Foto: Pavel Jiřík st.
V dohrávce 6. kola přeboru porazil Motorlet B Radotín a poskočil na 4. místo
08.10.2020

V dohrávce 6. kola přeboru porazil Motorlet B Radotín a poskočil na 4. místo

Ve středu večer se uskutečnila na umělé trávě Motorletu dohrávka 6. kola Pražská teplárenská přeboru. Domácí v ní porazili Radotín 3:1, i když hráli celý druhý poločas oslabeni o vyloučeného brankáře Vyčichla. Motorlet B se touto výhrou vyhoupl na 4. místo tabulky. Po této dohrávce v přeboru chybí z dosavadního programu odehrát ještě dvě utkání, 5. kolo: Podolí - Admira B a 6. kolo: Kolovraty - Podolí.

Motorlet B - Olympia Radotín 3:1 (2:0)
Branky: 7. z penalty J. Valenta. 30. Bitto, 53. Štědrý - 65. Markovych. ŽK: 14. Ježdík, 45. Bazal. 52. Císařovský (všichni Radotín). ČK: 44. Vyčichl (Motorlet B). Rozhodčí: Vojáček - Tomšů, Král. Hráno bez diváků.
Motorlet B: Vyčichl - J. Walter (60. Zelenka), Scharf, Simaichl, Štědrý - Průša, Václavík (88. O. Walter), J. Valenta, M. Podzemský (45. Hrubeš) - Blažek (72. Rada), Bitto (80. Hamouz). Trenér: Jan Rajnoch.
Radotín: Saladiak - Bazal, Novichikchin (88. L. Podzemský), Ježdík, Horníček - Bureš (64. Louda ml.), Šíl, Císařovský, Doležal (88. Janovec) - Markovych, Bužík. Trenér: Jaroslav Louda.

Hlasy trenérů
Jan Rajnoch (Motorlet B):
„Udělali jsme si to složité, když jsme těsně před poločasem dostali červenou kartu. Soupeře jsme přehrávali a měli jsme tam dost šancí na vyšší skóre. Bylo to z naší strany velmi aktivní. Hodně nás posílil Jirka Valenta. Po červené kartě jsme to museli druhý poločas zatáhnout, ale máme kvalitní mužstvo, tak jsme to odehráli velmi dobře. Jedinou naší chybu soupeř potrestal gólem, ale i my jsme tam měli ještě nějaké další šance. Soupeř se prezentoval tvrdou agresivní hrou. My jsme si s tím poradili velmi dobře. Já jsem spokojený s přístupem, hrou i tím, jak to kluci zvládli.”
Jaroslav Louda (Radotín): „Zápas s vynikajícím soupeřem, ve vysokém tempu a s velkým nasazením z obou stran. Motorlet nás první poločas přehrával. My jsme se chytili po vyloučení jejich brankáře. V druhém poločase jsme hru jakž takž vyrovnali a přicházely šance i na naší straně. Byl to kolektivní výkon, kdy kluci dřeli do poslední minuty. Chytaly je křeče a přišla drobná zranění. Za sebe můžu říct, že v této sezoně nás fotbalově přehrála jen dvě mužstva, Motorlet a Dukla JM. Mužstvo si poslední dobou začíná víc věřit a já jsem spokojený.”

Nejlepší hráč Motorletu B: Jiří Valenta.
Nejlepší hráč Radotína: Martin Saladiak.