Foto: Pavel Jiřík st.
Deset lidí na mě dře, tak pak čekají, že se trefím, směje se kanonýr Přední Kopaniny Urban

Deset lidí na mě dře, tak pak čekají, že se trefím, směje se kanonýr Přední Kopaniny Urban

V prvních dvou kolech Pražská teplárenská přeboru neskóroval a už se objevovaly hlasy, co se s kanonýrem Přední Kopaniny Danielem Urbanem děje. Uběhly tři týdny a vše je ve starých kolejích. Kopaninská mašina na góly už zase jede. Osm zásahů je pro kapitána týmu od letiště parádní vizitkou. „Góly prostě kluci ode mě čekají, s tím nic neudělám. A když nedám gól dva zápasy v řadě, už to někomu může přijít divné,“ usmívá se Urban. Naposledy se do sítě Motorletu B trefil čtyřikrát.

Říkalo se, že nejste na startu Pražská teplárenská přeboru v optimální pohodě. Dělo se něco?
To někde v rozhovoru zmínil náš trenér, tak na tom asi něco bylo. (usměje se) Do šancí jsem se normálně dostával, jen se mi nedařilo je proměnit. To je celé, nic neobvyklého se nedělo, jen mi to tam nepadalo.

Což je u vás neobvyklé. Platíte za kanonýra, který snad musí dávat góly skoro povinně...
Když na mě deset dalších kluků v sestavě maká, tak bych tam měl nějaký gól dát. Je jasné, že na mě spoléhají a platí, že bych byl samozřejmě rád, aby mi to tam padalo co nejvíce.

Když jste dva zápasy nedal gól, nosil jste to v hlavě?
V tomhle směru jsem splachovací. Góly jsou každopádně zásluhou celého týmu, kluci makají a já zakončuji, to je celé.

Střeleckou bídu jste uťal proti Újezdu Praha 4. Přitom jeho hráči říkali, že se právě na vás chystali. A místo toho z vás udělali Muže kola. Těší vás to?
Když to říkají, tak je to příjemné. Jsem rád, že to tam začalo padat, že jsem to zlomil. Hodně mi pomohlo, že je zpátky Šulty (exligový útočník Pavel Šultes). Vrátil se a je v pohodě, je hodně platný, soupeři se na něj hodně soustředí, musejí ho hlídat a díky tomu mám víc prostoru i já.

Motorletu B jste dali pět gólů před rokem, nyní zase. Vy jste se trefil hned čtyřikrát, byla šance, aby těch zásahů bylo tentokrát ještě více?
Pár dalších šancí jsem měl. A co se týče gólů, po čtvrtém jsem brzy střídal. Tam byl asi nejvíc zajímavý gól Lukáše Bočka, který padl ve stejné minutě jako moje čtvrtá branka. Samozřejmě jsem zaslechl, abych přidal ještě pátý gól, ale myslím, že se stejně brzy přihlásí pokladník. Ten se na tyhle věci soustředí.

Za tu porci gólů by vám měl dávat slevu. Pokud udržíte formu, nejspíš nebude pochyb o tom, kdo se stane nejlepším kanonýrem Pražská teplárenská přeboru...
Na tyhle soudy je brzy, máme za sebou teprve pět zápasů. A navíc jsem se v úvodních dvou kolech vůbec netrefil. Fakt mi hodně pomáhá, že je na hřišti Šulty. Hraje výborně, umí podržet balon, díky němu mám víc prostoru. Ale jak už jsem říkal, maká celý tým a je jen dobře, že se nám daří.

Rozjezd do Pražská teplárenská přeboru se Přední Kopanině povedl více než dobře, že?
Hodně znát je i Krejda (Krejčí), který to diriguje vzadu. Vedle něj rostou i další kluci a je to jednoznačně vidět na výsledcích celého týmu. S obranou nemáme žádný problém, dobré je to i směrem dopředu. Nevyšel nám vlastně jen zápas se Zličínem, tam to nebylo z naší strany tak zodpovědné.

Teď pojedete do Třeboradic. Před rokem jste tam prohráli, před dvěma vyhráli 7:5. Tipnete si, jak to bude tentokrát?
Myslím, že tam jednoznačně vyhrajeme, nic jiného nepřipadá v úvahu. Kdybych řekl něco jiného, kluci by mě ukamenovali. (směje se)

Tak to se s vámi definitivně musí počítat na špici tabulky, že?
Přední Kopanina chce hrát vždycky nahoře. S tímhle cílem ale snad jdou do sezony všechny týmy. Je pravda, že jsme začali docela dobře. Určitě chceme soupeře z čela tabulky potrápit. Důležité bude udělat teď na podzim co nejvíce bodů a ve druhé polovině sezony si zahrajeme v pohodě fotbal.Fotografie

Související články