Foto: Jiří IPSER
Nejlepší pražští střelci v sezoně 2019/20: Kozák a Urban s 18 góly
21.07.2020

Nejlepší pražští střelci v sezoně 2019/20: Kozák a Urban s 18 góly

Letošní velmi atypická sezona sice ještě neskončila, zbývá dohrát skupinu o záchranu nejvyšší soutěže, v té ale zástupci metropole nefigurují. Všechny týmy z hlavního města tudíž mají ročník 2019/20 za sebou. Podmínky pro individuální střelecké výkony profesionálních a amatérských fotbalistů byly hodně rozdílné, nicméně i tak konečné účtování napříč soutěžemi od Fortuna:ligy až po Pražská teplárenská přebor existuje. Nejvíc gólů dali dva jednatřicetiletí hráči z dost odlišných soutěží: sparťan Libor Kozák a Daniel Urban z Přední Kopaniny - shodně 18.

Kozák si připsal 14 tref v nejvyšší soutěži, a kromě toho dal ještě čtyři branky v Mol Cupu. Urban měl všech 18 zásahů v zápasech Pražská teplárenská přeboru Prahy, jenomže sezona pro něj skončila už v březnu. Amatérské soutěže, jak známo, stihly pouze jarní premiéru této „covidové“ sezony.

O jeden gól méně, tedy sedmnáct, nastřílela další nesourodá dvojice: Tomáš Čvančara z Vyšehradu (13 ve Fortuna:národní lize a 4 za B-tým v přeboru) a Ondřej Kotlík z Dukly Jižní Město. Nejlepší mušku pouze v jarních zápasech měl s devíti góly právě Čvančara.

Mezi brankáři zářil jako supernova slávista Ondřej Kolář, velký sběratel vychytaných nul. Na jeho konto přibylo letos celkem 24 čistých kont, z toho 23 ve Fortuna:lize a 1 v Mol Cupu. Druhý v pořadí, sparťan Milan Heča, nastřádal „pouze“ 11 vychytaných nul.

Pražský střelec (počet gólů)
18 – Kozák (Sparta, z toho 4 v Mol Cupu), Urban (Přední Kopanina)
17 – Čvančara (Vyšehrad, z toho 4 za B-tým v přeboru), Kotlík (Dukla JM)
14 – Kanga (Sparta, z toho 2 v Mol Cupu)
11 – L. Holík (Dukla), Juliš (Sparta B), Gračko (Kolovraty), Hejný (Viktoria Žižkov B)
10 – Zahálka (Admira), Kalivoda (Královice)
9 – Škoda (Slavia, z toho 4 v Mol Cupu), V. Kostka (Meteor), T. Kadlec (Třeboradice), Křivánek (Újezd nad Lesy), Michálek (Admira B), Walter (Újezd Praha 4)
8 – Hložek, Tetteh (oba Sparta, oba 1 v Mol Cupu), Karlsson (Sparta, z toho 2 v Mol Cupu a 1 za B-tým v ČFL), T. Souček (Slavia), Tetteh (Sparta, z toho 1 v Mol Cupu), Preisler (Dukla, 2 v Mol Cupu), Nabiyev (na podzim 6 za Slavii B, na jaře 2 za Viktorii Žižkov), Rondič (Slavia B), Bužík (Radotín), M. Klán (Vyšehrad B), Panýrek (Admira B), Turek (Hostivař)
7 – Musa (Slavia), Súkenník (Viktoria Žižkov), Diviš (Viktoria Žižkov, z toho 1 v Mol Cupu), Batioja (Viktoria Žižkov, 1 za B-tým v přeboru), Hadaščok (Dukla, 1 v Mol Cupu), Jakab (Dukla, 3 za B-tým v ČFL), Osmančík (Bohemians 1905 B), Pelikán, Štefan (oba Admira B), Brabenec (Dukla JM), Císařovský (Radotín), Jůzek (Podolí), T. Lukič (Motorlet B), Snop (Újezd nad Lesy), Sus (Královice), Vašut (Zličín), Viktorin (Třeboradice), Vild (Viktoria Žižkov B)
6 – Vodháněl (Bohemians 1905, z toho 1 v Mol Cupu), Hronek (Bohemians 1905, 1 za B-tým v ČFL), Ugwu (Bohemians 1905, 1 v Mol Cupu a 5 za B-tým v ČFL), Pulkrab (na podzim 1 za Spartu B, na jaře 5 za Bohemians 1905), M. Hašek (Sparta, 1 v Mol Cupu), Masopust, Ševčík (oba Slavia), Čapek (Viktoria Žižkov, 2 v Mol Cupu a 1 za B-tým v přeboru), Gonzalez (Dukla, 2 v Mol Cupu), Ullman (Dukla, 5 za B-tým v ČFL), A. Fotr (Motorlet, 2 v Mol Cupu), Rossmann (Motorlet, 5 za B-tým v přeboru), Vieira (Loko Vltavín, 1 v Mol Cupu), Jindř. Novotný (Meteor, 1 v Mol Cupu), Belán, Šafránek (oba Uhelné sklady), Alexandr (Vyšehrad B), Doležel (Újezd Praha 4), Vacík (Královice)
5 – Hušbauer (Slavia), Olayinka (Slavia, z toho 1 za B-tým v ČFL), Tecl (Slavia, 2 za B-tým v ČFL), Kozma (Dukla), Tetour (Dukla, 1 v Mol Cupu), Laňka (Vyšehrad, 1 v Mol Cupu a 1 za B-tým v přeboru), Vojta (Motorlet), Žaloudek (Motorlet, 1 rozhodující penalta v rozstřelu v ČFL a 1 rozhodující penalta v rozstřelu v Mol Cupu), Horák (Sparta B), Le Tuan (Bohemians 1905 B), Radimský (Admira, 2 v Mol Cupu), P. Červenka, Grznár (oba Třeboradice), Formáček, Pospíšil (oba Královice), Kuč, L. Šedivý (oba Újezd nad Lesy), Běhounek (Újezd Praha 4), Dominik Farkaš (Dukla JM), Hák (Přední Kopanina), V. Klán (Uhelné sklady), Merta (Zličín)
4 – Stanciu (Slavia), Vacek (Bohemians 1905), Karabec (Sparta, z toho 3 za B-tým v ČFL), Urbanec (Viktoria Žižkov, 1 v Mol Cupu), Halgoš (Viktoria Žižkov, 1 v Mol Cupu a 2 za B-tým v přeboru), Žežulka (na podzim 3 za Vyšehrad B, na jaře 1 za Viktorii Žižkov), Nitrianský, Suchan, Verner (všichni Vyšehrad), Doumbia (Dukla), Ayong (Dukla, 1 v Mol Cupu), Krunert (Dukla, 2 za B-tým v ČFL), Čtvrtníček (Loko Vltavín), Lauko (Dukla B), Zeronik (Slavia B), Glasnovič (Aritma), J. Hájek, Petr (oba Třeboradice), D. Jarolím, Vít (oba Újezd nad Lesy), V. Junek (Meteor), J. Holík (Kolovraty), Kocourek (Uhelné sklady), D. Macháček (Hostivař), Tomaides (Újezd Praha 4)
3 – Bartek, Havel, Mosquera (všichni Bohemians 1905), Jindřišek, Keita (oba Bohemians 1905, oba 1 v Mol Cupu), Puškáč (Bohemians 1905, z toho 2 za B-tým v ČFL), Coufal, Traoré (oba Slavia), Provod (Slavia, 1 za B-tým v ČFL), João Felipe (Slavia, 1 v Mol Cupu a 2 za B-tým v ČFL), M. Frýdek, Hancko (oba Sparta, oba 1 v Mol Cupu), F. Hašek (Dukla), Kovaľ (Dukla, 1 v Mol Cupu), Chlumecký (Dukla, 1 v Mol Cupu a 1 za B-tým v ČFL), David Douděra (Dukla, 2 v Mol Cupu a 1 za B-tým v ČFL), Březina, Gil, Nešický (všichni Viktoria Žižkov), Tenorio (Viktoria Žižkov, všechny 3 v Mol Cupu), Nitrianský, Pouček (oba Vyšehrad), Vejvar (Vyšehrad, 2 v Mol Cupu), Veselý (Vyšehrad, všechny 3 v Mol Cupu), Mareček, Prokopec (oba Sparta B), Martin Douděra, Vaněk (oba Slavia B), Vosický (Admira), Michal Douděra (Admira, 1 za B-tým v přeboru), Šípek (Loko Vltavín), Radosta (Motorlet, 1 v Mol Cupu), Studnička (Dukla B), Turbák (Aritma), Frantl (Meteor, z toho 1 rozhodující penalta v divizi a 1 v Mol Cupu), Bednář, Brož, Jeník, Krob, Mráček (všichni Podolí), M. Lafek, F. Novák, Petrák, Trávník, Žampa (všichni Dukla JM), Bous, Šlajchrt (oba Zličín), Hrabina, Palečko (oba Motorlet B), Jeřábek, Vrabec (oba Újezd Praha 4), Böhm (Kolovraty), Macej (Vyšehrad B), Nevařil (Královice), Pavlata (Admira B), Penc (Hostivař), Szotkowski (Viktoria Žižkov B), J. Šedivý (Újezd nad Lesy), Šultes (Přední Kopanina, z toho 1 v Mol Cupu)
2 – Hilál, Kúdela (oba Slavia), Frydrych, Van Buren (oba Slavia, oba 1 v Mol Cupu), Holeš (Slavia, z toho 1 za B-tým: rozhodující penalta v rozstřelu v ČFL), Kaya, Sáček, Vindheim (všichni Sparta), Matěj Hanousek (Sparta, oba góly v Mol Cupu), Podaný (Bohemians 1905), Schumacher (Bohemians 1905, 1 za B-tým v ČFL), Bašič, Kokorovič (oba Vyšehrad), Daniel Kozel (Vyšehrad, 1 v Mol Cupu), Jos. Bazal (Viktoria Žižkov), Opluštil (Viktoria Žižkov, 1 v Mol Cupu), Bezdička (na podzim 1 za Duklu B, na jaře 1 za Viktorii Žižkov), Fábry, D. Souček (oba Dukla), Dancák (Dukla, 1 v Mol Cupu), Bederka, Buneš, Nátr, Záviška (všichni Bohemians 1905 B), M. Hovorka, Maione, Šnajdr (všichni Loko Vltavín), Podzimek (Loko Vltavín, 1 rozhodující penalta v rozstřelu v ČFL), Pejša (Loko Vltavín, 1 v Mol Cupu), Hodek, Kim, Kott, Palacios (všichni Dukla B), Dvorský, Sodoma (Motorlet, oba 1 v Mol Cupu), Čepelák (Motorlet, 2 rozhodující penalty v rozstřelu v ČFL), Jonáš (Motorlet, 1 v Mol Cupu a 1 za B-tým v přeboru), Ben Chaim (Sparta B), Dao (Sparta B, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v ČFL), Červ, J. Janoušek (oba Slavia B), Martinic (Admira, 1 v Mol Cupu), Frnoch, Rys, Štohanzl (všichni Aritma), Pivrnec, Turák (oba Aritma, oba 1 rozhodující penalta v rozstřelu v divizi), Baran (Aritma, 1 v Mol Cupu), Duong, Dvořák, Ezeala (všichni Meteor), T. Rada (Meteor, 1 rozhodující penalta v rozstřelu v divizi), F. Babka, Brejcha, Rataj, Richter (všichni Vyšehrad B), Jákl, Karvánek, Trnka, Záruba (všichni Admira B), Lupínek, Navrátil, Pešír, Podvín (všichni Újezd Praha 4), Koc, Šulc, Zilvar (všichni Uhelné sklady), M. Bláha, Kalenda (oba Kolovraty), Cabaňa, Falcon (oba Viktoria Žižkov B), Doležal, Jiránek (oba Radotín), Gröbl, Šindelář (oba Zličín), R. Hanzlík, Kristen (oba Podolí), Hynek, Votřel (oba Kolovraty), M. Blažek (Motorlet B), Chumlen (Újezd nad Lesy), Inneman (Dukla JM), Kadlčík (Hostivař), D. Kolář (Přední Kopanina), Mbah (Třeboradice), Ptáček (Královice)
1 – Dostál, L. Hůlka, Krch, Květ, Nečas, J. Rada, Vaníček (všichni Bohemians 1905), Bořil, Takács, Zima, Zmrhal (všichni Slavia), Zelený (Slavia, v Mol Cupu), Costa Nhamoinesu, Dočkal, Plavšič (všichni Sparta), M. Černý, Švejdík, Zinhasovič (všichni Vyšehrad), Gebert, V. Mareš (oba Vyšehrad, oba gól v Mol Cupu), Martan, Vůch (oba Viktoria Žižkov), Piroch (Dukla), Houha, Kovernikov, David Kozel, Mentberger, Trávníček, Veniger, Vyleta (všichni Dukla B), Drchal, Dudl, Flak, Gabriel, Patrák, Šimáček, Vácha (všichni Sparta B), Begič, Köstl, Vala, Vondra (všichni Bohemians 1905 B), Ogiomade (Bohemians 1905 B, rozhodující penalta v rozstřelu v ČFL), Kuchař, Pouzar, Šafařík, Uvíra (všichni Loko Vltavín), Valíček (Loko Vltavín, v Mol Cupu), Badocha, Rajnoch, Soběslav (všichni Motorlet), Suk, Štěpánek (oba Motorlet, oba rozhodující penalta v rozstřelu v ČFL), Čácha, Eliáš, Mošna (všichni Admira), Fric (Admira, rozhodující penalta v rozstřelu v ČFL), Majer (Admira, gól v Mol Cupu), Baluta, Hošek, Vincour, Zinhasovič (všichni Slavia B), J. Junek, Macek (oba Aritma), Roub (Aritma, rozhodující penalta v rozstřelu v divizi), Beneš (Aritma, v Mol Cupu), Holeček (Meteor), Sůra (Meteor, rozhodující penalta v rozstřelu v divizi), Filip, Hamouz, Hauer, J. Hůlka, Jůza, Kraus, Kutina, Matěj Podzemský, Svoboda, Václavík, Zelenka, Žůrek (všichni Motorlet B), Cabadaj, De Oliveira, Faigl, Lanc, V. Souček, Studený, Zbořil (všichni Viktoria Žižkov B), D. Hájek, Jíra, Stýblo, Šilhavý, Valoušek, Vašut (všichni Zličín), Havlín, A. Krivosheev, Potměšil, Sedláček, Votava (všichni Královice), M. Krivosheev, Kubík, Pokorný, D. Souček, Šlegl (všichni Vyšehrad B), Boubín, J. Černý, Mucha, Špaček (všichni Hostivař), Flaks, R. Huleš, Karbulka, Martin Podzemský (všichni Přední Kopanina), Jan Bazal, Eisman, Pavel (všichni Radotín), Brezina, Matěj Vondrka, Zezula (všichni Podolí), Koubek, Ramba, Sainer (všichni Uhelné sklady), Chumlen, Polák (oba Újezd nad Lesy), Klír, Ráža (oba Kolovraty), Malčánek, Jan Novák (oba Újezd Praha 4), R. Mašek, Solař (oba Dukla JM), Kabyl (Třeboradice), Nessoumou (Admira B).

Nejlepší jarní střelci
9 – Čvančara (Vyšehrad, z toho 3 za B-tým v přeboru)
8 – Kozák (Sparta, z toho 1 v Mol Cupu)
7 – Musa (Slavia)
6 – Karlsson (Sparta, z toho 2 v Mol Cupu)
5 – Hložek (Sparta, z toho 1 v Mol Cupu), Pulkrab (Bohemians 1905), L. Holík (Dukla), Súkenník (Viktoria Žižkov).

Nejlepší pražský střelec (historie soutěže)
2006/07 Jan Fíček (Meteor VIII) 31 gólů
2007/08 Bohuslav Strnadel (Přední Kopanina) 31 gólů
2008/09 Bohuslav Strnadel (Přední Kopanina) 27 gólů
2009/10 Miroslav Novák (Zličín) 27 gólů
2010/11 Jan Fíček (Meteor VIII) 29 gólů
2011/12 Jan Fíček (Meteor VIII) 37 gólů
2012/13 Tomáš Kavka (Vyšehrad) 25 gólů
2013/14 Jakub Pospíšil (Královice) 25 gólů
2014/15 Zdeněk Zmeškal (Uhelné sklady) 41 gólů
2015/16 Petr Junek (Třeboradice) 27 gólů
2016/17 Ondřej Kotlík (Dukla JM) a Jiří Sodoma (Motorlet) oba 34 branek
2017/18 Vojtěch Brabenec (Dukla junioři a Dukla Jižní Město) oba 24 branek
2018/19 Daniel Urban (Přední Kopanina) 36 branek
2019/20 Libor Kozák (Sparta) a Daniel Urban (Přední Kopanina) oba 18 branek

Pražský brankář (vychytané nuly)
24 – Kolář (Slavia, z toho 1 v Mol Cupu)
11 – Heča (Sparta, z toho 1 v Mol Cupu)
10 – Švenger (Viktoria Žižkov)
8 – Lé Giang (Bohemians 1905, z toho 1 za B-tým v ČFL)
7 – F. Rada (Dukla, z toho 2 v Mol Cupu)
6 – Nita (Sparta, z toho 1 v Mol Cupu), Koblenc (Loko Vltavín, z toho 1 v Mol Cupu)
5 – Stareček (Aritma), Toma (Meteor, 1 v Mol Cupu), Bojčuk (Újezd Praha 4), Tlustý (Dukla JM)
4 – Valeš (Bohemians 1905, 1 za B-tým v ČFL), Hruška (Dukla), Otáhal (Vyšehrad, z toho 1 v Mol Cupu), Šrámek (Admira, z toho 2 za B-tým v přeboru)
3 – Markovič (Slavia, z toho 1 v Mol Cupu), F. Rada (Dukla), Soukup (Viktoria Žižkov, všechny 3 v Mol Cupu), Kotek (Sparta B), Kouba (Bohemians 1905 B), Jungr (Admira, 1 v Mol Cupu a 1 za B-tým v přeboru), J. Blažek (Újezd nad Lesy)
2 – Dočekal (Vyšehrad, 1 v Mol Cupu a 1 za B-tým v přeboru), K. Hrubeš, Janáček, Mihálek (všichni Motorlet), Čtvrtečka (Sparta B), Štorc (Loko Vltavín), Borský (Uhelné sklady), Cingel (Admira B), Hubínek (Královice), Krch (Třeboradice), Mačí (Přední Kopanina), P. Mareš (Zličín), Saladiak (Radotín), Velek (Motorlet B)
1 – Fryšták (Bohemians 1905), Sirotník (Slavia B), Slavík, Strazzer (oba Hostivař), M. Babka (Vyšehrad B), Jeřábek (Královice), Konečný (Viktoria Žižkov B), Pecho (Újezd nad Le-sy), T. Procházka (Kolovraty), Švarc (Přední Kopanina), Michal Vondrka (Podolí), Zýta (Motorlet B).

Nejlepší jarní brankáři
8 – Kolář (Slavia)
5 – Heča (Sparta, z toho 1 v Mol Cupu), Švenger (Viktoria Žižkov)
4 – Le Giang (Bohemians 1905), F. Rada (Dukla)

Nejlepší pražský brankář (historie soutěže)
2006/07 Petr Víšek (Vyšehrad) 17 vychytaných nul
2007/08 Jaroslav Tesař (Loko Vltavín) a Vít Caudr (Meteor VIII) oba 18 vychytaných nul
2008/09 Radek Sňozík (Bohemians 1905) 16 vychytaných nul
2009/10 Jaromír Blažek (Sparta) 14 vychytaných nul
2010/11 Filip Rada (Dukla) 16 vychytaných nul
2011/12 Václav Winter (FK Bohemians Praha) 13 vychytaných nul
2012/13 Jan Kohlbeck (Meteor VIII) 17 vychytaných nul
2013/14 Tomáš Vaclík (Sparta) 15 vychytaných nul
2014/15 Tomáš Holý (Viktoria Žižkov) 14 vychytaných nul
2015/16 Jiří Švarc (Přední Kopanina) 13 vychytaných nul
2016/17 Petr Víšek (Admira) a Jan Stareček (Aritma) oba 12 vychytaných nul
2017/18 Ondřej Koblenc (Loko Vltavín) 12 vychytaných nul
2018/19 Ondřej Kolář (Slavia) 17 vychytaných nul
2019/20 Ondřej Kolář (Slavia) 24 vychytaných nul