Admira se v Počernicích svezla na slávistickém kolotoči, díky Zahálkovi ale brala bod

Spěchal odpočívat, třetiligové derby se Slavií B stálo Štěpána Zahálku spoustu sil. U srdce ho ale hřálo, že právě on zajistil gólem pro Admiru cenný bod. Po devadesáti minutách byl stav 1:1, tým z Kobylis pak prohrál penaltový rozstřel o dodatečný bod. „Hlavně jsme chtěli napravit ten podzim, a to se povedlo,“ oddechl si Zahálka v narážce na porážku 2:7 z úvodního kola Fortuna ČFL.

Měli jste obavy, že Slavia B zase nabije kádr, nebo jste věřili, že před derby S mít nikoho nebude?
Co jsme měli zprávy, i podle toho, co říkal do médií trenér slávistického áčka Jindra Trpišovský, bylo jasné, že moc áčkařů hrát třetí ligu nepůjde. Věděli jsme, že proti nám budou hlavně mladí hráči. Ale pozor, oni mají kvalitu.

Byl tam po podzimním přídělu větší respekt?
Věřili jsme, že můžeme uspět. Ten start do jara byl hodně ostrý. Na slávistech bylo vidět, že trénují dvakrát denně, byl to velký rozdíl. Slavia byla lepší, ale my jsme ten zápas odpracovali a získali bod.

Do vedení šla v derby Admira vaší zásluhou. Když jste dal gól, oddechl jste si o to víc, že na podzim jste tutovku zrovna proti Slavii B zahodil?
Hlavně jsem měl radost, že jsme dali gól ze standardky, přesně tak, jak jsme se na to připravovali. Tuhle akci jsme zkoušeli. Na podzimní zápas jsem nemyslel. Samozřejmě jsem ale rád, že jsem dal gól hned takhle na startu jara. Na podzim to tam začalo padat snad až ve čtvrtém kole...

Je známé, že Slavii fandíte. Jak se slaví gól, když ho dáte oblíbenému klubu?
Slavilo se normálně. To, že mám slávistickou minulost, nehrálo roli. Hlavní bylo, že jsme dali gól. Padl chvíli před půlí, tak jsme si říkali, že to s mladými hráči Slavie třeba otřese.

Jenže po přestávce Slavia začala tlačit, trenér řekl, že dvacet minut to byl kolotoč. Jaké to bylo přímo na hřišti?
Trenér měl pravdu, na patnáct, dvacet minut nás zavřeli a dostali jsme také gól na 1:1. V tu chvíli jsme nebyli schopní se dobře pohybovat, nestíhali jsme. Přitom jsme si říkali, že je nesmíme pustit do tlaku... Naštěstí nás pak zachránila hloupost stopera Slavie, který udeřil loktem našeho hráče a byl vyloučený.

Bod jste si odvezli. Mrzí vás, že nejsou dva, protože jste prohráli penaltový rozstřel?
Penalty jsou loterie, ale je pravda, že naše bilance v nich je hrůzostrašná. Vždyť my jsme v nich vyhráli jen jednou. Problém je v tom, že si slabší chvilku v rozstřelu vybere pokaždé někdo jiný.

Ono se snadno řekne, tak penalty víc trénujte...
Jenže kopat penaltu na tréninku je něco jiného, než když jde o body. Ten stres, kdy jde o body v mistráku, prostě nenasimulujete.

Teď vás čeká domácí bitva s Rakovníkem. Tam už ale asi nic jiného než tříbodový zisk nepřichází v úvahu, že?
Bodový zisk ze Slavie je super, tady ale budeme doma potřebujeme získat tři důležité body. Když se podívám na podzimní zápas, máme co napravovat, v Rakovníku jsme prohráli a předvedli jsme tam asi nejhorší výkon. Musíme se na to dobře připravit.

Po utkání jste spěchal odpočívat, stihl jste vůbec sledovat jako fanoušek Slavie ligové derby se Spartou?
Ještě den po zápase mě bolelo celé tělo. Ale na derby jsem se byl podívat se spoluhráčem Jirkou Mošnou. Oba jsme tipovali remízu.

Zápas očima trenéra Františka Peřiny, trenéra Admiry
Odehráli jsme výborný první poločas, měli jsme dost sil, stíhali jsme k soupeři včas přistupovat a vydrželi jsme s mladými slávisty běhat. Díky Zahálkovi jsme se dostali i do vedení. Hrál výborně, ostatně jako většina našich kluků. Po přestávce nás Slavia na dvacet minut zamkla a dokázala vyrovnat. Byly tam pak ještě dvě tyče, břevno, se štěstím jsme to ustáli. I my jsme ale měli dvě brejkové akce, ale ani my jsme je neproměnili. Soupeř pak šel do deseti a zápas pak došel do penalt. To je naše stará bolest, takže jsme si odvezli bod.