Foto: SK Uhelné sklady
Uhelné sklady hlásí novinku! Poslední tým přeborové tabulky má zvednout exligista Šenkeřík

Uhelné sklady hlásí novinku! Poslední tým přeborové tabulky má zvednout exligista Šenkeřík

Uhelné sklady už nechtějí být v Pražská teplárenská přeboru na sestupové pozici. Pět porážek a skóre 8:24, k tomu poslední debakl 0:8 s Duklou Jižní Město vyburcovalo vedení k radikálním změnám. Tým v sobotní bitvě na Zličíně povede jako kouč exligista Zdeněk Šenkeřík. „Mám za sebou první trénink a dojmy z mužstva nemám vůbec špatné, vidím chuť a vůli něco změnit – takže si myslím, že se určitě shodneme a nastanou změny k lepšímu,“ prohlásil někdejší útočník Slavie.

V posledních covidových sezonách jste se angažoval v rodném Nedašově na Moravě. Jak se to seběhlo, že přichází angažmá v hlavním městě?
V covidové době jsem pendloval mezi Prahou a Moravou. Nedašov je moje rodné místo, srdcovka. Ale stále jsem fungoval i v Praze, samozřejmě velmi omezeně – ostatně jako všichni … Za nabídku z Uhelných skladů jsem rád, hlavně z toho důvodu, že cítím potencionál a šanci něco změnit. A trénování je pro mě víc než práce…

Klub vás oslovil po porážce 0:8, zvažoval jste dlouho, zda kývnete?
Mapoval jsem samozřejmě situaci. Co si vybavuji, tak Uhelné sklady vždycky patřily v přeboru k tomu lepšímu, tak mě zajímalo, co se stalo. A jak už jsem říkal, cítím v mužstvu potencionál, energii, a ve vedení zase podporu na změny. Navíc Uhelky mají tradici a svoje fanoušky, tudíž nemůžeme nic jiného, než situaci obrátit k lepšímu.

Máte za sebou první trénink, jaký jste si z něj odnesl dojem?
Už jsem se zmiňoval, že v mužstvu cítím chuť na sobě pracovat. Je pravda, že aktuálně máme dost kluků zraněných, také proto se řeší i doplnění kádru. Nějaké tipy měli sami hráči a určitou vizi na možné posily jsem měl sám. Soutěže mají odehraných pět kol a je tedy složitější řešit posily, ale myslím, že se nám něco určitě podaří a mužstvo se posílí.

Jakou představu o posílení máte?
Mám to v hlavě, ale jména říkat zatím nechci. Viděl bych to na posilu do každé řady. Nevím, jak budeme úspěšní, ale cítím tady zájem a chuť s tou situací něco udělat. Vedení to chce zlomit. Cítím, že by to mohlo jít. Je taky pravda, že méně bodů už mít nemůžeme...Prohrát se může, ale ne takhle.

Chápu to správně, že jste nějaké zápasy Uhlířů viděl na videu, takže tušíte, kde je zakopaný pes?
Viděl jsem tři zápasy, plus minus padesát minut z každého. Představu, co by se tedy mělo změnit, mám.

Zůstane u týmu v nějaké roli dosavadní kouč Michal Šimánek?
Zůstává. Jsem za to rád, navíc je dobré mít kolem sebe lidi, kterým jde o stejnou věc. Právě bývalý trenér bude jedním z lidí, kteří mi můžou pomoci důležitou radou.

Je veřejným tajemstvím, že Uhelné sklady měly problém s trénováním. Jak hráči zvládli první trénink pod vaším vedením?
Myslím, že některé z nich určitě ještě teď bolí nohy. Bylo nás třináct, to bylo ještě docela slušné číslo na začátek. Co se týče počtu tréninků, tak bych chtěl, abychom se scházeli třikrát v týdnu.

To byl asi v minulosti problém...
Takového hráče bych se zeptal, zda chce prohrávat a chodit po zápasech domů zklamaný a nasr....

Plánujete se také hráčsky zapojit?
Mám problém s koleny, takže bych to viděl tak, že začnu spíš nějakými exhibicemi. Ale když bude vše v pořádku a dostanu se do toho, tak bych si ještě zahrát chtěl.

Působil jste v Březiněvsi, kde jste měl s talenty i individuální tréninky. Tohle funguje i nadále?
Všechno běželo v době, kdy jsem v Březiněvsi hrál. Aktuálně se chci soustředit na práci pro Uhelné sklady. To je teď priorita.