Foto: Pavel Jiřík st.
Holík musí na operaci s kolenem. Přišli jsme o srdce a duši týmu, zní z Kolovrat

Holík musí na operaci s kolenem. Přišli jsme o srdce a duši týmu, zní z Kolovrat

Podzim se nepovedl, tedy alespoň ne Kolovratům v Pražská teplárenská přeboru. Třinácté místo není pozicí, kde by trenér Jakub Slezáček chtěl své mužstvo vidět. Pokud by se totiž situace opakovala, dostaly by Kolovraty padáka. A to nechtějí dopustit, a tak tvrdě trénují v přípravě. „ O záchranu jsme odhodlaní bojovat do posledního dechu,“ slibuje Slezáček, jehož tým zasáhla ztráta kapitána Jiřího Holíka, který si vážně poranil koleno.

Platíte za náročného trenéra, Kolovraty přesto přezimují na první sestupové příčce. Jak dlouho jste kousal zklamání z toho, že to tak dopadlo?
Příjemné to samozřejmě nebylo a není, ale je to realita a tenhle pocit nás musí hnát za tím, to všechno napravit. Jinak mým lékem je můj dvouletý syn, s ním se to tráví mnohem snáz.

Co bylo příčinou, že jsou Kolovraty takhle dole?
Jednoduše lze asi říct, že jsme většinu zápasů neodehráli nijak zvláště dobře. Často jsme propadali v defenzivě, dostávali strašně laciné branky a celkově naše výkony shazovala nedisciplinovanost, která nás stála několik bodů. To musíme jednoznačně odstranit.

Prohráli jste doma s Podolím, nebo na půdě poslední Hostivaře, ale i s trápící se rezervou Žižkova. Tyhle ztráty musejí s odstupem hodně mrzet, že?
S mužstvy od desátého do posledního místa máme pouze tři body za vítězství s Radotínem. Ze šesti minisoubojů o chvost jsme pětkrát padli a dali body konkurentům, což je špatné. Viktorka s námi poslední kolo hrála v reprezentační přestávce, takže toho v její situaci dostatečně využila. Nastoupila s hráči jako Batioja, Březina, Soukup a spol., takže to jako ztrátu úplně neberu. Každopádně ta ostatní šestibodová utkání jsme hrubě nezvládli, to nás stálo lepší výchozí pozici pro jaro a propad tabulkou.

Naopak jste si odvezli tři body z Přední Kopaniny. Čím si vysvětlujete tu nevyrovnanost výkonů?
Každé utkání má nějaký průběh. My jsme hned v deseti případech dostali první gól a podle toho se zápasy odvíjely. Na Kopanině byl stav dlouho 1:1 a domácí se tlačili za vedoucí brankou, šance neproměnili a my toho naopak v závěru z brejku využili.

Budete pod vlivem pohledu na tabulku nějak zásadně zasahovat do kádru?
V týdnu na tréninku si kapitán Jirka Holík utrhl přední zkřížený vaz. Je to pro mužstvo drastické oslabení. Řekl bych to tak, že jsme přišli o srdce a duši týmu zároveň. Tohle se ale bohužel ve sportovním životě stává. I tak ale věříme současnému kádru. Vrátil se nám Heřman Svoboda, který podzim strávil pracovně v zahraničí, do toho se jeví slibně věkem ještě dorostenec Filip Hladký. Plus podle soupeře můžeme upravit rozestavení. Věřím, že si poradíme.

Jak to vypadá s případnými posilami?
Přivedli jsme k nám brankáře Bébra z Benátek nad Jizerou, který s námi už dříve působil v Měcholupech. To je co do počtu příchodů vše.

A co nějaké odchody?
Hrubý odešel do Uhříněvsi a Kabeláč má namířeno do Chocerad.

Soupeři mocně posilují, Hostivař bere exligové hráče, Žižkov změnil vlastníka. Sledujete počínání konkurence?
Samozřejmě to člověk zaregistruje, ale nemá smysl se tím zabývat. Jediné, co můžeme ovlivnit, jsou naše výkony. A pokud nebudou výrazně lepší než na podzim, tak se s touto soutěží budeme muset rozloučit nehledě na to, kdo koho přivedl.

Neuděláte nějakého exligistu také?
Je pravda, že většina mužstev někoho s ligovou, nebo druholigovou zkušeností má, ale my nic takového v plánu nemáme. I když vlastně Tomáš Vejr jeden dvouminutový druholigový start za Viktorku má. (směje se)

Co vám ukazují přípravné zápasy, vnímáte nějaké zlepšení, a jak vůbec běží příprava?
Prohráli jsme s Braníkem 1:3 a nyní s divizními Poříčany 1:6. Tragédii z toho neděláme, ale zatím se bohužel ani nepřibližujeme ideálnímu složení. Takže co musíme především zlepšit, to je kondice hráčů, kteří se začínají zapojovat, nebo měli výpadky. Zaměřit se na to, s čím jsme měli problém na podzim a zatím i teď v zimě, a to je defenzivní práce celého mužstva. Nemůžeme si dovolit inkasovat tolik branek.

Někdo trénuje dvakrát týdně, někdo čtyřikrát. Jak jste na tom v tomhle směru v Kolovratech?
U nás se nic nemění. Trénujeme třikrát v týdnu, jak v přípravě, tak v soutěži. Pátky chodíme přes zimu již tradičně do tělocvičny, kde instruktor Tomáš Michal vede silový trénink přizpůsobený našemu sportu, proložený koordinací a kompenzačními cvičeními. Někteří se na to vyloženě těší, jsou to prospěšné věci k fotbalu.

Vypadá to, že na jaře bude cenný každý bod. Čekáte, stejně jako v posledních letech, bitvu do posledního kola?
Mám pocit, že by v tomto systému i bylo zvláštní, kdyby to dramatické nebylo. V půlce června budou čtyři celky nešťastné a my stejně jako všichni ostatní mezi nimi být nechceme. Jsme odhodlaní bojovat do posledního dechu.