Foto: Pavel Jiřík st.
Tempo dalo sedm gólů Zličínu. Užíváme si každý zápas i trénink, pochvaluje si kouč Vanko

Tempo dalo sedm gólů Zličínu. Užíváme si každý zápas i trénink, pochvaluje si kouč Vanko

Vánoce se kvapem blíží, ale fotbalové Tempo nabírá dech. Lídr A skupiny I. A třídy se po pauze, kdy soutěže zastavila pandemie koronaviru, rozjel v přípravě na plný plyn. Za sebou už má i dvě přípravná utkání. S devatenáctkou Dukly prohrál tým trenéra Petra Vanka 2:4, teď v sobotu naopak deklasoval přeborový Zličín 7:2. „Odehráli jsme to s chutí, kluci už byli rozběhanější, jen jsme mohli být efektivnější v koncovce,“ říká kouč týmu ze Lhotky.

Dali jste sedm branek. Podle vašeho hodnocení se ale zdá, že jste jich čekal víc.
S výkonem jsem byl spokojený. Když dáte sedm gólů, tak je to samozřejmě fajn, ale myslím, že jsme v té finální fázi mohli být přesnější.

Těšit vás musí to, že se o góly podělilo šest různých hráčů, ne?
To je právě způsobeno tím, o čem jsem mluvil ohledně kvality zakončení. Nemáme tam žádného pětigólového kanonýra. Ale je fajn, že si víc kluků zvedne vstřeleným gólem sebevědomí. Moc se mi líbí to, co říká trenér Sparty Václav Kotal. Fotbal se hraje na góly a když je váš tým dá, tak je vlastně jedno, kdo je vstřelí. Hlavně aby je tým dal.

Před týdnem, když Tempo prohrálo s devatenáctkou Dukly, jste si přál, aby byl výkon lepší. Splnil duel proti Zličínu vaše očekávání?
Proti Dukle bylo na některých našich hráčích vidět, že hrají zápas po dlouhé pauze, kdy měli za sebou jeden trénink. Pro nás to byla hlavně kondiční příprava, hráči se rozběhali. Teď proti Zličínu mi to přišlo, že byl v téhle naší roli právě Zličín. Od první minuty byl náš výkon lepší, sedlo si to a fungovalo vše od začátku do konce. Jen těch gólů jsme mohli dát víc.

Říkáte, že proti Dukle 19 to nebylo ono. V jakém stavu vůbec hráči naskočili do přípravy?
My jsme začali trénovat ve skupinách po šesti hned, jak to šlo. Musím říct, že na nikom nebylo znát, že by po celou dobu té pauzy nic nedělal. Ale je samozřejmě něco jiného, když chodíte běhat do lesa a pak, když hrajete fotbalový zápas. Musím kluky pochválit, makají s chutí a proti Zličínu už to bylo z naší strany vážně lepší. Byl tam dobrý presink, pohyb.

Rozjeli jste se naplno, ale současná situace nevěští směrem k fotbalovým zápasům nic moc dobrého. Máte strach, že se fotbal na amatérské úrovni zastaví, myslím přípravné zápasy a tréninky?
Strach není asi to správné slovo. Je pravda, že jsme si naplánovali na každý týden kromě tréninků i nějaký zápas, jako třeba příště proti Podolí, v lednu by nás měla čekat Přední Kopanina a generálka proti Modřanům. Uvidíme, jak na současnou situaci zareaguje vláda, co nám její rozhodnutí přinese. Kdyby se zastavily zápasy a vrátilo se to třeba do módu tréninku v šesti lidech, určitě budeme pokračovat. Všichni si užíváme každého tréninku i zápasu.

Teď jen, aby ta možnost vydržela...
Nejsem expert, ani nemám věšteckou kouli. Je pravda, že je každý trénink i zápas vzácný. Chuť jsem na klucích viděl a vidím ohromnou. Navíc, když máme tu sezonu tak dobře rozehranou a rádi bychom ji dovedli do daného cíle.

Tím je postup do Pražská teplárenská přeboru. Máte obavu, že by vás o něj mohl koronavirus připravit?
Situace je pro všechny stejná, nikdo nemá výhodu třeba v tom, že by mohl hrát zápasy. Takže půjde o to, jak budeme připraveni na to, až se v půlce ledna začne zase hrát. My s tím termínem počítáme, chystáme se na něj. Kolik se toho dál opravdu odehraje, to neví nikdo. Na to, že se odehraje kompletní zbytek zápasů, bych si asi nevsadil. Ale že bychom se měli dostat přes těch patnáct, tomu věřím. Platí to, co jsem říkal. Jsme a budeme vděční za každý zápas. Chceme být co nejlépe připravení a budeme ho chtít vyhrát. Hodí se nám i to, že máme široký realizační tým.

Jak to myslíte?
Tak třeba zápas proti Zličínu vedl Filip Šmídek. Já jsem byl trochu nastydlý, takže jsem za kluky nechtěl na střídačku chodit. Stál jsem vedle a s Filipem jsem konzultoval jen pár věcí. V realizáku máme celkem pět lidí, je tam ještě Martin Dostál, Petr Havlíček a Jan Chytil. Je dobré, když v téhle době, kdy jsou i jiné povinnosti než fotbal, můžete ty věci rozložit na víc lidí. To nám moc pomáhá a je to fajn.Fotografie

Související články