Foto: Jiří IPSER
Dva zimní turnaje, pro Aritmu tradiční porce. Týmy se k nám vracejí, těší Kubra

Dva zimní turnaje, pro Aritmu tradiční porce. Týmy se k nám vracejí, těší Kubra

Pořádat zimní fotbalový turnaj, nebo jít během dlouhé pauzy cestou přípravných zápasů? Divizní Aritma zvládá obě varianty. A ve Vokovicích vládne naprostá spokojenost. „U nás je to takhle dlouholetá tradice,“ přitakává Tomáš Kubr, sportovní manažer Aritmy. Ta pořádá spolu s Radotínem turnaj Weber Cup, k tomu pak i Aritma Cup. Divizní áčko, které na turnajích nestartuje, tréninkový dril prokládá přípravnými zápasy.

Co vám přináší pořadatelství hned dvou turnajů, když na nich nehraje klubové áčko?
Weber Cup, který začíná teď o víkendu, nabízí pro naše béčko možnost konfrontace se soupeři z přeboru a I. A třídy, občas se tam objeví i nějaký ambiciozní tým, jako byly před rokem Spoje. Teď mi třeba udělalo radost, že se k nám vracejí Uhelné sklady. Druhý z turnajů - Aritma Cup - byl dlouho ideální variantou pro naši devatenáctku. Ta se teď ale v soutěžích posunula výš, takže bude Aritma Cup bez ní. I tak turnaj ale pořádáme. Týmy jsou u nás zvyklé, takřka se nemění, takže je spokojenost na všech stranách.

Berete zmíněné zimní akce také jako možnost zviditelnění Aritmy?
Určitě ano. Vždycky jde o dobrou prezentaci klubu, je tam sportovní hledisko. Snažíme se pořád pracovat, vylepšujeme zázemí a kluby jsou u nás spokojené. Týmy přijedou, hřiště je připravené, o všechny je postaráno. Vidí, že všechno funguje a vracejí se k nám. To je pak ta největší odměna.

Vše má asi pro váš klub i nějaký finanční přínos, že?
Pochopitelně jsou důležité i nějaké finance. Jak ale roste počet hřišť s umělým povrchem, tak je i konkurence větší. U nás se třeba zvedalo startovné snad po osmi letech, a to jen kvůli tomu, že rostly platby pro rozhodčí.

Když na Aritma Cupu nehraje pořadatelský oddíl, najdou cestu na turnaje i diváci?
Budete se divit, ale fandové chodí. Jasně, že jich nejsou stovky, ale žije to. Přijdou rodinní příslušníci, lidé spojení s klubem. Hrají u nás třeba nedaleké Roztoky a s nimi vždycky lidé přijedou. Hrály u nás Zbuzany B, kde byli velice zajímaví hráči se zkušenostmi z ligy, takže i to fanoušky přilákalo.

Divizní Meteor si letos dává roční pauzu a nepořádá turnaj. Nezvažovali jste povýšit Weber Cup a přilákat celky z vyšších soutěží?
Myslím, že takhle, jak to funguje, je všechno ideální a dává to smysl. Jednu skupinu děláme my, druhou Radotín. Následně si proti sobě mohou zahrát ty týmy i proti sobě. Počítám s tím, že se za rok turnaj na Meteor vrátí, takže si tam týmy z třetí ligy a divize zase zahrají. Ze strany těchto soupeřů jsme ale zaznamenali ve vyšší míře zájem o to, abychom si s nimi zahráli přáteláky.

Jednou už tady pokus ze strany Aritmy o pořádání turnaje s celky z vyšších soutěží byl, že?
To je pravda, jednou jsme to zkusili. To byl turnaj, co jsme dělali s Bohušem Vígerem, když byl ve Zličíně. Byl to jeden ročník. Tradici turnaje pro celky z třetí ligy a divize necháme Meteoru. My zůstaneme s rezervou u Weber Cupu. Odchovanci si zkusí zápasy s přeborovými soupeři, pro mladé kluky je to ideální. Makají v přípravě a pak si jdou zahrát proti chlapům.

A co když bude chtít hrát zimní turnaj nový trenér vašeho divizního áčka Prošek? Co mu na to jako sportovní manažer Aritmy řeknete?
Na preferencích trenéra samozřejmě záleží. Kdyby s takovou žádostí přišel, asi bych jako první zavolal na Meteor, zda by tam měli místo. Zatím ale nic takového nepřišlo.