Foto: Pavel Jiřík st.
Kolovraty zakončily sezonu výhrou, týmu ji zařídil gólem trenér Slezáček. Do kasy bude platit dvakrát

Kolovraty zakončily sezonu výhrou, týmu ji zařídil gólem trenér Slezáček. Do kasy bude platit dvakrát

Lepší tečku snad tahle šílená sezona nemohla mít. Přesně to se muselo honit hlavou trenérovi Kolovrat Jakubu Slezáčkovi, když chvíli před koncem přípravného duelu na ČAFC vstřelil vítězný gól na 4:3. „Měl jsem radost. Když dáte gól na umělce v dešti a ještě trefíte vítězství,“ říkal spokojeně trenér týmu z Pražská teplárenská přeboru.

To byl od vás skvělý taktický kousek. Počítal jste s tím, že půjdete do hry jako žolík na konci utkání?
Vyšlo to tak, že nás k tomu utkání jelo jedenáct plus jedna. Pak se ve třicáté minutě zranil Gračko a už jsme museli jet bez střídání. Tak jsem se pro jistotu převlékl a vzal si kopačky. Poslouchal jsem od kluků, abych už nastoupil...

A vy jste to chvíli před koncem fakt udělal. Kdy jste se rozhodl?
Vyhecoval mě Dan Hájek. V osmdesáté minutě jsem si taky říkal, že je mi zima. A nakonec se mi povedlo dát šťastný gól. Dostal se ke mně na zadní tyči míč a já ho na dlouhou nohu poslal do sítě. Bylo to pro mě krásné zakončení téhle divné sezony.

Bez tréninku byste do hry nešel. Chystal jste se s týmem?
Párkrát jsem se zapojil do tréninku. Ale tohle fakt bylo dané situací. Když se mi povedlo dát gól, tak jsem si pak vyslechl svoje, že jsem dal v sezoně víc gólů než řada kluků, co kopala celou sezonu.

Už vás zkasíroval pokladník, nebo sazebníky pro trenéra neplatí?
To víte, že už se hlásil. Platit budu hned dvakrát. Jednou kvůli vítěznému gólu, podruhé za močení při rozcvičce.

Aspoň víte, že máte na lavičce ve své osobě trumf. Nasadíte se zase v letní přípravě?
To by nechtěli určitě ani kluci, ani já. Takže za áčko nastupovat nebudu. Loni jsem si zahrál párkrát za béčko, ale když budou mít dost lidí, tak já se nikam necpu. Když to nebude třeba, tak hrát nebudu.

Jak hodnotíte sezonu, která byla kvůli koronaviru hodně zvláštní?
Byla zvláštní, to je to správné slovo. Doufám, že žádnou takovou už nezažijeme. Byla v mnohém i smutná. Všichni jsme museli být doma, když se začala na jaře tráva zelenat. Ovlivnit to ale nešlo. Pro nás to bylo o to horší, že se nám podzim nepovedl.

Je pravda, že po šestnácti kolech jste byli na sestupové příčce. Tím jste unikli nervydrásajícímu boji o udržení...
Je to pravda a musíme si toho vážit. Když jsme si ten podzim vyhodnotili, určitě se nebudeme vymlouvat na zranění. Zlomový byl zápas s Vyšehradem B, to byl asi náš nejlepší zápas a my dostali gól na 3:3 v poslední minutě. Pak se to s námi vezlo, ležela na nás deka. Bylo tam moc inkasovaných gólů, nebyli jsme v dobrém rozpoložení. Když se podíváte na poslední podzimní zápasy, udělali jsme jen bod. A v té vyrovnané tabulce z toho byl pořádný sešup.

Zaslechl jsem, že Kolovraty budou, nebo už dokonce posilují. Nabíjíte kádr?
(překvapeně) Tak o tom tedy fakt nevím. Zatím vím, že zapojíme dva dorostence, kteří vypadají dobře. Měl by se nám vrátit Mirek Boček a Holík tím, že se nehrálo, ukrojil půl roku po křížáku. Když mluvíme o posilách, tak se nám spíš uzdravují marodi.

Co musíte udělat jinak, aby další podzim nebyl v podání vašeho týmu zase trápením?
My jsme ale podzim nerozjeli v této sezoně špatně. Jen se to pak zlomilo. Já si myslím, že nám pauza prospěla. Zahráli jsme si zápasy doma, klukům rostlo sebevědomí. Šli herně nahoru, už jsem tam zase viděl ty dobré věci. Takže věřím, že se nic podobného opakovat nebude.Související články