Foto: Pavel Jiřík st.
Chceme se měřit se soupeři z přeboru, říká střelec Tempa Trajhan po hattricku proti Admiře B

Chceme se měřit se soupeři z přeboru, říká střelec Tempa Trajhan po hattricku proti Admiře B

Má nabito a soupeři si na něj musejí dávat ohromný pozor. Po koronavirové pauze, kdy se amatérský fotbal zastavil a nedohrály se dvě sezony po sobě, má do hry obrovskou chuť. Záložník Tempa Jáchym Trajhan stihl během minulého víkendu nasázet soupeřům pět branek: hattrickem pomohl týmu ze Lhotky zdolat Admiru B 4:3, o den později přidal i jeden gól do sítě Kunratic. „Fotbal nám moc chyběl, snažím se co nejvíce hrát a mít pořádnou minutáž,“ naznačuje dvacetiletý hráč, že si v případě potřeby střihne i dvě utkání za víkend.

Bylo docela vedro, vážně se vám chtělo jít do dvou utkání?
Mezi zápasy byl den pauza. Proti Admiře B se hrálo odpoledne, s Kunraticemi v neděli večer, takže se to dalo. Kunratice máme v soutěži, béčko potřebovalo pomoci, tak jsem šel. A oba zápasy jsme vyhráli, takže můžu být spokojený.

Aby ne, vždyť jste dal čtyři góly. O týden dřív jste se trefil i proti Vyšehradu B. Máte na soupeře z Pražská teplárenská přeboru nějak spadeno.
Víme, že máme silný tým a chceme se měřit se soupeři z přeboru. Jsme mladí, chceme ve fotbale něco dokázat. Dvakrát jsme vyhráli a ukazuje se, že jdeme správným směrem.

Už vás zkasíroval pokladník, nebo se za hattrick v přípravě neplatí?
Zatím se neozval, ale počítám s tím, že to přijde, a ještě k tomu rovnou přidá tenhle rozhovor.

Jako záložník máte docela nabito, přiznám se, že nevím, kolik gólů nasázíte během normálně probíhající sezony... 
Beru si i penalty, takže za půl sezony to je takových pět, šest gólů.

Tuhle normu jste teď splnil během pár dní. 
Já si často chodím pro míče, jsem u rozehrávky akcí, pak se dostávám i k zakončení. Všechny góly proti Admiře B padly ze situací uvnitř pokutového území.

Soupeře jste hodně zaujal. Slyšel jsem, že jste po zápase dostal z Admiry nabídku. To bylo v reakci na hattrick tak nějak v žertu, nebo to bylo od trenéra Gregora míněno vážně?
Určitě to nebyla legrace. S tou myšlenkou přišel trenér áčka Admiry, pan Peřina. Uvidíme, jak to dopadne, teď jsem na vysokoškolském kurzu.

Cílem Tempa byl v posledních sezonách posun do Pražská teplárenská přeboru, možná vás o jeho splnění připravil jen koronavirus, že?
Je pravda, že nebýt té situace s covidem, tak už bychom tam možná byli. Určitě je to cílem Tempa, věřím, že bychom se ani v téhle soutěži neztratili. Doufám, že v té následující sezoně už to s postupem klapne. A do tří let bychom chtěli být s Tempem v divizi.

To je odvážná a celkem vysoká meta. Z Pražská teplárenská přeboru se tam v posledních letech zrovna nikomu moc nechce... Je to i váš osobní cíl?
Co se týče postupu do divize, tak jsme si toho samozřejmě všimli, že týmy z přeboru výš nechodí. Co se týče mojí vize, chtěl bych se fotbalově dostat do třetí ligy a k tomu učit tělocvik a zeměpis.

Pokud byste zamířil do Admiry, tak by se vám ten třetiligový fotbalový cíl splnil dřív, než jste čekal. Třetí liga je ve vašich snech konečnou?
To by se vidělo. Jsem hráčem Tempa a máme cíl posunout klub do přeboru. Jsem realista. Teď jsem na vysokoškolském kurzu, vysoká škola zabere hodně času. V sedm ráno vyrážím do školy, pak jdu na fotbal, kde kromě hraní dělám i asistenta trenéra u mládeže na Tempu, takže se domů dostanu v devět večer a mám toho dost.

Jste jako trenér přísný?
Na sebe přísný jsem, protože se chci ve fotbale posunout výš. Co se týče kluků, jsem asistent trenéra, takže jsem spíš takový jejich kamarád. Ale říkám jim, že pokud chtějí něčeho ve fotbale dosáhnout, tak musejí makat. Snažím se je motivovat. Práce s dětmi mě baví, těší mě, že jim mám na hřišti co dát. Však se také chodí koukat na naše tréninky a zápasy, mohou se učit.

Co se týče hry a střílení gólů, tak jim tedy jdete parádním příkladem. Jaké jste měl ohlasy po hattricku do sítě Admiry B?
Kluci se samozřejmě vyptávali, když něco nedám, tak si dělají i srandu. Tenhle hattrick proti Admiře ale neviděli, protože byli na soustředění. Já jsem z něj odjížděl na ten zápas, od té doby jsem kluky neviděl.

Právě probíhá fotbalové EURO, kde nastupuje celá plejáda hvězd. Je mezi nimi třeba i vás vzor?
Jsou tam skvělí hráči, ale můj vzor je a byl Wayne Rooney. Ten už je teď trenérem, zachránil v soutěži Derby, to byl vynikající střelec. Odmalička jsem mu v Manchesteru United fandil.