Foto: Pavel Jiřík st.
Souhrn 3. kola přeboru: Bez výhry stále Újezd nad Lesy a Viktoria Žižkov B
07.09.2020

Souhrn 3. kola přeboru: Bez výhry stále Újezd nad Lesy a Viktoria Žižkov B

I po pátém odehraném kole na první vítězství čeká Újezd nad Lesy a Viktoria Žižkov B. Naopak svou druhou výhru v řadě si připsaly Třeboradice. Přední Kopaniny vysoko 5:1 porazila rezervu Motorletu a necelých 24 hodina se vyhřívala na čele tabulky. Tam se po nedělní dohrávce vrátila Admira B, která porazila 2:0 Vyšehrad B. Smírně se rozešel Radotín s Uhelnými sklady a oba týmy se tak dál pohybují na sestupových místech.

Kolovraty - Újezd nad Lesy 3:1 (0:0)
Branky:
60. Gračko, 64. Kuchta, 66. Hynek - 90. Vít. ŽK: 42. Ráža - 38. Šimek, 65. Kučera. Rozhodčí: Tsarev - Hrivík, Kohout. Diváků: 56.
Kolovraty: Bébr - Hynek, Vejr, Hájek, Žitný - Ráža - Gračko, Hladký (88. Böhm), Votřel, Kuchta (73. Dejmek), - Borek (78. Sommer). Trenér: Jakub Slezáček.
Újezd nad Lesy: Blažek - Botovička, Kučera, Kodr, Šimek - Foltman - Vít, Mruvčinský, Lukeš (46. Khomauli), Kovář - Hlubuček. Trenér: Josef Šimek.

Hlasy trenérů
Jakub Slezáček (Kolovraty):
„Musím ocenit soupeře. Odehrál tři zápasy za šest dní, ještě po tom karanténním výpadku. Není to snadné a o body jsme se museli přes hodinu rvát. První půli jsme si vylámali zuby na Blažkovi, druhý to prolomili tečovanou střelou a během pár minut definitivně zlomili odpor hostů dalšími dvěma brankami. Pak už se zápas jen dohrál. Kaňkou je inkasovaný gól v poslední minutě, kdy jsme přišli o první nulu.”
Josef Šimek (Újezd nad Lesy): „Můžu to hodnotit stejně jako minule. Dobrý začátek, přežijeme první poločas. Dobře vstoupíme i do toho druhého, jdeme sami na bránu, nedáme gól. Pak po 60. minutě dostaneme dva góly. Ten, co jsme dali, už byl minutu před koncem a nic neřešil. Hledáme střelce, který bude šance dávat a pomůže nám to k bodům. Zatím ho nemáme, čekáme na hráče, kteří se nám uzdraví.”

Nejlepší hráč Kolovrat: Jiří Hynek.
Nejlepší hráč Újezdu n.L.: Stanislav Kodr.


Podolí - Třeboradice 0:4 (0:3)
Branky:
18. a 48. Junek, 17. D. Hruška, 45. Červenka. ŽK: 12. Brezina, 86. Hrubý - 30. Mařík. ČK: 23. Podobský (Podolí) Rozhodčí: Nebáznivý - Nepraš, Borodáč. Diváků: 80.
Podolí: Vondrka - Vlasák, Bednář, Hruška (73. Čtrnáctý), Štrajt (46. L. Svoboda) - Rosendorf, Podobský, Krob, Hrubý - J. Svoboda, Brezina. Trenér: Petr Majer.
Třeboradice: Šanda - F. Hruška, D. Hruška, Červenka, Farkaš - Kadlec, Mařík, Janda, Grznár (67. Nečas) - Junek, Viktorin. Trenér: Robert Rambousek.

Hlasy trenérů
Petr Majer (Podolí):
„Bylo to úplně jednoznačné a stejné jako před týdnem. Nestíháme vůbec nic, jsme pod dekou a Třeboradicím jsme nebyli žádným soupeřem. Hrajeme pět minut, pak dostaneme dva góly a jsme zoufalí. Chtěl bych podotknout, že bohužel jsou tady u nás hráči, kteří si myslí, že tahle kvalitní soutěž se dá hrát bez tréninku, nebo s tréninkem, kdy se jde na padesát procent. Doufám, že už se o tom přesvědčili, že to tak není. My se z toho musíme nějak zvednout, je to všechno o hlavách.”
Robert Rambousek (Třeboradice): „Samozřejmě jsme rádi, že jsme začali dávat góly a vzadu to udrželi s nulou. Spokojenost hlavně s prvním poločasem, který jsme vyhráli 3:0. V závěru půle jim navíc vyloučili hráče, takže druhá půle proti deseti už se jenom dohrávala. Přidali jsme jen jeden gól, bylo to už takové volnější tempo.”

Nejlepší hráč Podolí: Michal Vondrka.
Nejlepší hráč Třeboradic: Pavel Červenka.


Královice - Viktoria Žižkov B 4:0 (3:0)
Branky:
6. Pospíšil, 11. Marek, 31. Formáček z penalty, 77. Vacík. ŽK: 30. Chytra (Žižkov B). Rozhodčí: Gryc - Hradil, Andras. Diváků: 50.
Královice: Hubínek - Řepka, Ptáček, Hyský, Malík - Pospíšil, Vacík, Krejča, J. Sus - Marek, Formáček. Trenér: Josef Marek.
Žižkov B: Soukup - Chytra (46. Blažek), Mucha, Lukeš (68. Plotnárek), Pařízek (68. Novinský) - Studený, Fleišman, Kříž (29. Kaisler), Janda (46. Hrdina) - Štěpánek, Bezdička. Trenér: Miroslav Hlad.

Hlasy trenérů
Josef Marek (Královice):
„Výsledek vypadá dobře, ale zas tak jednoduché to taky nebylo. Nám hrozně pomohlo, že jsme dali dva rychlé góly. Zklidnili jsme se, nechali Viktorku víc tvořit a spoléhali se na brejky. Mohli jsme přidat spoustu dalších gólů, mohli jsme klidně vyhrát 7:0.”
Miroslav Hlad (Žižkov B): „Budu stručný, je na nás velká deka, je to znát. Málokdo z našich hráčů zvládne svou roli ve vápně, ať v obranném, nebo útočném. Tam se dneska fotbal rozhoduje. My si ty svoje role neplníme, proto si vytváříme málo šancí a nedokážeme se s tím vyrovnat.”

Nejlepší hráč Královic: Martin Hyský.
Nejlepší hráč Žižkova B: Daniel Mucha.


Hostivař - Újezd Praha 4 1:3 (0:2)
Branky:
88. Pazdera - 23. Rosa z penalty, 43. Malčánek, 90.+1 Řezníček. ŽK: 23. Špaček, 41. Polák - 25. Valeš, 50. Lupínek, 68. Jeřábek, 87. Vrabec. Rozhodčí: Bočok - Kučera, Stránský. Diváků: 70.
Hostivař: Slavík - Laštovka (59. Václav), Kučera, Penc, Špaček - Tulinský (68. Boubín), Macháček, Žampa, Turek (78. Pazdera) - Polák (74. Černý), Proskočil. Trenér: Petr Procházka.
Újezd Praha 4: Bojčuk - Valeš, Malčánek, Daňhel, Řezníček - Lupínek (90. Krejčí) - J. Jeřábek (80. Hanzlík), Vrabec, Rosa (40. Doležel), Tomaides - Běhounek (68. Novák). Trenér: Karel Jeřábek.

Hlasy trenérů
Petr Procházka (Hostivař):
„Bylo to hodně bojovné utkání, které rozhodly standardní situace a na konci jedna naše chyba. Soupeř je silovější, tak díky tomu vyhrál zaslouženě. My jsme ke konci snížili na 2:1, měli jsme nějaký tlak, ale ten gól přišel pozdě.”
Karel Jeřábek (Újezd Praha 4): „Čekal nás těžký soupeř, je u nich rapidní zlepšení a byli na druhém místě přeboru. Ale myslím si, že jsme se na ně velmi dobře připravili a za celý zápas je k vážnějším šancím nepustili. Rozhodl první poločas, kdy jsme rozhodně byli lepší a dali dva góly a měli jsme tam ještě další šance. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě.”

Nejlepší hráč Hostivaře: Filip Laštovka.
Nejlepší hráč Újezdu Praha 4: Jakub Řezníček.


Dukla JM - Zličín 6:2 (2:1)
Branky:
37., 62. a 73. Kotlík, 23. Novák, 57. Solař, 80. Tran - 34. Jákl, 87. Hnízdil. ŽK: 20. M. Čermák, 25. Lafek, 45. Trávník - 50. Billý, 58. Žák. Rozhodčí: Tikal - Vojáček, Pytloun. Diváků: 60.
Dukla JM: Tlustý (78. Bičiště) - Solař, Inneman, Lafek (66. Růžička), M. Čermák - Trávník (64. Ferreira), Petrák, Dominik Farkaš, N. Čermák (64. Tran) - Kotlík (78. Vostárek), Novák. Trenér: Josef Světlík.
Zličín: Schopf - Stýblo, Holoubek, Kubr, Hájek - Vagner, Žák, Billý, Jákl (78. Karták) - Vašut (72. Hnízdil), Šlajchrt (65. Bous). Trenér: Miroslav Vašut.

Hlasy trenérů
Josef Světlík (Dukla JM):
„Myslím si, že byť jsme vedli 2:1, se nám první poločas nepovedl. Otázka je, jestli to bylo naším přístupem, počasím nebo vším dohromady. Díky zlepšenému druhému poločasu se nám podařilo utkání rozhodnout. Za druhý poločas jsme vyhráli naprosto zaslouženě.”
Miroslav Vašut (Zličín): „Do stavu 2:1 jsme se snažili výsledek držet. Pak jsme po naší hrubé chybě dostali na 3:1 a tam se to zlomilo. Soupeř byl lepší, dostali jsme šest gólů a musíme se z toho poučit. Budeme bojovat a uvidíme, co bude dál.”

Nejlepší hráč Dukly JM: Marek Čermák.
Nejlepší hráč Zličína: nikdo.


Radotín - Uhelné sklady 2:2 (1:2)
Branky:
11. Bureš, 55. Markovych - 4. Belán, 44. Šístek. ŽK: 67. Horníček, 67. Bužík, 88. Kubišta - 39. Drozd, 68. Koc, 82. Knyazev. ČK: 84. V. Klán (Uhelné sklady). Rozhodčí: Šaróka - Štípek, Vítek. Diváků: 80.
Radotín: Saladiak - Pavel (53. Bužík), Tyburec, J. Ježdík, Horníček - Bureš (77. Louda ml.), Kubišta (89. Hollý), Císařovský, Doležal - Markovych, Procházka. Trenér: Jaroslav Louda.
Uhelné sklady: Borský - Koubek, Knyazev, Sainer, Šístek (65. Ramba) - Koc - Belán, Kocourek, Šafránek, Drozd - V. Klán. Trenér: Michal Šimánek.

Hlasy trenérů
Jaroslav Louda (Radotín):
„Spíše bojovný zápas, kterému odpovídá konečný výsledek. Dvakrát jsme prohrávali a vždy dokázali vyrovnat. Ve druhém poločase jsme měli šance my i soupeř, ale nikdo nedokázal utkání rozhodnout.”
Michal Šimánek (Uhelné sklady): „Utkání se mi nehodnotí dobře, chtěli jsme tady zvítězit, což by se nám hodilo, ale přijde opět to samé. Jdeme do vedení, ale brzy o něj přijdeme, neproměňujeme šance a naopak soupeři svými chybami pomůžeme k vyrovnání. Červenou kartu snad nemá cenu ani komentovat, jen to, že nám Venca Klán bude chybět v zápasech, protože on vybojuje spousty míčů a je prostě potřeba. No, nic se nedá dělat a nyní nás čeká těžký týden a uvidíme, co bude dál. Je potřeba říct, že bod ze hřiště soupeře bereme, lepší než nic, protože na samém konci zápasu nás podržel brankář Borský.”

Nejlepší hráč Radotína: Jan Horníček.
Nejlepší hráč Uhelných skladů: Jakub Sainer.


Přední Kopanina - Motorlet B 5:1 (2:0)
Branky:
29., 39., 49. z penalty a 69. Urban, 82. Boček - 80. Matěj Podzemský. ŽK: 52. Nejeschleba - 30. Hamouz, 49. Rada. Rozhodčí: Stránský - Stěhule, Heinzel. Diváků: 85.
Přední Kopanina: Cipra - Kučera, Tržický, Krejčí, Mejdr (72. Polanský) - Boček, Vágner, Nejeschleba (60. Zemánek), Vik - Šultes (90. Voborský), Urban (83. Mainolfi). Trenér: Daniel Vott.
Motorlet B: Vyčichl - Zelenka, Hamouz, Rada, Štědrý (64. Průša) - Zeman (67. Simandl), Václavík, Hurka, Hrabina (34. Simaichl), Matěj Podzemský - Blažek (67. Pospíchal). Trenér: Jan Rajnoch.

Hlasy trenérů
Daniel Vott (Přední Kopanina):
„Narazili jsme na velmi kvalitního soupeře. Prvních patnáct minut nás Motorlet přišpendlil k vlastní bráně. Nevěděli jsme, co dřív, výrazně nás podržel brankář. Postupně jsme to začali vyrovnávat a využili jsme našich brejkových situací. Proměňovali jsme své šance a mohli jsme jich proměnit i víc. Důležité bylo, že jsme si nechali dát gól až deset minut před koncem, což už nic neřešilo. Byl to z naší strany velmi dobrý výkon.”
Jan Rajnoch (Motorlet B): „Jsem strašně zklamaný. Zápas tomu, co se na hřišti dělo, výsledkově neodpovídá. Do zápasu jsme vstoupili dobře, měli jsme tři vyložené šance. Domácí jsme trošku zaskočili. Celý týden se připravujeme na dva hráče, na Šultese s Urbanem. Jejich spolupráce, to byla vysoká škola fotbalu. Je radost se na takové hráče dívat a mrzí mě, že se flákají v přeboru. Ve hře jsme byli lepším týmem, ale co my nedáme z tolika šancí, to je neuvěřitelné. Zkušený soupeř nás za to vytrestal. Fotbal se hraje na góly, ne na šance a držení míče, takže domácí vyhráli zaslouženě.”

Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Petr Cipra.
Nejlepší hráč Motorletu B: Pavel Václavík.


Admira B - Vyšehrad B 2:0 (1:0)
Branky:
13. Michálek, 59. Drescher. ŽK: 88. Michálek - 61. Pryshlyuk, 78. Kubek, 80. Topol, 86. M. Klán. Rozhodčí: Havel - Zelený, Zima. Diváků: 130.
Admira B: Šmejkal - Skalický (87. Votlučka), Komínek, Heinzel, Škarda - Karvánek (67. Jung), Pelikán, Milner (79. Matějka), Trnka (56. Drescher) - Pavlata (74. Pronyshyn), Michálek. Trenér: Pavel Gregor.
Vyšehrad B: Zvoníček - Čejka (61. R. Procházka), Stareček, Kubek, Pryshlyuk - Madej (61. Souček) - F. Babka, Macej, Vaněk, Junek (78. Topol) - M. Klán. Trenér: Vladimír Pokorný.

Hlasy trenérů
Pavel Gregor (Admira B):
„Jsme rádi za to, že jsme uhájili vedení v tabulce. Vyšehrad byl přitom vynikajícím soupeřem, pohyblivým a fotbalovým. Měl také šance, ale my jsme byli efektivnější. Proto jsme vyhráli.”
Vladimír Pokorný (Vyšehrad B): „Přestože jsme na Admiře nebodovali, musím naše hráče pochválit za dobrý výkon, od něhož se můžeme odrazit dál. Bohužel, dojeli jsme na neproměňování šancí, zatímco domácí byli naopak produktivní.”

Nejlepší hráč Admiry B: Matyáš Heinzel.
Nejlepší hráč Vyšehradu B: Matěj Zvoníček.Související články