sedá. Na začátku sezony jsme skládali tým, nescházeli jsme se v optimální sestavě, ale cítíme, že to má vzestupnou tendenci.“

Petr Vanko, kouč Tempa: „Vývoj zápasu byl pro nás nejdříve výborný, pak hrozný, kdy jsme dvakrát prohrávali. Asi se na nás trošičku podepisuje, že nám chybějí zkušenosti, protože jsme tým doplnili zase mladými kluky, kteří přišli z dorostu. Zápasy, kdy vedeme, si musíme lépe ohlídat. Všechny tři góly, které jsme dostali, byly strašné. Pro to nemám jiné slovo. Ty góly padly ze situací, z nichž možná už góly nedostaneme. Byly to hezké góly, to musím uznat. Pro mě je obrovsky cenné, jak jsme do toho po přestávce šlápli a bylo na týmu vidět, že to chce moc zlomit. My jsme si po těch prvních týdnech tyhle věci trošičku vyříkávali, prostě jsme tu vůli neměli, chyběla tam šťáva, chuť. Ale tentokrát tam ve druhé půli síla byla. Věřím, že nás to nakopne do dalších týdnů. Měli jsme i výhodu silné lavičky, za druhou půli klobouk dolů před týmem. Byl jsem rád, že jsme si vytvořili hodně šancí a dali celkem pět gólů. Když to porovnám s minulými týdny, tak jsme se posunuli. Rozhodl Filip Babický, ten pracuje v každém zápase perfektně. Je to kluk, co chce vyhrát každý zápas, každý souboj a určitě bych ho dal jako příklad ostatním. Fíla hraje výborně, jen tak dál.“