Konec v Třeboradicích byl rychlý, přiznává kouč Rambousek. Tým brzdila zranění i koronavirus
22.10.2020

Konec v Třeboradicích byl rychlý, přiznává kouč Rambousek. Tým brzdila zranění i koronavirus

Pražská teplárenská přebor sice zastavila vynucená koronavirová pauza, ta ale nepřerušila dění v klubech. Třeboradice, které jsou s deseti body na jedenáctém místě tabulky, ohlásily změnu na místě trenéra. U týmu skončil Robert Rambousek, jenž byl jmenován koučem na konci května. „Výsledky nebyly takové, jaké jsme si představovali, tak přišel konec. To je fotbalový život, rozešli jsme se v pohodě a přeji Třeboradicím jen to nejlepší,“ prohlásil Rambousek.

Jak to bylo s vaším koncem v Třeboradicích?
Je to asi čtrnáct dní, co jsem skončil. Měli jsme za sebou porážky v Královicích a v Radotíně, pak jsme si sedli s vedením klubu a dohodli se.

Měl jste signály, že to může přijít?
Musím říct, že neměl. Ale tohle prostě trenérský život přináší. Konec mě překvapil, beru to, že trenérská práce je dlouhodobá záležitost, kdy kouč potřebuje mužstvo poznat, třeba ho zkusit přebudovat. My jsme rozjeli nějakou práci, trénovali jsme a hráli. Hodně jsem vzhlížel k zimní přestávce, ale tu šanci už mít nebudu.

Výsledky nebyly optimální, kde vidíte důvody?
Třeba v Královicích jsme vedli 1:0, pak jsme přestali hrát a zápas jsme ztratili. Pak přišla prohra v Radotíně, museli jsme řešit dlouhodobá zranění klíčových hráčů. Když jsme nastoupili proti Hostivaři, byli jsme v plné síle a vyhrálo se. Navíc jsme hráli velmi dobře. Jenže pak nám v dalším utkání vypadával kvůli zranění jeden nebo i dva hráči. Vypadli nám Junek, Červenka, Grznár, Nejbl, Klouček i další. Navíc se kumulovaly zápasy. Bylo to složité, ale určitě nechci, aby to znělo jako výmluva. Vím, že výsledkově to nebylo dobré.

Leckdy trenéra může stát místo to, když nedokáže ukočírovat hlavní postavy týmu. Řešil jste v tomhle směru nějaký problém?
Problémů obecně jsme měli dost, už jsem o nich mluvil. Ale v tom, na co jste se ptal, bych řekl, že žádná zásadní věc nebyla. Naopak jsem cítil, že si všechno sedalo.

Myslíte, že vašemu konci pomohl i koronavirus? Ten vám práci narušoval prakticky pořád...
Je pravda, že už letní příprava byla narušená. Když nemůžete trénovat a pak i hrát přípravné zápasy, to se pak i hůř nabírá fyzička. Myslím, že se covid na tom, jak jsme výsledkově dopadli, podepsal. Věřím, že současná pauza, která je pro fotbal samozřejmě nepříjemná, Třeboradicím může pomoci v tom směru, že se doléčí svalová zranění. Kluci se dají dohromady.

Kdyby byla šance, udělal byste něco jinak, třeba chtěl více posílit tým?
Co se týče posil, tak vedení udělalo hodně práce. Když jsme byli kompletní, bylo nás dvacet, měl jsem tři brankáře. Jak jsem říkal, trenér potřebuje tým poznat a já jsem vzhlížel směrem k zimě, že se dobře popracuje a případně se tým doplní. To už ale bude práce pro někoho jiného.

Jde vypíchnout, co vás mrzí nejvíce? Sedm gólů od Admiry B? Nebo prohra 4:6 v Radotíně?
V Admiře jsem působil, takže po porážce tam se mi zlehka neodcházelo. Zvláště, když průběh neodpovídal, že bychom měli dostat tolik gólů. Ale v závěru se nám to rozsypalo, bylo to divoké. A co se týče Radotína? Tam jsme museli udělat nějaké vynucené změny na postech. Zahýbalo se posty vzadu, také jsme tam nedali penaltu, měli šance. Radotín nás naopak za chyby trestal.

Vzhledem k době, kdy jste tým přebíral a trablům, kterým tým čelil, bylo to nejzvláštnější angažmá, jaké jste zažil?
Asi ano. Bylo to určitě velmi zajímavé angažmá a zkušenost. Víte, když hrajete zápasy v rytmu pondělí, středa, sobota, tak se vlastně nedá v týdnu ani trénovat. Stalo se, že jsme během čtrnácti dní měli jeden trénink. Kluci nejsou profíci, chodí do práce, nemají k dispozici nějakou rehabilitaci, naopak řeší svoje problémy. Nebylo to pro nikoho z nás jednoduché.

Věříte, že se Pražská teplárenská přebor ještě na podzim rozjede? Program už je upravený...
Nejsem doktor, takže nevím, co bude. To netuší ani odborníci, jak to bude s Covidem. Samozřejmě doufám, a moc bych si to přál, aby se hrálo. Když se sportuje, tak je to dobře. Moc si to přeju.

Budete mít chuť do dalšího angažmá?
Když jsme viděl, co všechno nás v Třeboradicích potkalo, tak je jasné, že to lehké nebylo. Ale opravdu se nechci vymlouvat. Jen je fakt, že všude, kde jsem byl, jsem působil dlouhodobě, měl jsem čas mužstvo zformovat. Výsledky ale nebyly takové a dohodli jsme se na konci mého působení. Byl to rozchod v pohodě. A k té budoucnosti. Teď člověk myslí hlavně na své nejbližší, přeje si, abychom byli všichni zdraví. A když se fotbal rozjede a přijde nějaká nabídka, tak si všechno určitě promyslím.


Pavel Kott, předseda Třeboradic
Samozřejmě víme, že se na celé situaci podepsala situace kolem koronaviru, která nás postihla asi nejvíce. Nicméně pořád si myslím, že máme kvalitní tým a výsledky prostě nebyly. Cítili jsme, že tomu něco chybělo, a tak padlo rozhodnutí o změně trenéra. Novým koučem je Viktor Pařízek.Související články