Foto: Jiří IPSER
Žolík z lavičky pomohl Admiře B k vítězství ve šlágru. Kopaninu jsme přetlačili, řekl Michálek

Žolík z lavičky pomohl Admiře B k vítězství ve šlágru. Kopaninu jsme přetlačili, řekl Michálek

Nastoupil až po přestávce, ale prsty měl v obou trefách Admiry B v utkání Pražská teplárenská přeboru proti Přední Kopanině (2:0). Útočník Jakub Michálek si v neděli zahrál hodinu za áčko ve třetí lize a slavil výhru 1:0 proti Královu Dvoru, o den později pak naskočil jako žolík z lavičky a opět se po utkání těšil z tříbodového zisku. „Jsme rádi, že jsme to zvládli. Tenhle zápas určoval, jestli budeme dál v popředí tabulky. Je fajn, že jsme získali tři body,“ zářil rozesmátý Michálek.

Cítili jste se pod tlakem, když jste naposledy doma prohráli s Kolovraty?
Museli jsme tu porážku napravit. Jsme rádi, že se to povedlo.

V zápisu o utkání je jako střelec druhého gólu váš spoluhráč Heinzel. Z tribuny to ale vypadalo, že jste míč tečoval, jak to bylo?
Ono je nakonec jedno, komu se ten gól napíše. Záleží na panu rozhodčím. Asi jsem to trošku tečoval. (usmívá se)

První branku jste zařídil tím, že jste vybojoval penaltu, takže jste mužem zápasu...
Myslím, že to všechno vyplynulo z toho, že ve druhé půli byla už Kopanina unavená. My jsme rozhodli až v posledních dvaceti minutách. Základ jsme ale položili v první půli, kdy se to odmakalo a Kopaninu to stálo síly. Po přestávce jsme na to navázali a rozhodli dvěma góly. V závěru už jsme tam měli víc prostoru.

První poločas jste sledoval jen z lavičky. Moc šancí nebylo. Neměl jste obavu, že utkání skončí 0:0?
Počasí tomu takhle nahrávalo, terén byl těžký. Navíc se na hřišti hrála o den dřív třetí liga, bylo to rozkopané. Ale oba zápasy dopadly dobře, vítězně, takže máme dvojnásobnou radost, že to tahle skvěle vyšlo.

Bylo to hodně o vůli a bojovnosti?
Je důležité, jak jsme k tomu přistoupili. Byli jsme důrazní, odmakali jsme to celé a Kopaninu jsme prostě přetlačili. Terén moc kombinační hře nenahrával, šancí bylo pomálu.

Kromě výhry můžete být pyšní i na nulu vzadu. Klíčem bylo uhlídat ofenzivní esa Přední Kopaniny Urbana se Šultesem. Ti se snad vůbec nedostali do koncovky.
Určitě. My jsme věděli, že dopředu mají tu kvalitu hodně silnou. Hlavně v těchto dvou hráčích. Nepustili jsme je k ničemu, takže jsme napravili i v tomhle ten zápas s Kolovraty, kdy jsme dostali čtyři branky doma. Poučili jsme se z toho.

Na to, aby Admira B prohrála dva zápasy doma za sebou, nejste zvyklí. Oddechli jste si, že jste to zvládli odvrátit?
Ve středu jsme si nepohlídali standardky. Tam se to sešlo a oni nás potrestali. Důležité bylo, že tentokrát jsme to uskákali, protože při standardkách mohl soupeř udeřit. Standardky byly jednou z možností, jak se tam do šance na tomhle terénu dostat. Ale zvládli jsme to i s čistým kontem a jsem za to rád.

Chvíli před koncem jste skončil na zemi v pokutovém území ještě jednou. Byla to na vás druhá penalta?
(usměje se) Tak já vám řeknu, že jo. Ale byla přísná. Vzhledem k tomu, že už byla jedna písknutá, tak už se asi nechtělo na konci rozhodčímu pískat druhou. Samozřejmě bych jí rád viděl. (směje se) Pro nás je ale hlavní, že jsme to celkově zvládli a máme tři body.


Hlavní postava zápasu očima trenéra Pavla Gregora
Kuba Michálek byl hodně vidět. V neděli odehrál za áčko šedesát minut velmi dobře. Teď jsme ho měli připraveného jako trumf do druhé půle. Počítali jsme s tím, že naši hru oživí. Nicméně, ani zbytek útočníků nehrál špatně. Kuba Michálek je nadstandardní hráč pro pražský přebor. První šanci nedal, ale věřil jsem, že rozhodne fyzická kondice a jsem rád, že se to ve finále splnilo. To, jestli dal druhý gól on, nebo někdo jiný, jsem neřešil. To je mezi nebem a těmi dvěma hráči, kterých se to týkalo. Musím pochválit všechny kluky, odehráli to skvěle.Fotografie

Související články