Foto: Jiří IPSER
Žižkov B hlásí výměnu trenéra: Hlada nahradil Kozel
21.09.2020

Žižkov B hlásí výměnu trenéra: Hlada nahradil Kozel

První trenérská změna v novém ročníku Pražská teplárenská přeboru je tady. Střídání na lavičce ohlásila už před zápasem 5. kola na hřišti Radotína rezerva druholigové Viktorie Žižkov. Tým v sobotu vedl nový kouč Jan Kozel, jenž působil dříve v zahraničí. Na lavičce nahradil Miroslava Hlada (na snímku). „Změnu na místě trenéra inicioval hlavní kouč béčka Hlad a vedení klubu ji akceptovalo,“ okomentoval novinku tiskový mluvčí Viktorie Pavel Werner.

Žižkov B odehrál pod vedením Hlada šest duelů, z nichž vytěžil čtyři body. Paradoxně došlo ke změně trenéra po zatím jediném vítězném utkání béčka Žižkova v Pražská teplárenská přeboru. Tehdy ještě Hladův tým vyhrál nad Hostivaří těsně 3:2.

Ke změně došlo na moji žádost, byli jsme ve shodě s vedením, že by bylo správné změnu udělat. Bylo toho na mě moc. Mojí žádosti vedení klubu vyhovělo," uvedl Miroslav Hlad.

Přiznává, že čekal, že výsledky i řada dalších věcí budou jiné. „Důvodů, proč jsem se rozhodl skončit, bylo víc. Teď si hlavně chci odpočinout a dát do pořádku věci doma i ve firmě," prohlásil Hlad s tím, že až se vše srovná do normálu, rád by v trenérské práci pokračoval u mládeže.

V sobotu už žižkovské mužstvo vedl nový kouč Jan Kozel. Jeho svěřenci v Radotíně rychle vedli, ale nakonec zápas ztratili 1:4 a jsou v neúplné tabulce na posledním místě.

V českém fotbale je známější jeho jmenovec Luboš, jenž vede ostravský Baník. Oba muže ale nepojí žádné rodinné pouto, nejsou příbuzní.

Mladý kouč během kariéry nakoukl do pražské Dukly, soutěžní zápas za klub z Julisky ale neodehrál. Následně nastupoval za divizní Aritmu či třetiligové Jirny. V oboru trenérství získal titul bakaláře na FTVS UK. Má zkušenosti s fotbalem v Anglii, byl například trenérem v akademii FC Portsmouth a pomáhal tam i u prvního týmu.Fotografie