Hodně z mých nul šlo za celým mužstvem, kluci perfektně bránili, říká Maha

Hodně z mých nul šlo za celým mužstvem, kluci perfektně bránili, říká Maha

Nejúspěšnějším brankářem Pražská teplárenská přeboru - co do počtu nul - byl za posledních pět let Petr Maha. Ten zářil v dresu Unionu Vršovice, během čtyř sezon nasbíral třicet čistých kont. Nikdo z jeho konkurentů v rukavicích nebyl úspěšnější. „Tipoval jsem, že těch nul bylo kolem třiceti, víc jich být nemohlo,“ usmívá se „král gólmanů“ poslední pětiletky nejvyšší metropolitní soutěže.

Z Vršovic jste si odskočil na studium do Anglie. Zahrál jste si v zemi zaslíbené fotbalu také nějaký zápas?
V Anglii jsem strávil rok. V lednu jsem naštěstí ještě stihl promoci, takže co se týče studia, mám vše hotové. Na fotbal bohužel nebylo moc času, jel jsem tam především za studiem, a to mě plně zaměstnávalo po celou dobu.

Teď už se tedy pracovně a fotbalově realizujete doma v Česku. Vyhrál to u vás zase Union Vršovice?
Domů jsem se vrátil v září minulého roku. Snažím se trénovat s Vršovicemi, ale vzhledem k pracovnímu vytížení mi to ne vždy vyjde tak, jak bych si představoval.

Trénujete, ale co zápasy? Kvůli pandemii koronaviru se nehraje - a ještě dlouho hrát nebude. Chybí vám fotbal?
Fotbal jako takový mi docela chybí. Nemyslím jen sportovní stránku, ale především i sociální. Takový ten malý chit-chat v kabině o tom, co se děje a co je nového, mi chybí dost.

Čistá konta jste v posledních letech sbíral rovněž v barvách Vršovic. Když si na to působení v přeboru vzpomenete, co se vám vybaví?
Tak na to by bylo třeba asi více rozhovorů. (usměje se) Celkově to bylo všechno hrozně fajn, kluci byli super a hřiště jsem měl kousek, takže to byla ideální situace. Akorát mě stále někdy ze spaní budí řev Míry Tomaidese. (směje se)

Je třeba nějaký zápas, který jen tak nedostanete z hlavy?
Já asi nejsem v tomhle směru úplně pamětník, takže bych řekl, že asi ne. Nicméně rád vzpomínám na první sezonu, kdy z přeboru padala čtyři mužstva. Doopravdy má ta soutěž pak jiný nádech a je to cítit od prvního kola.

V hodnocených statistikách jste v jedné sezoně měl dokonce jedenáct čistých kont...
To už si ani nepamatuji, že by jich mohlo být vůbec tolik. (směje se) Hodně těch nul šlo v té době spíše za celým mužstvem, kluci ten rok perfektně bránili a byla to především jejich zásluha.

Sledoval jste z Anglie pražské soutěže, ať už přebor, nebo Vršovice v I. A třídě? V klubu se toho docela dost změnilo, že?
Vršovice jsem sledoval ještě v přeboru. Na začátku jara jsem se byl podívat na jednom zápase a vzhledem k tomu, co bylo vidět na hřišti, lavičce a okolo, tak asi každému rozumnému člověku muselo být jasné, že jinak než sestupem to skončit nemůže. Aktuálně je situace otočená o 180 stupňů. Z mého pohledu to teď vypadá mnohem lépe, kluky to více baví... Je vidět, že přišel diametrální posun k lepšímu. Samozřejmě bych to nebyl já, abych stále něco nekritizoval, ale to ještě doladíme. (směje se)Související články