Foto: SK Ďáblice
Ďáblice hlásí dobré zprávy: získaly stavební povolení na víceúčelovou sportovní halu

Ďáblice hlásí dobré zprávy: získaly stavební povolení na víceúčelovou sportovní halu

Amatérský fotbal chřadne, soutěže se nehrají, fotbalisté trénují individuálně, nabírají kondičku, ale o společné přípravě s týmem si zatím mohou nechat jen zdát. I proto muselo fanoušky potěšit, že z Ďáblic poslali do světa zástupci klubu dobrou zprávu ohledně výstavby nové víceúčelové sportovní haly. Pro fotbalpraha.cz okomentoval novinky Michal Mošnička, předseda SK Ďáblice, klubu z pražské I. A třídy.

Na sociálních sítích jste zveřejnili novinku, že máte stavební povolení a nový banner na hřišti. Chtěli jste fotbalové fanoušky v téhle těžké době potěšit?
Je to tak. My jsme chtěli veřejnosti oznámit hned dvě dobré zprávy. První je, že Stavební úřad Prahy 8 vydal souhlasné stanovisko k výstavbě víceúčelové sportovní haly. Takže máme stavební povolení. Druhou pozitivní novinkou je, že Řád Křižovníků potvrdil ochotu spolupracovat při rozvoji naší obce. To se týká také pozemků určených pro sport, včetně rozšíření parkování pro sportovní areál. Zástupci Řádu se v tomto duchu vyjádřili i na posledním lednovém zastupitelstvu.

Není to tedy dobrá zpráva jen pro fotbalové Ďáblice, ale pro celou městskou část, že?
Kdo Ďáblice zná, tak ví, že mají školu v historické zástavbě, je tam památková zóna, kde není možné něco stavět a něco rozvíjet. Takže se tyto plány dají realizovat v našem areálu. Souhlasím, že je to dobrá zpráva pro všechny v Ďáblicích, pro školu a její aktivity. Pro SK je vydání stavebního povolení splněním úkolu. Je to dílčí, ale zároveň velký krok na cestě k realizaci stavby haly. Jen to všechno musí nabýt právní moci.

Bude stát hala na pozemcích klubu?
Vlastní hala bude stát na pozemcích městské části, SK je má dlouhodobě pronajaté. Záleží nám také na tom, aby byla parkovací kapacita pro celý areál dostatečná, přáli si to tak ďábličtí občané. To chceme určitě ve spolupráci s městskou částí naplnit.

Jde jistě o nákladný finanční projekt. Kde se na něj vzaly peníze?
Získali jsme maximální možnou dotaci od Magistrátu hlavního města Prahy v programu 2, který se týká výstavby sportovišť. Nepovedlo se nám ale nakonec naplnit jednu z podmínek, proto je pro nás nyní velmi důležité, že bylo vydáno stavební povolení a vše se mohlo posunout dál. Také můžeme počítat s dotací od Městské části Ďáblice ve výši pěti milionů sta tisíc korun. Ty máme. A také se připravuje žádost o další grant na Národní sportovní agenturu.

Co si od nové haly v Ďáblicích slibujete?
Bude to ohromné plus nejen pro fotbal v Ďáblicích, ale pro celou obec a vlastně i severní část hlavního města, kde je krytých sportovišť relativně málo a každé náramně pomůže.

Kdy by měla být podle vašich plánů hala hotová?
Když vše dobře dopadne, rádi bychom měli hotovo v roce 2022. Stavba bude ze zateplených panelů, což je důležité v tom, že v parném létě bude v hale příjemně a v zimě rovněž.

Pro sportovce a fanoušky je to jistě dobrá zpráva. V amatérském fotbale těch pozitivních informací poslední dobou ale tolik není. Jste jako šéf klubu v kontaktu s trenéry či hráči?
V kontaktu jsme, ale je jasné, že doba není veselá. Já sám trénuji ty nejmladší fotbalisty ve školičce i mladší přípravku. A přiznávám, že jsem si myslel, že by snad děti mohly ve skupinkách trénovat a hýbat se na čerstvém vzduchu. Máme velký areál, když by jedna skupinka byla v jednom rohu a další v opačném, byla by mezi nimi dost velká vzdálenost. Nejde mi o zápasy, ale o trénink. Mrzí mě to kvůli dětem, trénování pochopitelně schází i mně.

To zní docela smutně. Jak do hráčů pumpujete v téhle době optimismus?
Je to složité. Musím přiznat, že jsem takový vývoj, kdy budou čísla ohledně covidu zase růst, nečekal. Překvapilo mě, jak to roste, je to špatný. Věřím, že by se mohla situace zlepšit až přijde oteplení a taky samozřejmě s proočkováním lidí. To ale nějaký čas potrvá. Věřím, že od léta by snad mohlo vše fungovat v normálním režimu.