Foto: PFS
Dětský fotbalový pohár 2020 zná prvních dvanáct semifinalistů

Dětský fotbalový pohár 2020 zná prvních dvanáct semifinalistů

Ve druhém hracím týdnu Dětského fotbalového poháru byla k vidění tři základní kola. Stejně jako v minulém týdnu se opět začínalo na pražském Chodově v hale Jedenáctka.

Čtyři základní školy a sedm reprezentujících týmů. To byla účast na čtvrtém hracím dnu. Turnaj hraný systémem každý s každým ukázal velké bitvy. Nejlépe se prezentovala ZŠ Květnového vítězství, která neprohrála a se 16 body se stala vítězem čtvrtého hracího dne. Na druhém, tedy postupovém místě do semifinále, skončila ZŠ Zárubova s 15 body. O vítězství ZŠ Zárubovu připravila porážka 1:2 s vítězem čtvrtého hracího dne, tedy se ZŠ Květnového vítězství. Utkání to bylo velmi vyrovnané, nicméně neproměňování šancí stálo ZŠ Zárubovu lepší výsledek. Na bronzové příčce skončila ZŠ Na Chodovci s počtem 13 bodů.

Jedna porážka stačila k celkovému vítězství

Pátý hrací den Dětského fotbalového poháru se konal v hale TJ Pankrác. Stejně jako ve čtvrtém hracím dnu, tak i tady se utkalo šest týmů o dvě postupová místa do semifinále systémem každý s každým. Mužstva ze ZŠ a MŠ Tupolevova, ZŠ Jílovská, ZŠ sv. Augistina, ZŠ Jakutská a ZŠ Jižní předvedla velmi dobré výkony. Bohužel do semifinálových kol mohla postoupit jen dvě nejlepší mužstva. ZŠ sv. Augustina, která nestačila pouze na ZŠ Jílovskou, se radovala z celkového vítězství. Byly to ale nervy! Kdyby ve svém posledním utkání porazila ZŠ Jílovská tým ze ZŠ Jakutské, radovala by se z vítězství ona. Žáci ze ZŠ Jílovské však toto utkání nezvládli a prohráli 2:3. Tím pádem vypukla radost u dětí ze ZŠ sv. Augustina, které se mohly radovat z celkového triumfu a postupu do semifinále!

Osm týmů na Motorletu

Dvě skupiny po čtyřech s následným play-off. To byl šestý hrací den na Motorletu. Skupinu A ovládl bez ztráty bodu tým reprezentující FZŠ Chodovická. Ve třech utkáních nastříleli žáci FZŠ Chodovické třináct branek a obdrželi pouze jednu jedinou. Druhé místo ve skupině A obsadila Deutsche Schule Prag se čtyřmi body. Ve skupině B dominoval tým reprezentující ZŠ a MŠ Barrandov. Podobně jako vítěz skupiny A neztratil ani bod. Do semifinále je ze skupiny B doprovodilo mužstvo ze ZŠ Na Beránku. Semifinále bylo v režii obou týmů ze skupiny B. ZŠ a MŠ Barrandov i ZŠ Na Beránku porazily své soupeře ze skupiny A shodně 2:0. Finále tedy bylo v režii týmů, které se potkaly již v základní skupině. Tehdy zvítězil Barrandov 2:1. Ve finále se více štěstí usmálo na žáky ze ZŠ Na Beránku, kteří vrátili ZŠ a MŠ Barrandovu porážku ze skupiny a po výsledku 2:0 se mohli radovat z celkového vítězství!

Kompletní pořadí jednotlivých kol naleznete rozkliknutím odkazu  ZDE


Fotografie