Kolovraty posily nehledají. Uzdravil se klíčový muž Holík, šanci dostanou mladíci

Pořádný kvapík. Kolovraty se po koronavirové pauze naplno rozjely. Některé kluby z Pražská teplárenská přeboru sice trénují, ale z hlediska přípravných utkání se teprve rozkoukávají. To svěřenci kouče Jakuba Slezáčka už mají za sebou pár střetnutí. Nejprve vyhráli nad týmem Kyjí 4:1, v divoké přestřelce remizovali s Pragou 6:6. „Za poločas jsme dostali šest gólů, to by pro nás měl být odstrašující příklad,“ říká kouč. Naposledy jeho tým podlehl 1:2 divizní Aritmě.
Vypadá to, že jste se s týmem nemohl zápasů po koronavirové pauze dočkat. Sešli jste se tedy v plné síle, nebo někdo třeba přerušil či ukončil kariéru?
Neskončil nikdo. Pouze Filip Hladký absolvoval menší operační zákrok a dosud se nezapojil. Naopak rok od operace kolena se vrátil na hřiště kapitán Jirka Holík, což je pro nás výborná zpráva. Jediný otazník visí nad Markem Čechem, který se nemůže zbavit vleklých zdravotních problémů.

Dostanete se v rámci přípravy do hry zase i vy sám?
Ne, to určitě ne. Je nás dostatek a tehdejší záskok na závěrečné minutky pramenil z nedostatku. (směje se)

Někteří trenéři si posteskli, že jejich svěřenci nejsou po pauze zrovna v optimálním fyzickém stavu, vidět jsou i technické nedostatky. Jaká je situace v Kolovratech?
Řekl bych, že asi podobná, jako u všech sportovců, kteří tak dlouho neměli možnost se svému sportu věnovat. Na naší úrovni je to logické. Zásadní je ale to, že na fotbal kluci nezanevřeli a že jim chyběl.

Kolik tréninků zvládnete během týdne? Bude zápasový program dál tak bohatý?
Trénujeme zatím jen dvakrát v týdnu. Chtěli jsme hlavně hodně hrát. Teď nám ještě zbývají dva soupeři. Přeborový Újezd nad Lesy a dorost Bohemky. Záměrem bylo odehrát před pauzou dostatek utkání. V půlce června skončíme a 7. července začne krátká letní příprava, kde už by na tolik utkání nezbýval čas.

Vím, že o výsledky asi v tuhle chvíli tolik nejde. Vítězství nad týmem Kyjí bych čekal, ale co ta divoká přestřelka s Pragou?
Poločas byl v pořádku. Vedli jsme 4:0, hráli slušně, vytvářeli si dost šancí. Druhý poločas byl úplně jiný. Soupeř se zlepšil, my výrazně zhoršili, k tomu Pragovka předvedla mimořádnou efektivitu. Dokonce jsme i z tohohle poločasového výsledku, dokázali prohrávat 5:6. Loni jsme se stejným soupeřem hráli 8:4, a to jsme vedli v průběhu 6:0. Takže podobný příběh a nejspíš stejná ztráta koncentrace a důslednosti.

Vylekal vás ten výsledek?
Jsem hlavně rád, že už můžeme hrát zápasy. Tyhle utkání jsou plné chyb, je to tak přirozené. Výsledky jsou a budou určitě divočejší než v soutěži. Samozřejmě mě netěší dostat za půli šest gólů, měli jsme jich dát o několik víc a míň dostat. Ten poločas by nám měl posloužit jako odstrašující příklad, jak je možné ztratit i takhle vysoké vedení.

Naposledy jste pro změnu jen těsně podlehli divizní Aritmě, to se vám muselo líbit, ne?
Bylo to slušné utkání s divizním soupeřem. Bohužel jsme dvakrát inkasovali po standardce, což mě mrzí a rozhodně by se nám to nemělo stávat. Beru to jako velmi přínosné utkání, i přesto, že jsme se v ofenzivě ještě zdaleka nepřiblížili našim možnostem.

Z obecnějšího pohledu: bylo těžké překousnout, že se sezona nedohraje? Mrzelo vás to, nebo jste s tím počítal?
Asi obojí. Mrzelo, ale také jsem s tím počítal. Loni nám to sportovně nejspíš pomohlo, teď to bylo naopak. Ukázaná bude tím pádem platit až v té třetí sezoně, která by se snad už dohrát měla.

Jak těžké je motivovat do přípravy hráče, když vlastně nikdo neví, zda se sezona dohraje?
Vezmu to asi odjinud. Všichni lidi okolo fotbalu mají tu hru natolik rádi, že po té dlouhé odmlce by tohle nemělo být vůbec téma. Už jen radost jít na hřiště po půl roce. Trávníky jsou jak greeny na golfu, před vámi je brána se sítí, na kterou to můžete napálit a mít zase ten pocit, kvůli kterému to odmala děláte. Kdo to po měsících bez fotbalu nemá, tak se o motivaci ani nemusíme bavit. Nikdo z nás neovlivní, kdy a jak dlouho se bude hrát. Teď ale hrát můžeme, tak hrajeme.

Počítám, že po dovolené už přijdou i zápasy s týmy z Pražská teplárenská přeboru, nebo si zahrajete i s divizí?
Máme to namíchané, o těch soupeřích, co nás čekají ještě teď, už jsem mluvil. V létě se před soutěží poměříme ještě s divizním Meteorem, středočeskými Voticemi a možná tam vložíme ještě jednoho soupeře.

Máte už v hlavě, jak je třeba tým posílit?
Chceme hrát s kluky, které u nás máme. Počet je dostatečný, mladí hráči se zlepšují, s kádrem jsme spokojeni. Zdravá konkurence v týmu je. Navíc do B-mužstva vyšlo hodně dorostenců, takže by bylo prima, kdyby z nich někdo výkonnostně vyletěl, tak jako z předešlých ročníků.