Foto: PFS
Ve Kbelích proběhl ukázkový trénink pro dorostence
26.06.2020

Ve Kbelích proběhl ukázkový trénink pro dorostence

Ve středu 17. června proběhl ve Kbelích ukázkový trénink pro dorostenecké kategorie. Tréninkovou jednotku s hráči místního Spartaku vedli Grassroots trenéři Luboš Zákostelský s Filipem Krhutem.

„Tréninku se zúčastnilo více než patnáct trenérů, ať už z řady místních, tak z okolních klubů, což vnímáme velmi pozitivně,“ hodnotí Zákostelský.

Cílem tréninku bylo ukázat přítomným, jak efektivně využít tréninkový čas a zapojit maximální možné množství hráčů do činnosti. V tréninkové jednotce se objevil rozvoj rychlosti a síly. Hráče pak také velmi bavila poziční hra zaměřená na změnu místa. Na dalším stanovišti bylo cvičení zaměřené na střelbu z různých pozic. Zakončení bylo v podobě hry deset na deset, která měla svá pravidla, aby byli fotbalisté ještě více motivováni.

„Z ohlasů hráčů jsem přesvědčený, že se jim trénink líbil. Hodnotili pozitivně zejména jeho intenzitu a celkově pohybovou náročnost,“ doplňuje Krhut.

Po tréninku proběhla jako obvykle diskuze s trenéry, kde se řešila různá témata z mládežnického fotbalu.

Touto akcí se pro Grassroots trenéry mládeže uzavřela letošní sezona ukázkových tréninků. „V příští sezoně budeme s těmito akcemi opět pokračovat a určitě se chceme zaměřit i na dorostenecký fotbal,“ uzavírá Zákostelský.