Foto: Denis Postler
Vyšehrad zahájil přípravu, vedl ji už nový trenér Nádvorník
29.07.2020

Vyšehrad zahájil přípravu, vedl ji už nový trenér Nádvorník

Přípravu na nadcházející soutěžní ročník Fortuna:Národní ligy zahájili dnes na hřišti v Krči fotbalisté Slavoje Vyšehrad. Vedl ji už nový trenér Roman Nádvorník, jenž v úterý podepsal s vedením klubu smlouvu.

„Měl jsem tři nabídky, ta z Vyšehradu mě oslovila nejvíc, a proto jsem ji akceptoval. Mým cílem je, aby se mužstvo posunulo výš v tabulce,“ prohlásil 47letý kouč, jenž má za sebou i prvoligová angažmá ve třech působištích: na Žižkově, v Karviné a v Příbrami. Na postu asistenta zůstává Oldřich Pařízek, který je současně i trenérem brankářů.

Tým Vyšehradu v loňské nováčkovské sezoně 2019/20 obsadil ve druhé nejvyšší soutěži 12. místo se sedmibodovým odstupem vůči sestupovým příčkám.

Na zahajovacím srazu chybělo devět hráčů, kteří ukončili hostování ze svých mateřských klubů: Tomáš Čvančara, Marek Kodr, Adnan Bašič, Petr Rothe, Libor Drozda, Vojtěch Mareš, Lukáš Veselý, Nedžad Zinhasovič a Agon Hani.

V Krči se naopak objevily v modrém dresu tři nové tváře: Michal Vaněk ze Slavie Praha, Martin Polák z Příbrami a Dominik Kříž ze Zbrojovky Brno, reprezentant U21. Z vlastních řad doplnili tým na prvním tréninku dva hráči: František Babka z B-mužstva a dosavadní dorostenec brankář Matěj Zvoníček.

V prvním přípravném utkání se mužstvo Vyšehradu představí ve středu 5. srpna od 18 hodin na půdě třetiligového Slovanu Velvary. V sobotu 8. srpna od 11 hodin to bude zápas na hřišti SK Rakovník, tedy dalšího soupeře z ČFL. Třetí přípravný duel připadá na termín středa 12. srpna, zatím bez bližšího upřesnění. V neděli 16. srpna od 17 hodin to bude již utkání 1. kola Mol Cupu na trávníku divizního Tatranu Sedlčany.