Kuchař vzpomíná na góly Spartě i angažmá ve Vltavínu. Syn trénuje s Vyšehradem

Kuchař vzpomíná na góly Spartě i angažmá ve Vltavínu. Syn trénuje s Vyšehradem

Šílená doba, kdy koronavirus zastavil amatérský fotbal, drtí i bývalou oporu pražských Bohemians či Slavie Tomáše Kuchaře. Na sklonku kariéry hrál například i za třetiligový Vltavín, chodil na zápasy svého syna, který právě za Lokádu ve třetí lize nastupoval. A teď má stejně jako všichni ostatní utrum. „Jsem z té doby hotovej,“ přiznává bývalý ligista. „Každá doba má svoje, ale bolí mě, když malí kluci nemůžou hrát fotbal a musí být s balonem doma.“

Profesionální fotbal jede, myslíte, že by mohli hrát i amatéři a mládežníci?
To je dobrá otázka. Profesionální fotbalisté jsou testovaní, myslím ale, že by se to i mladým mělo povolit. Vždyť přece všude slyšíte, jak je pohyb zdravý. A teď se mládež vlastně nezvedne od počítače. Dřív tam byla čtyři hodiny, teď je tam celý den.

Sám jste ale zmínil, že profesionální fotbal je hlídaný přes testy. Ty něco stojí...
To je samozřejmě pravda, stejně by se ale měla hledat cesta. A pak by taky měl každý dbát na to, že když se nebude cítit dobře, bude kašlat, tak prostě na fotbal nepůjde, zůstane doma a bude se léčit. Bojím se toho, jak to bude dál. Aby spousta kluků nakonec s fotbalem neskončila, budou se soustředit na práci. A taky co sponzoři. Už teď se finance sháněly hůř a teď to bude ještě horší.

Vy musíte situaci vnímat vážně i kvůli synovi, kterému se dařilo ve Vltavínu a teď má pořádně dlouhou pauzu. To je asi velký problém, na tak dlouho vypadnout ze hry, co?
Mrzí mě ta situace v amatérském fotbale. Mladej měl v téhle těžké době kliku, dostal se totiž na Vyšehrad, takže může trénovat dvakrát denně. Chci moc poděkovat panu Neubergovi, že to umožnil. Samozřejmě tam musí syn chodit na testy, je to hlídané. Uvidíme, jak se tam ukáže...

Vidíte, já čekal, že mi řeknete, že když vám fotbal chybí, tak vezmete syna a jdete si zakopat.
A kam bychom šli? Kluby dodržují pravidla, kdyby je porušily a někdo to nahlásil, znamenalo by to pro ně problém. Všichni jsou opatrní. Tím, že se nedá sportovat, trpí všichni. Holka miluje beachvolejbal, doma občas hraje s míčem... Celé je to problém i pro trenéry a lidi okolo. Vždyť oni přicházejí o peníze, žijí z nějakých úspor. Bohužel si myslím, že horší doba ještě přijde.

Ale zahrát byste si šel ne?
Chodili jsme si zahrát s internacionály každou sobotu ráno, ale teď to samozřejmě nejde. Chodil Jirka Němec, Petr Rada, hráli jsme od devíti od rána, pak se šlo do páry, pokecalo se, padaly hlášky. I tohle je pryč, je to škoda. Ve všední den jsem hodně vytížený prací. Jsem rád, když vstanu před pátou ráno a vyběhnu se psem do Stromovky.

Prozradíte, čím vyděláváte?
Vozím jednu známou osobnost. Většinou jsem vytížený celý den a jsem rád, když si večer dám pivo. Mám toho dost.

A fotbal si pustíte v televizi.
Mladej to pouští. Samozřejmě koukám nejvíc na Bohemku a Slavii. Bohemka teď prohrála se Slováckem, to Slavia mi dělá radost, teď je tady bez konkurence. Taky jsem hodně zvědavý na Spartu, nevím, co se tam děje.

Vzpomínáte teď, když fotbal stojí, na dobu, kdy jste hrál?
Třeba kolem Sparty jezdím v rámci své práce dvakrát i třikrát denně. Mně se tam celkem dařilo za Slavii i Bohemku, dával jsem góly. Takže si vzpomenu rád. Samozřejmě jsou tam i horší věci, kdy jsme na Letné se Slavií dostali pět gólů a Sparta udělala titul.

A co nižší soutěže v Praze, také jste je hrál. I ty máte v hlavě?
Tak třeba zrovna Vltavín. Tam to bylo moc fajn, byla tam super parta. Vedení pro fotbal dělalo první – poslední. A když měly přijít desátého peníze, tak jsme je už osmého měli na účtu. Všechno bylo super. Po zápasech jsme si sedli, dali si pivo, byla parta.

Teď je to pryč, on je ale v problémech nejen fotbal...
No právě, jsou zavřená fitness centra, bazény, nejde jít na squash, do sauny. Člověku chybí sranda, vůně kabiny. Myslím, že by bylo fajn, kdyby se fotbal mohl hrát. Ale moc to nevidím, že se v dohledné době něco změní. Musíme věřit, že to přijde a třeba nás politici jednou mile překvapí. Uvidíme.


Související články