Foto: Pavel Jiřík st.
Přední Kopanina chce napravit podzim. Jak to bude s prvoligisty v kádru?

Přední Kopanina chce napravit podzim. Jak to bude s prvoligisty v kádru?

Pohoda? Tak na tu zapomeňte. Přední Kopanina tvrdě trénuje, aby napravila podzim v Pražská teplárenská přeboru. Osmé místo na první pohled nevyhlíží zle, ale tým trenéra Daniela Votta měl jiné představy. „Z výsledků jsem byl hodně zklamaný, takže se v zimě pracuje mohutně. Máme tým, který má na lepší než osmé místo,“ vykládá přesvědčivě trenér týmu od letiště.

Vyhodnotil jste si, čím to bylo, že se první polovina Pražská teplárenská přeboru nepovedla podle vašich představ?
Hlavně začátek byl z naší strany špatný. Letní pauza je bohužel krátká, řada kluků přišla k týmu docela pozdě, takže to pak nebylo ono.

Jenže s letní pauzou nic nenaděláte, prodloužit si ji nemůžete...
To je jasné. Mužstvo se prostě musí skládat už v zimě s výhledem na další sezonu. Aby to bylo během léta už z větší části nachystané, tým si na sebe zvykl a jen se to zlehka v létě doladilo. Teď během léta přišlo hodně kluků.

Takže se dají čekat během zimy velké změny?
Odcházejí Hák, Šultes, Houška a taky Podzemský.

Hák i další hráči balí v Kopanině docela rychle. Proč?
Od těch hráčů se všeobecně čekalo víc. Ale myslím, že třeba Hák taky sám čekal od sebe víc. Vracel se do hry po dlouhém zranění, letní příprava byla krátká. Nebylo to ideální. Když teď dostal nabídku z Rakouska, tak se rozhodl ji využít. S Houškou jsme kamarádi, měl menší minutáž, tak se rozhodl taky pro Rakousko.

A co exligista Šultes?
Před dvěma lety byl Pavel pro nás ohromný přínos. Jenže když měl malou tréninkovou účast, odjel s malým fotbalem do Austrálie a ani teď v zimě nemohl pořádně trénovat, tak jsme se dohodli, že se pokusí dát do kupy a zkusí to taky v cizině. Jsme ale domluvení, že se od května zase tréninkově zapojí u nás. Všichni víme, že když je Pavel natrénovaný, je to přínos. Tak jsme udělali dohodu a uvidíme, jak na tom hráč v květnu bude.

Tak to by byly odchody. A co nějaké posily?
Jedna z mála věcí, s kterou jsme na podzim mohli být spokojení, bylo fungování béčka. Tam jsme vsadili na mladé hráče, v minulé sezoně šlo o to, aby se rezerva dostala do I. A třídy, což se povedlo. Kluci to zvládli a vypadají moc dobře. Je tu cíl, aby byli schopní a připravení na přechod do áčka. Některým je i sedmnáct, ale makají a jsou připravení.

Takže žádná posila z jiného klubu nebude?
Jeden příchod by klapnout měl. Z příbramské akademie by nás měl posílit odchovanec Sparty Ludvík Zemánek. Papírově se to zatím dotahuje, byl s námi i na soustředění. Jinak by se nám měli vrátit po zranění fotbalisté, na které hodně sázíme. Především Čihák a Cvrček. Moc toho na podzim nenahrál ani Řežábek. V řešení je vlastně ještě jeden zkušený hráč.

V zimě se po Praze povídalo, že přijde z ligy Milan Baroš. Je to on?
Ohledně Milana existuje možnost, že když skončí v Baníku Ostrava, tak se o tom můžeme začít bavit. Bydlí blízko, víme o něm, on o nás. Ale takových zájemců o jeho služby bude. Teď po změně trenéra v Baníku to vypadá, že v klubu dohraje sezonu.

A co Daniel Kolář. Bude pokračovat?
Budeme se o všem bavit, až se vrátí ze soustředění s Plzní. On tam v klubu určitým způsobem povýšil, má nějaké povinnosti. Určitě kvalitu má, ale záleží, jak bude vše stíhat. Navíc moc nemusí hřiště s umělým povrchem, takže může naskočit i trochu později. Určitě chci, aby všichni věděli, že hráči bez toho, aniž by trénovali, u nás nebudou.

Když přišla řeč na nepovedený podzim. Zkuste naznačit, v čem by to mělo být na jaře jiné? 
My jsme na podzim hráli takový pohodlný fotbal, ale ukázalo se, že ten nefunguje. Potřebujeme k té fotbalové kvalitě, kterou máme, přidat víc bojovnosti, pohybu.

Proto jste do přípravy zařadili jako soupeře řadu dorosteneckých výběrů?
Po utkání s dorostem Příbrami, kde jsme prohráli 1:3, mi jeden z hráčů říkal, že si zaběhal víc než za celý podzim. V Nymburce jsme si zahráli s vyšehradskou devatenáctkou (Kopanina vyhrála 3:1). Tam musím říct, že soupeř udělal pod vedením Davida Jarolíma ohromný pokrok, líbilo se mi, jak soupeř hrál. A taky jsme hráli s dorostem Meteoru. Tam jsme měli tragický začátek, po deseti minutách jsme prohrávali 0:3. Ale kluci to nezabalili a ještě minutu před koncem to bylo 4:4. Pak jsme dostali gól, ale líbilo se mi, jak se o to kluci prali, i když šlo o přípravu.

Zvládli jste soustředění, zapojujete mladíky. To vypadá slibně, že?
Dovedl bych si představit, že budeme na soustředění třeba týden, ale důležitější je, aby tam bylo dost hráčů. Takže jsme byli v Nymburce kratší dobu, ale bylo nás dvacet. Teď jsme hráli proti Jesenici, a i když z áčka v tom utkání hráli jen dva kluci, tak jsme dali sedm gólů. Hráli i dva dorostenci z naší akademie. To jsou pozitivní signály. Pochválit musím Dana Urbana, jak přistoupil k zimní přípravě, pracuje naplno, vzal to za správný konec. Plusem je určitě i to, že se nám zatím vyhýbá chřipka. Doufám, že to vydrží.

Kam by se Přední Kopanina měla posunout tabulkou, aby byla v klubu spokojenost?
Jsem pokorný, samozřejmě bychom chtěli mít co nejdříve dost bodů, abychom byli v klidu, protože když se podíváte na tabulku, tak vidíte tu ohromnou vyrovnanost. A my jedeme na Újezd Praha 4, pak nás čeká Viktorka Žižkov B, kteří jsou schopní na nás nasadit sedm lidí s ligovou smlouvou. S béčkem Motorletu hrajeme v neděli, jejich třetiligové áčko hraje o den dřív, pak nás čekají Třeboradice, Újezd nad Lesy a béčko Admiry... Příprava je navíc jedna věc, ale záležet bude až na výsledcích v přeboru, teprve pak uvidíme, jak to s tou spokojeností bude.