Foto: Martina Klánová
Máme mladý tým, potřebujeme hrát. Začátek přeboru v půlce ledna by byl fajn, říká Pokorný z Vyšehradu B

Máme mladý tým, potřebujeme hrát. Začátek přeboru v půlce ledna by byl fajn, říká Pokorný z Vyšehradu B

Nadšení mladíků, chuť do práce a spokojenost s herním projevem. Trenér Vyšehradu B Vladimír Pokorný vypráví o tom, jaká je to radost, když může čtyřikrát v týdnu cepovat mladé Šemíky. Teď si stejně jako konkurence dává nepříjemnou koronavirovou pauzu. „Věříme, že se brzy situace změní,“ vyhlíží kouč aktuálně osmého týmu budoucnost Pražská teplárenská přeboru.

Jak moc je pro vás nepříjemná současná pauza?
Hodně. Vždyť teď se nedá nejen hrát, ale ani trénovat. Dostala se ke mně informace, že by se, pokud to situace umožní, mohl začít přebor v půlce ledna hrát, což by bylo fajn.

Odpadla by zimní příprava a také turnaje, pro tuhle dobu obvyklé...
To je pravda. Samozřejmě je fakt, že kluby, které nemají umělku, by to měly asi složitější, ale myslím, že by byli všichni rádi, kdyby se mohlo hrát. Řády se upravily tak, že stačí odehrát polovinu zápasů a může být vyhlášen vítěz a sestupující, ale přišlo by mi to hloupé, když by byla šance toho odehrát víc. Máme mladý tým a ten potřebuje hrát.

Zastaveny jsou ale tréninky, v jakém rytmu fungujete na Vyšehradě?
My jsme trénovali čtyřikrát v týdnu, v zápasech to bylo vidět, že je výhoda na naší straně. Od chvíle, co se zastavily tréninky, jsme se jednou sešli mimo Vyšehrad, máme skupina na whatsappu. Ale samozřejmě dodržujeme řády a nařízení, takže s někým si dám maximálně individuální trénink ve dvou. Je potěšitelné, že si o to kluci sami řeknou, je vidět, že mají zájem.

Cítím z vašeho hlasu aspoň trochu radosti, když mluvíte o zápalu vašich svěřenců do fotbalu.
Přesně tak. Je hodně pozitivní, že na sobě chtějí pracovat. Vím, že třeba Babka nebo Klán jsou zvyklí trénovat individuálně, přidávali si takhle i dřív. Ale všichni si musí uvědomit, že když kluci makají sami, je to úplně něco jiného, než když se hraje nebo pracuje v týmu. Když jste tři měsíce bez míče, je to prostě pro mladé kluky problém. U těch zkušenějších bych měl zase trochu obavu z toho, že bude hrozit zranění. Tělo jim řekne, co potřebuje, ale mohl by tam nastat problém zdravotního rázu. Je to prostě složitá doba.

Odehráli jste zatím deset zápasů, co na vystoupení Vyšehradu B říkáte?
Jsem spokojený s herním projevem. V řadě utkání jsme byli i většinu času lepší, ale chybí nám útočník typu Urbana, kterého má Přední Kopanina.

Ten ale chybí více týmům. Žehráte na proměňování šancí?
Tým je hodně mladý, hrajeme fakt dobře, ale nedokážeme se s tím popasovat v obou vápnech. Na Admiře B, která má svoji kvalitu, jsme byli osmdesát minut lepší, většinu času jsme byli lepší s Kolovraty, ale tam jsme dokonce prohráli. I proti Újezdu nad Lesy to bylo na jednu bránu a my jsme přišli remízou o dva body.

Přitom vás posilují talentovaní hráči ze širšího kádru áčka. Ani ti nepomohou?
Kvalita přichází, ale jsou to mladí kluci. Ale podívejte se na naše sestavy, my hrajeme pořád v novém složení. Vím, že je to úděl béček, to se nezmění.

Přibrzdila vás i úvodní porážka v Radotíně?
Tady to bylo o tom, že se tým hodně obměnil. Na poslední chvíli přišli Junek s Madejem a opustili nás naopak dva kluci, s nimiž jsme původně počítali. Sestava je pokaždé jiná, vidět to bylo třeba i proti Dukle JM, kdy jsme do zápasu šli v úplně novém složení a první poločas jsme vysoko prohráli. O přestávce přišla pořádná bouřka a ve druhé půli se hrálo na jednu branku a my jsme zápas mohli klidně i zvrátit. Nakonec jsme ale těsně prohráli 4:5.

Asi se nedá počítat, že by se kádr rezervy ustálil. Spíš v pátek opět dostanete jména hráčů, kteří by měli za rezervu hrát, že?
Obávám se, že to přesně tak bude. Jak jsem ale říkal, to je úděl béčka. Bude to minimálně hodně podobné. Mně posily z áčka pochopitelně nevadí, je jasné, že ti kluci potřebují hrát. Ale jak máme všechny mladé fotbalisty, těžko po nich můžete chtít, aby vyřešili nějakou situaci tak, jako by to udělal nějaký mazák.

Tak leda byste naskočil do zápasu sám.
Já jsem se nechal vyhecovat a vlezl jsem tam na Podolí na pět minut. A málem jsem dostal infarkt. (usměje se) Myslím, že už jsem si zahrál v kariéře dost a jsem soudný. Dokonce jsem měl i nějakou nabídku, ale odmítl jsem. Hrát budou naši mladí kluci.

V poslední době, i když se nehraje, je Vyšehrad spojován s vyšetřováním kauzy, kde padají podezření na ovlivňování zápasů. Jak moc dopadá tahle věc na rezervu?
Do nějakého hodnocení téhle věci bych se nechtěl pouštět. Jde to mimo béčko, pochopitelně sledujeme informace z médií, co se tam objeví. Ale to je asi tak všechno. My si všichni přejeme, aby se co nejdříve zlepšila situace ohledně koronaviru, aby se v půlce ledna mohlo začít hrát.Související články