Statistiky 15. kola Pražská teplárenská přeboru: 23 gólů si rozdělilo 23 střelců
11.08.2020

Úvodní kolo podzimní poloviny Pražská teplárenská přeboru začalo plnit i soutěžní statistiky. Neúplný program jen sedmi zápasů přinesl pět výher hostům, jen dvě domácím. Padlo 23 branek, v průměru na zápas 3,28. Střelecky se neprosadili jen hráči Zličína, Uhelných skladů a Vyšehradu B. Sudí nadělili 25 žlutých karet a dvě červené. Nařízeny byly tři penalty, jedna z toho zůstala neproměněná. Tři brankáři si udrželi čisté konto.

Rekapitulace výsledků 15. kola
Újezd Praha 4 - Podolí 4:1 (2:0)
Motorlet B - Admira B 1:2 (1:2)
Dukla JM - Hostivař 1:4 (1:0)
FC Zličín - Královice 0:2 (0:1)
Uhelné sklady - Přední Kopanina 0:3 (0:1)
Olympia Radotín - Vyšehrad B 1:0 (0:0)
Viktoria Žižkov B - Kolovraty 1:3 (1:1)
Třeboradice - Újezd nad Lesy odloženo na 2. 9. v 17:30

Zápasová bilance
Zápasy:
2 - 0 - 5 celkem: 2 - 0 - 5
Neúplné úvodní kolo podzimní části přineslo jasnou dominanci hostů. Ti vyhráli hned pět zápasů. Doma potvrdil roli favorita Újezd Praha 4, trochu překvapivě pak zdolal Radotín gólem ve čtvrté minutě nastavení rezervu Vyšehradu.

Branky: 23 (8:15), průměr 3,28 celkem: 23 (8:15), průměr 3,28
Průměr 3,28 gólu na zápas je slušným počinem do sezony. Pět gólů viděli diváci v Újezdě Praha 4 a v Kunraticích. Tam má svou domácí základu Dukla Jižní Město a její fanoušci museli skousnout čtyři góly v její síti za poločas.

Diváci: 545 průměr 78 celkem: 545, průměr 78
V současné době je těžké diváckou kulisu komentovat. 115 diváků hlásil Újezd Praha 4 a stovka fanoušků si našla cestu i na stadion Viktorie Žižkov k souboji její rezervy s týmem Kolovrat.

Střelci kola: 23 gólů, 23 střelců. Ani jeden se netrefil alespoň dvakrát.
Tabulka střelců
1 - Jackl, Doležal, Běhounek, J. Novák (Újezd Praha 4), Polák, Macháček, Tulinský, Špaček (Hostivař), Karbulka, Nejeschleba, Boček (Přední Kopanina), Votřel, Gračko, Hájek (Kolovraty), Pelikán, Michálek (Admira B), Sus, Pospíšil (Královice), Podobský (Podolí), Simaichl (Motorlet B), F. Novák (Dukla JM), Doležal (Radotín), Štěpánek (Žižkov B).

Penalty: 3 (2:1) celkem: 3 (2:1), proměněné 2 neproměněná 1
Penalty byly nařízeny tři. Z toho dvě v zápase Újezdu Praha 4 s Podolím. Hostující Podobský už v 9. minutě neproměnil a domácí Běhounek v 84. minutě zápas zlomil na stranu domácích gólem na 3:1. Úspěšný byl i Simaichl z Motorletu B, ale jeho gól na body v souboji s Admirou B nestačil.

ŽK: 25 (15:10) celkem: 25 (15:10)
Pětadvacet žlutých karet je jakýmsi dlouhodobým průměrným stavem. A navíc se hrálo jen sedm zápasů.

Vyloučení: 2 (1:1) celkem: 2 (1:1)
Dvakrát musel tahat z kapsičky červenou kartu sudí Jakl, který řídil zápas Radotína s Vyšehradem B. Nejdříve poslal ze hřiště hostujícího F. Babku a pak i domácího Bazala.

Brankáři s nulou: Tři brankáři odstartovali své letošní účinkování v přeboru čistým kontem. Hubínek z Královic, Saladiak z Radotína a novic v soutěži, Cipra z Přední Kopaniny.
1 - Hubínek (Královice), Cipra (Přední Kopanina), Saladiak (Radotín)