Prosinec přinesl na tuzemskou fotbalovou scénu téma Škoda 100
04.12.2019

Prosinec přinesl na tuzemskou fotbalovou scénu téma Škoda 100

Fotbalisté Slavie, jak známo, už v Lize mistrů ztratili šanci poprat se alespoň o třetí místo ve své skupině F, naopak ve Fortuna:lize si nadále udržují svůj obrovský jedenáctibodový náskok v čele tabulky. A tak se s příchodem posledního měsíce roku hledají i zástupná témata.

Tím nejnovějším, diskutovaným i v televizních studiích, je téma Milan Škoda a jeho možný vstup do Klubu ligových kanonýrů. K těmto úvahám stačil jeho jediný gól v poslední minutě utkání s Karvinou – z opakované penalty. Ligový suverén zdolal 1. prosince na domácí půdě poslední tým tabulky 2:0.

Škoda, jemuž bude v lednu 34 let, má aktuálně na svém kontě 91 branek v české nejvyšší soutěži. Je to blízko, ale je to i daleko… Otázkou je, kolik toho Škoda nahraje na jaře roku 2020, kdy Slavii čeká rekordně nízký počet mistrovských utkání: pouze deset. Čtvrtfinále Mol Cupu se jí už totiž netýká, a tak lze věřit slovům trenéra Trpišovského, že kádr „sešívaných“ pravděpodobně zeštíhlí.

Ve Fortuna: lize má však Slavia až neuvěřitelné skóre 38:3 a brankář Ondřej Kolář dál sbírá vychytané nuly jako na běžícím pásu. Nezaváhal ani v utkání s Karvinou, a tak se může aktuálně pochlubit již patnácti čistými konty, z toho čtrnácti ve Fortuna:lize a jedním v Mol Cupu.

Pražský střelec (počet gólů)

18 – Urban (Přední Kopanina)

17 – Kotlík (Dukla JM)

11 – Juliš (Sparta B), Gračko (Kolovraty), Hejný (Viktoria Žižkov B)

10 – Kozák (Sparta, z toho 3 v Mol Cupu), Kalivoda (Královice)

9 – Kanga (Sparta), Zahálka (Admira), T. Kadlec (Třeboradice), Křivánek (Újezd nad Lesy), Walter (Újezd Praha 4)

8 – T. Souček (Slavia), Čvančara (Vyšehrad, z toho 1 za B-tým v přeboru), Rondič (Slavia B), V. Kostka (Meteor), Michálek, Panýrek (oba Admira B), Bužík (Radotín), Turek (Hostivař)

7 – Osmančík (Bohemians 1905 B), Císařovský (Radotín), Brabenec (Dukla JM), Jůzek (Podolí), Sus (Královice), Štefan (Admira B), Vašut (Zličín), Viktorin (Třeboradice)

6 – Škoda (Slavia, z toho 4 v Mol Cupu), Ugwu (Bohemians 1905, 1 v Mol Cupu a 5 za B-tým v ČFL), L. Holík (Dukla), Hadaščok (Dukla, 1 v Mol Cupu), Gonzalez (Dukla, 2 v Mol Cupu), Čapek (Viktoria Žižkov, 2 v Mol Cupu a 1 za B-tým v přeboru), A. Fotr (Motorlet, 2 v Mol Cupu), Rossmann (Motorlet, 5 za B-tým v přeboru), Nabiyev (Slavia B), Vieira (Loko Vltavín, 1 v Mol Cupu), Jindř. Novotný (Meteor, 1 v Mol Cupu), Alexandr, M. Klán (oba Vyšehrad B), Belán, Šafránek (oba Uhelné sklady), Doležel (Újezd Praha 4), Pelikán (Admira B), Snop (Újezd nad Lesy), Vacík (Královice)

5 – Hušbauer (Slavia), Olayinka (Slavia, z toho 1 za B-tým v ČFL), M. Hašek (Sparta, 1 v Mol Cupu), Diviš (Viktoria Žižkov, 1 v Mol Cupu), Batioja (Viktoria Žižkov, 1 za B-tým v přeboru), Tetour (Dukla, 1 v Mol Cupu), Preisler (Dukla, 2 v Mol Cupu), Horák, Juliš (oba Sparta B), Le Tuan (Bohemians 1905 B), Ullman (Dukla B), Vojta (Motorlet), Radimský (Admira, 2 v Mol Cupu), Formáček, Pospíšil (oba Královice), Hák (Přední Kopanina), V. Klán (Uhelné sklady), Kuč (Újezd nad Lesy), T. Lukič (Motorlet B), Merta (Zličín), Vild (Viktoria Žižkov B)

4 – Tetteh (Sparta), Vodháněl (Bohemians 1905, 1 v Mol Cupu), Verner (Vyšehrad), Laňka (Vyšehrad, 1 v Mol Cupu a 1 za B-tým v přeboru), Jakab (Dukla, 3 za B-tým v ČFL), Urbanec (Viktoria Žižkov, 1 v Mol Cupu), Halgoš (Viktoria Žižkov, 1 v Mol Cupu a 2 za B-tým v přeboru), Čtvrtníček (Loko Vltavín), Lauko (Dukla B), Zeronik (Slavia B), Žaloudek (Motorlet, 1 rozhodující penalta v rozstřelu v Mol Cupu), Glasnovič (Aritma), V. Junek (Meteor), Červenka, Grznár, J. Hájek, Petr (všichni Třeboradice), D. Jarolím, L. Šedivý, Vít (všichni Újezd nad Lesy), Běhounek, Tomaides (oba Újezd Praha 4), J. Holík (Kolovraty), Kocourek (Uhelné sklady), D. Macháček (Hostivař)

3 – Hložek (Sparta), Bartek (Bohemians 1905), Keita (Bohemians 1905, 1 v Mol Cupu), Hronek (Bohemians 1905, 1 za B-tým v ČFL), Tecl (Slavia, 2 za B-tým v ČFL), Březina, Gil (oba Viktoria Žižkov), Tenorio (Viktoria Žižkov, všechny 3 v Mol Cupu), Nitrianský (Vyšehrad), Vejvar (Vyšehrad, 2 v Mol Cupu), Veselý (Vyšehrad, všechny 3 v Mol Cupu), F. Hašek (Dukla), Kovaľ (Dukla, 1 v Mol Cupu), Krunert (Dukla, 1 za B-tým v ČFL), Chlumecký (Dukla, 1 v Mol Cupu a 1 za B-tým v ČFL), David Douděra (Dukla, 2 v Mol Cupu a 1 za B-tým v ČFL), Martin Douděra, Vaněk (oba Slavia B), Mareček, Prokopec (oba Sparta B), Vosický (Admira), Michal Douděra (Admira, 1 za B-tým v přeboru), Radosta (Motorlet, 1 v Mol Cupu), Šípek (Loko Vltavín), Turbák (Aritma), Bednář, Brož, Jeník, Krob, Mráček (všichni Podolí), Dominik Farkaš, F. Novák, Petrák, Trávník, Žampa (všichni Dukla JM), Bous, Šlajchrt (oba Zličín), Hrabina, Palečko (oba Motorlet B), Jeřábek, Vrabec (oba Újezd Praha 4), Macej, Žežulka (oba Vyšehrad B), Böhm (Kolovraty), Nevařil (Královice), Pavlata (Admira B), Penc (Hostivař), J. Šedivý (Újezd nad Lesy), Šultes (Přední Kopanina, 1 v Mol Cupu)

2 – Coufal, Kúdela, Masopust, Stanciu, Ševčík (všichni Slavia), Frydrych, Van Buren (oba Slavia, oba 1 v Mol Cupu), Provod (Slavia, z toho 1 za B-tým v ČFL), Aguiar (Slavia, 1 v Mol Cupu a 1 za B-tým v ČFL), Havel, Podaný, Vacek (všichni Bohemians 1905), Kaya (Sparta), Matěj Hanousek (Sparta, oba góly v Mol Cupu), Jos. Bazal, Súkenník (oba Viktoria Žižkov), Opluštil (Viktoria Žižkov, z toho 1 v Mol Cupu), Pouček (Vyšehrad), Daniel Kozel (Vyšehrad, z 1 v Mol Cupu), Ayong (Dukla, 1 v Mol Cupu), Bederka, Buneš, Nátr, Puškáč, Záviška (všichni Bohemians 1905 B), M. Hovorka, Maione, Šnajdr (všichni Loko Vltavín), Podzimek (Loko Vltavín, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v ČFL), Pejša (Loko Vltavín, 1 v Mol Cupu), Kim, Kott, Palacios, Studnička (všichni Dukla B), Ben Chaim, Karabec, Karlsson (všichni Sparta B), Dvorský, Sodoma (oba Motorlet, oba 1 v Mol Cupu), Jonáš (Motorlet, 1 v Mol Cupu a 1 za B-tým v přeboru), Čepelák (Motorlet, oba rozhodující penalty v rozstřelu v ČFL), Červ, J. Janoušek (oba Slavia B), Martinic (Admira, 1 v Mol Cupu), Frnoch, Rys, Štohanzl (všichni Aritma), Pivrnec (Aritma, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v divizi), Baran (Aritma, 1 v Mol Cupu), Duong, Ezeala (oba Meteor), T. Rada (Meteor, 1 rozhodující penalta v rozstřelu v divizi), Frantl (Meteor, 1 v Mol Cupu), Lupínek, Navrátil, Pešír, Podvín (všichni Újezd Praha 4), F. Babka, Brejcha, Rataj, Richter (všichni Vyšehrad B), Jákl, Karvánek, Pavlata, Záruba (všichni Admira B), M. Bláha, Kalenda (oba Kolovraty), Cabaňa, Falcon (oba Viktoria Žižkov B), Doležal, Jiránek (oba Radotín), Gröbl, Šindelář (oba Zličín), R. Hanzlík, Kristen (oba Podolí), Inneman, M. Lafek (oba Dukla JM), Nevařil, Ptáček (oba Královice), Šulc, Zilvar (oba Uhelné sklady), M. Blažek (Motorlet B), Chumlen (Újezd nad Lesy), D. Kolář (Přední Kopanina), Kadlčík (Hostivař), Mbah (Třeboradice), Votřel (Kolovraty)

1 – Costa Nhamoinesu, M. Frýdek, Hancko, Plavšič, Vindheim (všichni Sparta), L. Hůlka, Krch, J. Rada (všichni Bohemians 1905), Jindřišek (Bohemians 1905, gól v Mol Cupu), Takács, Traoré, Zmrhal (všichni Slavia), Zelený (Slavia, gól v Mol Cupu), Švejdík (Vyšehrad), Gebert, V. Mareš (všichni Vyšehrad, všichni gól v Mol Cupu), Kozma, Piroch (oba Dukla), Dancák (Dukla, gól v Mol Cupu), Bezdička, Hodek, Houha, Kovernikov, David Kozel, Mentberger, Trávníček, Veniger, Vyleta (všichni Dukla B), Dudl, Flak, Gabriel, Patrák, Pulkrab, Šimáček, Vácha (všichni Sparta B), Dao (Sparta B, rozhodující penalta v rozstřelu v ČFL), Begič, Köstl, Schumacher, Vala, Vondra (všichni Bohemians 1905 B), Ogiomade (Bohemians 1905 B, rozhodující penalta v rozstřelu v ČFL), Kuchař, Pouzar, Šafařík, Uvíra (všichni Loko Vltavín), Valíček (Loko Vltavín, gól v Mol Cupu), Badocha, Rajnoch, Soběslav (všichni Motorlet), Suk, Štěpánek (oba Motorlet, oba rozhodující penalta v rozstřelu v ČFL), Baluta, Hošek, Vincour, Zinhasovič (všichni Slavia B), Čácha, Eliáš, Mošna (všichni Admira), Fric (Admira, rozhodující penalta v rozstřelu v ČFL), Majer (Admira, gól v Mol Cupu), J. Junek, Macek, Turák (všichni Aritma), Roub (Aritma, rozhodující penalta v rozstřelu v divizi), Beneš (Aritma, gól v Mol Cupu), Dvořák, Holeček (Meteor), Sůra (Meteor, rozhodující penalta v rozstřelu v divizi), Filip, Hamouz, Hauer, J. Hůlka, Jůza, Kraus, Matěj Podzemský, Svoboda, Václavík, Zelenka (všichni Motorlet B), Brezina, Brož, Krob, Matěj Vondrka, Zezula (všichni Podolí), D. Hájek, Jíra, Stýblo, Šilhavý, Valoušek, Vašut (všichni Zličín), M. Krivosheev, Kubík, Pokorný, D. Souček, Šlegl (všichni Vyšehrad B), De Oliveira, Faigl, Lanc, V. Souček (všichni Viktoria Žižkov B), Boubín, Černý, Mucha, Špaček (všichni Hostivař), Havlín, A. Krivosheev, Potměšil, Sedláček, Votava (všichni Královice), Flaks, R. Huleš, Karbulka, Martin Podzemský (všichni Přední Kopanina), Koc, Koubek, Ramba, Sainer (všichni Uhelné sklady), Jan Bazal, Eisman, Pavel (všichni Radotín), Hynek, Klír, Ráža (všichni Kolovraty), Chumlen, Polák (oba Újezd nad Lesy), Malčánek, Jan Novák (oba Újezd Praha 4), R. Mašek, Solař (oba Dukla JM), Nessoumou, Trnka (oba Admira B), Kabyl (Třeboradice).

Pražský brankář (vychytané nuly)

15 – Kolář (Slavia, z toho 1 v Mol Cupu)

6 – Koblenc (Loko Vltavín, z toho 1 v Mol Cupu)

5 – Heča (Sparta), Švenger (Viktoria Žižkov), Toma (Meteor, z toho 1 v Mol Cupu)

4 – Nita (Sparta, z toho 1 v Mol Cupu), Lé Giang (Bohemians 1905, z toho 1 za B-tým v ČFL), Hruška (Dukla), Šrámek (Admira, 2 za B-tým v přeboru), Stareček (Aritma), Bojčuk (Újezd Praha 4), Tlustý (Dukla JM)

3 – Valeš (Bohemians 1905, z toho 1 za B-tým v ČFL), Soukup (Viktoria Žižkov, všechny 3 v Mol Cupu), Kotek (Sparta B), Kouba (Bohemians 1905 B), Jungr (Admira, 1 v Mol Cupu a 1 za B-tým v přeboru), J. Blažek (Újezd nad Lesy)

2 – Markovič (Slavia, z toho 1 v Mol Cupu), Otáhal (Vyšehrad, z toho 1 v Mol Cupu), Dočekal (Vyšehrad, 1 v Mol Cupu a 1 za B-tým v přeboru), F. Rada (Dukla, obě v Mol Cupu), K. Hrubeš, Janáček (oba Motorlet), Čtvrtečka (Sparta B), Štorc (Loko Vltavín), Cingel (Admira B), Hubínek (Královice), Krch (Třeboradice), Mačí (Přední Kopanina), Saladiak (Radotín), Velek (Motorlet B)

1 – Fryšták (Bohemians 1905), F. Rada (Dukla), Mihálek (Motorlet), Sirotník (Slavia B), M. Babka (Vyšehrad B), Borský (Uhelné sklady), Jeřábek (Královice), P. Mareš (Zličín), Pecho (Újezd nad Lesy), T. Procházka (Kolovraty), Strazzer (Hostivař), Švarc (Přední Kopanina), Michal Vondrka (Podolí), Zýta (Motorlet B).