Foto: Pavel Jiřík st.
Kanonýr Vašut dal tři branky, hattrick však neslavil. V Kolovratech prý rozhodl Gólem roku

Kanonýr Vašut dal tři branky, hattrick však neslavil. V Kolovratech prý rozhodl Gólem roku

Kanonýr Dominik Vašut řádil. Střelec Zličína zaznamenal v utkání proti Kolovratům tři branky, hattrick ale neslavil. Jednou se totiž trefil do vlastní sítě. I tak bral ale v bitvě nováčků Zličín výhru 2:1. „Kluci si ze mě dělali legraci, že jsem dal hattrick. Snad po mně nebude pokladník nic chtít,“ smál se Vašut. Svou vítěznou trefu z nastavení pak označil za Gól roku.

V Kolovratech jste odehrál docela bláznivý zápas, že?
To je pravda. My jsme se hlavně soustředili na to, abychom do utkání dobře vstoupili. A povedlo se. Hned z první šance to tam zapadlo a my jsme vedli.

Ještě do přestávky jste se ale zapsal do střelecké listiny podruhé. Z tohohle zásahu jste ale asi radost neměl, co?
No, to tedy ne. Soupeř měl sérii rohových a trestných kopů a já jak jsem vysoký, tak samozřejmě chodím pomáhat obraně s centry. Bohužel se stalo, že po jedné ze střel soupeře jsem tečoval míč do vlastní sítě. Byl to můj první vlastňák v životě.

Opravdu?
Opravdu jsem něco podobného zažil poprvé. Ale soustředil jsem na dál na hru, hodil jsem to za hlavu. Nemělo cenu to nějak pitvat. Hrálo se dál. Vlastní góly prostě takhle padají, že někdo nešťastně zasáhne ve snaze zabránit střele na cestě do sítě. Už to nejde vrátit.

Zápasu pomalu spěl ke konci. Neříkal jste si, že bude i bod z venku dobrý?
Říkal jsem si, že i remíza bude dobrá. Moc jsme toho zatím venku neuhráli a potřebovali jsme to zlomit.

A pod tím, že se to povedlo, je opět váš podpis. Mluvíte o Gólu roku, co se vám tedy v nastavení zápasu povedlo?
To byl gól, jaký asi už nikdy nedám. Bylo to tak pět metrů za půlkou, míč dvakrát skočil a já jsem ho z voleje napálil na branku soupeře. A šlo to od břevna dolů a do branky.

Přiznejte se, nebyl to odkop, který jen šetřil čas a přiblížil by vás k remíze?
Jak jsem říkal, i bod by byl dobrý. Tady jsem si ale všiml, že je gólman trochu špatně postavený, tak jsem z té dálky vážně střílel. Vyšel z toho parádní gól, ještě jsem ho na videu neviděl, ale podívám se, myslím, že fakt stojí za to.

Chvíli po vítězném gólu jste střídal. Proč?
Táta mě raději stáhl ze hry. Domácí po mně totiž docela šli. Vztekali se, bylo to zbytečně vyhecované, tak mě radši vystřídal.

Hrálo se ještě asi minutu. Byly to nervy?
Je pravda, že tam Kolovraty měly jednu standardku, která nebyla daleko od naší branky. To jsem už na lavičce trnul. Ale dopadlo to naštěstí dobře.

A mohli jste si oddechnout. Při té vyrovnanosti přeboru jste možná uhráli zlaté body, že?
Věděli jsme, že venku body neděláme, v tom je tahle výhra důležitá. Máme zkušené kluky, ale i mladé hráče, těm se asi hraje lépe v domácích zápasech. Jsme za tuhle výhru moc rádi, ale nepřeceňujeme ji. Do konce podzimu ještě pár kol zbývá a my na ni chceme navázat.

Vypadá to, že jste už překonal zdravotní trable a jste fit. Už jste zdravotně v pohodě?
Na začátku sezony mě trápilo koleno, řešilo se, zda s tím budu muset na operaci. Ale musím to zaklepat, nakonec se všechno zlepšilo a je to v pohodě.

Mimochodem, při pohledu na sobotní dopolední výsledky přeboru ten z vašeho zápasu jako jediný připomíná fotbal. Co říkáte na ostatní výsledky 0:5, 8:0 a 10:3?
Asi se projevuje, jak se blíží konec podzimu, že jsou třeba někde hráči zranění. Překvapilo mě, že třeba Třeboradice vyhrály 10:3. Já jsem čekal, že vyhrají, ale počet branek mě zaskočil. To samé Královice a jejich osm gólů. Fanoušci se baví, uvidíme, jak to tam bude padat dál.Související články