Foto: Petr Doubek
10. ročník Dětského fotbalového poháru má za sebou úvodní týden

10. ročník Dětského fotbalového poháru má za sebou úvodní týden

Leden již desátým rokem patří úvodním kolům Dětského fotbalového poháru. Ani letos tomu není jinak. V úvodním týdnu se uskutečnila tři základní kola, která hostila hala Jedenáctka na pražském Chodově, hala TJ Pankrác a ZŠ Vinoř.

14. ledna, za účasti osmi týmů rozdělených do dvou skupin, se v hale Jedenáctka úvodního výkopu Dětského fotbalového poháru ujaly týmy ze ZŠ Kolovraty 1 a ZŠ Starodubečská 2. Do druhé utkání vyslala ZŠ Starodubečská svůj druhý tým, který se střetl se ZŠ Eden 1. Nikdo z přítomných ještě netušil, že se oba týmy potkají i ve finále. ZŠ Eden si v prvním semifinále poradil se ZŠ Kolovraty 1 výsledkem 4:1. Druhé semifinálové utkání nabídlo malé derby, neboť proti sobě nastoupily týmy ze ZŠ Starodubečská. Šťastnějším týmem byla Starodubečská 1, která své spolužáky porazila 1:0. Samotné finále nabídlo velmi vyrovnanou bitvu, kterou musely rozhodnout pokutové kopy. V nichž byli úspěšnější žáci ze ZŠ Eden, kteří se tak mohli radovat z celkového vítězství a postupu do semifinálového kola.

Pokutové kopy byly k vidění i na Pankráci
Také ve středu v hale na Pankráci se turnaje zúčastnilo osm týmů, které se mezi sebou stejným systémem, tedy ve dvou skupinách po čtyřech týmech a následným play-off, utkaly o první dvě postupové příčky. Vítězem skupiny A se stal tým reprezentující ZŠ Bítovská, který neztratil ani bod a dokonce neinkasoval ani jednu branku. Ve skupině B byla situace přeci jen o něco vyrovnanější. Žáci ze ZŠ Kavčí Hory a ZŠ Burešova se v posledním utkání skupinové fáze utkali mezi sebou o vítězství ve skupině. Vyrovnané utkání rozhodli těsně před koncem žáci ze ZŠ Kavčí Hory. Semifinálová klání příliš dramatičnosti nenabídla, protože obě semifinále skončila jasnými výsledky. ZŠ Jeremenkova si poradila hladce se ZŠ Kavčí Hory, které nasázela 6 gólů, ZŠ Bítovská si v poměru 2:0 poradila s týmem jedna ze ZŠ Burešova. Stejně jako předchozí den na Jedenáctce, tak i tady musely o celkovém vítězi rozhodnout pokutové kopy. Žáci ze ZŠ Bítovská neproměnili dva, oproti tomu děti ze ZŠ Jeremenkova se nemýlily ani jednou, což jim zajistilo celkové vítězství v druhém hracím dnu.

Jasná dominance
Do Vinoře na okraj Prahy zavítalo sedm týmů. Masarykova ZŠ Klánovice, domácí ZŠ Praha-Vinoř, ZŠ Spektrum, ZŠ Sázavská, ZŠ Vybíralova a všechny tyto týmy doplnily dvě mužstva ze ZŠ Praha - Kbely. V prvním utkání třetího hracího dne proti sobě nastoupily týmy reprezentující Masarykovu ZŠ Klánovice a domácí ZŠ Vinoř. Bylo vidět, že se jedná o dva velmi vyrovnané celky, které budou usilovat o postup do semifinálových kol. O výsledku utkání rozhodla jedna jediná branka, kterou vstřelili žáci z Masarykovy ZŠ Klánovice. Tímto vítězstvím odstartovali svou výtečnou jízdu turnajem, ve kterém neztratili ani bod, vsítili úctyhodných 16 gólů a ani jeden neobdrželi! Do semifinálového kola je doprovodí ZŠ Vinoř, která zaznamenala jedinou porážku právě s Masarykovou ZŠ Klánovice.

Při závěrečném vyhlášení všechny zúčastněné děti obdržely od Pražského fotbalového svazu medaili, náramek a placku. Každý tým navíc dostal fotbalový míč. Všem týmům, které nepostoupily, děkujeme za účast a budeme se těšit zase v příštím roce.


Fotografie