Dívčí Kouba Cup 2021 míří do Prahy

První ročník turnaje starších žákyň Kouba Cup 2021, pořádaný Komisí mládeže FAČR ve spolupráci s KFS Vysočina a OFS Třebíč, vyhrála děvčata reprezentující Pražský fotbalový svaz. Druhé místo patří Plzeňskému KFS a třetí příčka Pardubickému KFS.

Turnaje se zúčastnilo 270 mladých fotbalistek ve věku do patnácti let, které reprezentovaly čtrnáct českých regionů a mezinárodní punc třídennímu turnaji dala účast mladých fotbalistek z Bratislavského fotbalového svazu.

Dvě hráčky tohoto výběru patřily k nejlepším střelkyním. Dominika Gondová nastřílela devět branek a spoluhráčka Mária Rigová sedm. Adéla Trachtová z Prahy zaznamenala také sedm branek v šesti zápasech.

První dva dny probíhaly boje ve třech základních skupinách po pěti týmech, ze kterých vítězné celky postoupily do finále. Výběr Prahy v této fázi získal plný počet bodů a neinkasoval ani jednu branku. Se skóre 14:0 postoupil mezi tři nejlepší. Ve finálové skupině získal 4 body a stal se vítězem celého turnaje. O pořadí rozhodl až poslední zápas, kdy Nikola Lesáková zajistila Pražankám výhru 1:0 nad Pardubickým KFS. Tento gól byl jediný, který pardubická děvčata inkasovala v šesti turnajových vystoupeních.

V barvách Pražského fotbalového svazu nastoupilo 10 hráček AC Sparta Praha, 5 hráček SK Slavia Praha a 1 hráčka FK Dukla Praha. Nejlepší hráčkou turnaje byla vyhlášená Lucie Kroupová z Pražského fotbalového svazu.

„Holky po celý turnaj předváděly krásnou kombinační hru a musely svým fotbalem bavit. Poslední den se projevila únava a bylo vidět, že si sáhly na dno sil. Děkujeme za krásný prožitek, byla radost s nimi spolupracovat,“ řekl po turnaji trenér výběru Tomáš Valenta.

Soutěž se stala ideální přehlídkou mladých adeptek fotbalu.