Foto: Jiří IPSER
Souhrn 1. kola přeboru: tři vysoké výhry hostů, celkem padlo 40 gólů
02.08.2021

Souhrn 1. kola přeboru: tři vysoké výhry hostů, celkem padlo 40 gólů

Osm zápasů úvodního kola Pražská teplárenská přeboru přineslo čtyři výhry domácích a čtyři výhry hostů, kteří se blýskli i střelecky. Dvakrát 1:6, jednou 1:5 a 0:3. Suma sumárum v těchto zápasech padlo 23 branek. V dalších čtyřech duelech dalších 17, a tak začala soutěž střeleckými hody. Diváci viděli rovných 40 gólů!

Kolovraty - Motorlet B 1:6 (1:2)
Branky:
31. Hladký - 38. a 53. Zelenka, 11. Šírl, 48. Simandl, 59. Hrabina, 66. Ircing. ŽK: 50. Votřel, 70. Holík - 50. Šírl. Rozhodčí: Kučera - Stěhule, Vítek. Diváků: 50.
Kolovraty: Bébr - Kuchta (75. Nguyen), Votřel, Ráža (75. Klír), Žitný - Gračko, Hladký (65. Bláha), Holík, Kalenda - Dejmek (44. Sommer), Böhm. Trenér: Jakub Slezáček.
Motorlet B: Hrubeš - Krejbich, Simaichl, Rada, Chládek - Ircing, Hrabina, Zelenka, Václavík (65. Kulíšek) - Šírl (62. Pokorný, 70. Cháb), Simandl (65. Pospíchal). Trenér: Jan Rajnoch.

Hlasy trenérů
Jakub Slezáček (Kolovraty): „Zaostávali jsme ve všech ohledech, to se odrazilo na drtivém výsledku. První poločas byl ještě hratelný, ale ve druhém jsme především pohybově už neměli nárok. Musím ocenit soupeře. Hráči 18 - 22 let, běhaví, kombinační, fotbal se snahou tvořit. Za mě ukázkový příklad B-mužstva, na které jsme absolutně neměli.”
Jan Rajnoch (Motorlet B): „Neříká se mi to úplně lehce, ale byl to výborný výkon. Příprava byla hodně náročná, hodně složitá, protože kluci, hlavně ti, co přišli z dorostu, ještě nejsou tak navyklí na dospělý fotbal. Prakticky jsme to podřídili dospělé soutěži, to je moje práce. I za pomoci hráčů, přestože áčka, ale vlastně našich, Zelenky, Ircinga, Hrabiny, jsme podali výborný sebevědomý výkon. Vyrovnali jsme se v důrazu, v osobních soubojích a domácí jsme předčili i kondičně. Přestože mají kvalitní mančaft, tak jsme je přehráli, k ničemu nepustili a po půli rychle rozhodli. Pak už se to jenom dohrávalo. Měli jsme přidat víc gólů, ale i tak je pro domácí výsledek krutý.”

Nejlepší hráč Kolovrat: Milan Bébr.
Nejlepší hráč Motorletu B: David Hrabina.


Podolí - Viktoria Žižkov B 2:1 (0:1)
Branky: 51. Sulek, 90. Podobský - 30. Faigl. ŽK: 65. Brož - 35. Kadlec, 90. Kříž. ČK: 52. Brož (Podolí) Rozhodčí: Heinc - Šmakal, Halašta. Diváků: 68.
Podolí: Šumník - Sulek, Bednář, Hruška, Svoboda - Kocour, Brož, Rosendorf, Janoušek - Podobský, Štrajt (92. Sitta). Trenér: Petr Majer.
Žižkov B: Myška - Podrápský, Kadlec, Mucha, Poustecký (62. Kříž) - Urbanec, Minárčin, Pařízek (83. Gábor), Fleišman, Vild - Faigl (59. Mach). Trenér: Zdeněk Koukal.

Hlasy trenérů
Petr Majer (Podolí): „První půli jsme prospali, tam byl Žižkov lepší, živější, vyhranější, my jsme tahali za kratší konec. Druhou půli jsme hru oživili, trošku jsme se začali hýbat a neztráceli jsme balony. Už se to minimálně vyrovnalo. Vyrovnali jsme i skóre, pak už to byl otevřený zápas na obě strany. Nakonec se šťastným koncem pro nás. Vstup do soutěže se nám vydařil, to jsme potřebovali.”
Zdeněk Koukal (Žižkov B): „Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. První poločas jsme vládli my, druhý poločas vládlo Podolí. Dostali se k vyrovnání, ale pak jsme zase převzali otěže my. Chtěli jsme vyhrát, navíc jsme hráli proti deseti. Hnali jsme to dopředu, ale po naší individuální chybě na jejich vápně jsme je pustili do brejku a dostali jsme na 2:1. Ztráta bodů samozřejmě mrzí. Spravedlivá by byla remíza, ale oni své šance dali, my ne. Jsme strašně mladý mančaft a někteří kluci vlastně hráli dospělý fotbal poprvé.”

Nejlepší hráč Podolí: Marek Šumník .
Nejlepší hráč Žižkova B: Trenér chtěl vybrat všechny.


Královice - Uhelné sklady 3:2 (0:2)
Branky: 72. a 90. Pospíšil, 90.+3 z penalty Staněk - 11. Šafránek, 45.+1 Zmeškal. ŽK: 19. Vlček, 61. Havlín, 90.+1 Pospíšil - 50. Zilvar, 90.+2 Borský. Rozhodčí: Andras - Pytloun, Štěrba. Diváků: 60.
Královice: Hubínek - Hořický, Staněk, Chalupa, Malík - Krejča (61. Havlín) - Pospíšil, Kučera (90.+4 Slováček), Vacík, Vlček - Marek. Trenér: Josef Marek.
Uhelné sklady: Borský - Pártl, Ramba, Šístek (89. Procházka), Koc (20. Stolfa) - Belán, Šafránek, Begovič, Zilvar - Zmeškal, V. Klán. Trenér: Michal Šimánek.

Hlasy trenérů
Josef Marek (Královice): „Věděli jsme, že tenhle zápas byl hlavně o nás. Jak k tomu přistoupíme, jak si pohlídáme standardní situace a jestli proměníme šance, které si vypracujeme. Bylo to hodně o prvním gólu. Věřím, že kdybychom ho dali my, vypadalo to jinak. Ale tak se to ve fotbale děje. Dostali jsme ho my. Po rohu, podle mého názoru po faulu. Hráli jsme dobře, měli jsme spoustu šancí, ale pořádně jsme nevystřelili na bránu. Oni byli zalezlí a nakonec nás potrestali po dlouhém autu. V tom jsou hodně silní. Po půli to bylo takové zmatečné. Neudrželi jsme balon. Prostřídali jsme to, dostali se do hry a snížili. Dokázali jsme taky z dlouhého autu vyrovnat na 2:2. Z penalty, která byla jasná, jsme to nakonec strhli na svou stranu.”
Michal Šimánek (Uhelné sklady): „Bylo velké vedro, to zápas poznamenalo. Máme ještě pořád nějaké kluky mimo a pořád řešíme nějaké přestupy. Trošku nám chybí fyzička a navíc se nám rychle zranil Ondra Koc, takže jsme museli přeházet sestavu. Po půli jsme vedli 2:0 a vypadalo to dobře. Dostali jsme na 2:1, pak jsme tam šli sami na bránu. Měli jsme proměnit na 3:1, bohužel jsme nedali. V 90. minutě 2:2 a nakonec smolná penalta. Takový je fotbal, to se stane. Musím klukům poděkovat. Dřeli, makali a vůbec to nebylo špatné. Máme se od čeho odrazit.”

Nejlepší hráč Královic: Jakub Pospíšil.
Nejlepší hráč Uhelných skladů: Krešimir Begovič.


Hostivař - Zličín 4:2 (3:1)
Branky: 10. Kronovetr, 36., 45.+1 z penalty a 90.+3 Žampa - 43. Vašut, 90.+2 Žák. ŽK: 19. Sýjora, 51. Penc, 62. Chyle, 63. Turek, 90.+3 Žampa - 45.+1 Vašut. Rozhodčí: Nebáznivý - Štípek, Maslov. Diváků: 80.
Hostivař: Provazník - Laštovka, Penc (84. Wolf), Kučera, Sýkora - Chyle, Macháček, Rada, Turek (70. Boubín) - Kronovetr (55. Chrastina), Žampa. Trenér: Petr Procházka.
Zličín: Mareš - Ibraimi, Křížka, Stýblo (80. Horák), Krpata (80. Zbořil) - Karták (33. Vagner), Kubr, Žák, Kohout - Bous (67. Vajdl), Vašut. Trenér: Miroslav Vašut.

Hlasy trenérů
Petr Procházka (Hostivař): „Zápas hodnotím samozřejmě kladně. Z prvního kola doma jsme tři body chtěli a máme je. To se nám po vynikající první půli podařilo. Druhá půle už byla o malinko slabší. Trochu jsme se zatáhli a soupeř byl hodně nepříjemný. Tam nás asi dvakrát zachránil brankář Provazník. Za první půli jsme si výhru zasloužili.”
Miroslav Vašut (Zličín): „Byl to nepovedený výkon. Nevím, co si hráči mysleli, snad, že to přijde samo. Prvních deset minut se na to dalo dívat, ale pak jsme po chybách a brejcích dostali dva góly. První poločas jsme klidně mohli prohrávat o tři čtyři góly. Nakonec dáme na 2:1 a pak uděláme hroznou chybu. Místo toho, abychom to odkopli, tak vyrobíme penaltu. Druhý poločas už si to soupeř hlídal. Chyběla nám kvalita, byl to nevydařený výkon. Hráči si musí sednout na zem a zamyslet se.”

Nejlepší hráč Hostivaře: Viktor Žampa.
Nejlepší hráč Zličína: Petr Mareš.


Přední Kopanina - Újezd Praha 4 0:3 (0:1)
Branky: 46. a 68. Běhounek, 36. Tomaides. ŽK: 43. Flaks, 69. Šultes - 19. Vrabec, 49. Jeřábek, 70. Tomaides. Rozhodčí: Havel - Štípek, Maslov. Diváků: 50.
Přední Kopanina: Vávra - Karbulka (46. Vik), Tržický, Škarda, Kučera - Flaks - Zemánek, Nejeschleba (37. Vágner), Mainolfi (78. Schierreich), Veleba (58. Spizzirri) - Urban (58. Šultes). Trenér: Daniel Vott.
Újezd Praha 4: Ježek - Janků, Daňhel, Pěnkava, Tomaides - Vrabec, Jeřábek (76. Doležel), Řezníček (81. Krejčík), Špaček - Běhounek (85. Novák), Kaiser. Trenér: Karel Jeřábek.

Hlasy trenérů
Daniel Vott (Přední Kopanina): „Nehodnotí se to snadno, jsem zklamaný. Je to naprosto spravedlivá výhra Újezdu a můžeme být ještě rádi, že to dopadlo takhle. Měli jsme dvě, tři pološance. Soupeř kromě gólů měl dalších pět, šest příležitostí, které mohl proměnit v gól. Celkově jsem zklamaný.”
Karel Jeřábek (Újezd Praha 4): „Přijeli jsme k zápasu s obavami, protože byli mimo hru Rosa, Jackl, Štefan a Valeš. Byli jsme oslabení. Věděli jsme, že Kopanina hraje ofenzivní fotbal, ale musím říct, že to moje mužstvo zvládlo obstojně. Urbanovi jsme hru otrávili, on navíc nedostal balon. Řekl bych, že jsme to odehráli na jedničku. Kopanina měla v první půli jednu šanci a ve druhé až trestný kop za stavu 0:3. Myslím, že my jsme mohli minimálně ještě jednou tolik gólů dát. Jsem spokojený a doufám, že budeme v tom výkonu pokračovat i v sobotu proti Královicím. Musím pochválit všechny kluky. Když se zeptáte na nejlepšího hráče, tak za ten výkon bych tam dal fakt jako nejlepší všechny. Vím, že to nejde, ale fakt by si to zasloužili.”

Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Dominik Škarda.
Nejlepší hráč Újezdu Praha 4: Jan Špaček.


Radotín - Dukla JM 1:6 (1:3)
Branky: 18. Bureš - 13. a 74. Trávník, 30. a 39. Kotlík, 59. vlastní Tvrdý, 90. Dominik Farkaš. ŽK: 33. Císařovský - 19. Brabenec. Rozhodčí: Král - Vítek, Plášil. Diváků: 40.
Radotín: Saladiak - Tyburec, Tvrdý, Havlát, Pavel - Bureš (83. Klíma), Moni, Císařovský, Doležal - Mašek (74. Steiner), Hollý (62. Dušek). Trenér: Jaroslav Louda.
Dukla JM: Tlustý - Solař, Inneman, M. Lafek, Tran (79. Budínský) - Dominik Farkaš - Brabenec (74. Hovorka), Trávník, Damián Farkaš, Čermák (58. Petrák) - Kotlík (58. Peřina). Trenér: Josef Světlík.

Hlasy trenérů
Jaroslav Louda (Radotín): „Start do sezony se nám nevydařil, ale já jsem s tím trošku počítal. Dovolené nás ovlivnily. V sestavě byli čtyři kluci přes čtyřicet let. Dukla samozřejmě vyhrála zaslouženě. My jsme se snažili o nějaký fotbalový styl. V tom složení, v jakém jsme hráli, jsme měli šanci, jen když budeme dodržovat nějakou stanovenou taktiku. Bohužel chyběli čtyři hráči ze základní sestavy, tím pádem jsme ten zápas vlastně jen odehráli. V každém případě klobouk dolů před těma klukama, co nastoupili a doufám, že příští týden už budeme v plné sestavě a zápas na Zličíně bude vypadat úplně jinak. Výsledek je pro nás krutý. Dukla vlastně využila úplně všechno a my jsme šance, které jsme měli, neproměnili.”
Josef Světlík (Dukla JM): „Na můj vkus jsme hned na startu inkasovali velmi lacinou branku, která zaváněla podceněním. Mužstvo ukázalo charakter a pak to bylo o tom, jestli se nám podaří dát oslabenému soupeři další branku a utkání rozhodnout. Myslím, že jsme měli rozhodnout už v prvním poločase, kdy jsme nedobíhali a nedohrávali situace, jak jsem měli. Skóre už po prvním poločase mělo být vyšší. Druhý poločas už bylo vidět, že soupeři rychle ubývaly síly a nám se podařilo dát další branky.”

Nehlepší hráč Radotína: Damián Bureš.
Nejlepší hráč Dukly JM: Adam Trávník.


Admira B - Třeboradice 3:0 (0:0)
Branky: 46. Drescher, 67. vlastní Viktorin, 90.+3 vlastní Brunclík. ŽK: 49. Pelikán - 63. Klouček, 63. Pařízek. Rozhodčí: Tikal - Jakl, Heinc. Diváků: 73.
Admira B: Jungr - Pavlata, Komínek, Heinzel, Čermák (74. Matějka) - Horváth (60. Jung), Pelikán (81. Kotek), Křížek, Karvánek (50. Trnka) - Drescher (68. Konejl), Kunc. Trenér: Pavel Gregor.
Třeboradice: Prebsl - Jahoda (68. F. Hruška), D. Hruška, Pařízek (46. Fantík), Polívka (60. Janda) - Farkaš (58. Šťovíček), Viktorin, Brunclík, Pospíšil - Klouček, Jůzek. Trenér: Viktor Pařízek.

Hlasy trenérů
Pavel Gregor (Admira B): „Jsem rád, že jsme zvládli první kolo s tradičním soupeřem. Třeboradice mají zkušené mužstvo s řadou individualit. Celý zápas nás pronásledovalo neproměňování šancí, nicméně jsme si pomohli fyzickou kondicí.”
Viktor Pařízek (Třeboradice): „Byl to těžký zápas na těžkém terénu, první soutěžní utkání. Bylo to hodně bojovné a Admira se na tom terénu líp pohybovala. Myslím si, že první půli tam byly z její strany nějaké šance. I my jsme tam něco měli, ale bylo to takové nedotažené. První půle 0:0, ale nepovedl se nám vstup do druhé půle. Udělali jsme jednu změnu, ale podcenili jsme centr a pustili soupeře lacino do vedení. Pak už to bylo těžké se prosadit. Postupně nám i docházely síly. Zlomila to situace, kdy jsme si dali vlastní gól. Měli jsme tam ještě nějaké šance, ale bylo to málo, gól jsme nevstřelili a přišel druhý vlastní gól. Soupeř se na ty branky ani nenadřel.”

Nejlepší hráč Admiry B: Daniel Křížek.
Nejlepší hráč Třeboradic: David Brunclík.


Újezd nad Lesy - Vyšehrad B 1:5 (1:2)
Branky: 7. Hlubuček - 8. a 88. Madej, 40. a 62. M. Klán, 48. Sejdia. ŽK: 3. Lukeš (Újezd n. L.). Rozhodčí: Zelený - Kohout, Borodáč. Diváků: 100.
Újezd nad Lesy: Pecho - Ferstl, Lukeš, Kodr, Novotný - Foltman - Hlubuček, Mruvčinský, Bednář (70. Chumlen), Heteš (46. Veselovský) - Vít. Trenér: Josef Šimek.
Vyšehrad B: Borka - Matějíček (54. Melíšek), Tokar, J. Klíma ml. (63. Novičichin), Mlejnek - F. Babka (54. Macej), Čižikov (68. Pryšljuk), Madej, Sejdia - M. Klán, M. Markovych (54. Kankara). Trenér: Vladimír Pokorný.

Hlasy trenérů
Josef Šimek (Újezd nad Lesy): „Přišli jsme o hodně hráčů, a tak se nacházíme v procesu obnovy a doplňování mužstva. Kromě toho máme hráče i na marodce. Naše sestava tak nebyla zrovna optimální, přesto jsme měli do poločasu čtyři tutovky: umřeli jsme tak na malou efektivitu. Ve druhé půli už to bylo pro nás těžké, pomýšlet na zvrat.”

Vladimír Pokorný (Vyšehrad B): „Po dlouhé době jsme hráli mistrovské utkání, a tak se na našem výkonu podepsala v první půli nervozita. Vytvořili jsme si spoustu šancí, jenomže hned z první akce domácích jsme inkasovali. Hned nato jsme ale vyrovnali, ještě před pauzou otočili vývoj skóre a druhá půle už byla v naší režii. Mohli jsme vyhrát i víc.”

Nejlepší hráč Újezdu nad Lesy: Daniel Hlubuček.
Nejlepší hráč Vyšehradu B: Martin Klán.