Foto: Pavel Jiřík st.
Újezd Praha 4 zničil Třeboradice a je v trháku. Doma jsme schopní porazit kohokoliv, říká Walter

Újezd Praha 4 zničil Třeboradice a je v trháku. Doma jsme schopní porazit kohokoliv, říká Walter

Fotbalisté Újezdu Praha 4 už jsou zase na špici Pražská teplárenská přeboru v trháku. Naposledy doma přejeli Třeboradice 5:0 a při zaváhání béčka Admiry vedou tabulku o tři body. Dvěma trefami se na demolici Třeboradic podílel i 35letý záložník Ondřej Walter. „Jsme rádi, že jsme to zvládli. Podle výsledku to tak nevypadá, ale trenér nás připravoval na to, že nás čeká jeden z nejsilnějších soupeřů v přeboru,“ zářil po vítězném utkání Walter.

Výsledek vypadá jednoznačně, vážně to byl těžký zápas?
Je to jeden z nejfotbalovějších týmů v přeboru, mají zkušené hráče. V první půli s námi drželi krok, byla to docela vyrovnaná partie. Vedli jsme o gól, ale soupeř měl jednu tutovou šanci na vyrovnání. Naštěstí ji neproměnili. Po přestávce jsme dali dvě rychlé branky a zlomili zápas. Pak už jsme to měli pod kontrolou.

Doma jste suverénní, funguje kouzlo vaší umělé trávy?
Je specifická. Máme na ni uzpůsobený styl hry, je to naše domácí hřiště, těžíme z toho a hrajeme tam moc rádi. Hřiště má menší rozměry, je tam hodně standardek, z kterých se dokážeme prosadit. Dobře víme, že doma jsme v přeboru schopní porazit kohokoliv.

A to vám ještě chybí zraněný exekutor přímých kopů Podvín. Schází hodně?
Tomáš měl problém s kolenem, už ale snad začal s lehkým tréninkem. Je pravda, že dával z té své strany hodně gólů a teď nám to tam z jeho strany nepadá. Minule na béčku Motorletu tam byly dvě, tři situace, kdy on by minimálně jednu proměnil.

Když se nedaří proměnit standardku, můžete se zase spolehnout na urostlého Doležela, ne?
Dóža teď v posledních zápasech chytil formu a padá mu to tam, což je dobře. Navíc tam na to není sám, i stopeři jsou schopní prosadit se po standardce. U nás je to ale, co se týče střílení gólů, docela rozložené, což je naše výhoda, že si soupeř nehledí jednoho kanonýra, ale gól může dát každý.

Jako třeba vy. Za stavu 3:0 jste šel na penaltu. Byl jste klidnější?
Samozřejmě se šlo určitým způsobem lépe, když takhle vedete. Ale já bych šel i za stavu 0:0 v devadesáté minutě. Co se týče pokutových kopů, tak mám kladnou bilanci, na Újezdu jsem snad stoprocentní, takže na penalty chodím pořád. Jen jednou v minulé sezoně jsem nešel, protože jsem byl faulovaný. Tohle pravidlo dodržuju, že pak musí jít kopat někdo jiný. Určených nás je na penaltu víc, ale pokud nedojde k té situaci, že je faul na mě, tak chodím na penalty já.

Každopádně byli všichni zvědaví, jak si povedete po minulé sezoně, kdy jste přebor vyhráli s obrovským náskokem. Jasné už je, že podzim bez porážky nedojedete. Je tahle sezona těžší?
Určitě ano. Řekl bych, že je přebor vyrovnanější a kvalitnější. Už na jaře se na nás soupeři připravovali víc a myslím, že to pokračuje. Kvalita přeboru jde nahoru.

Zopakovat loňský podzim, to by bylo unikum. Před rokem jste vyhráli třináct z patnácti zápasů, jen dvakrát jste remizovali. Teď máte bilanci 7 – 3 – 1.
Byla by asi i náhoda, kdyby se nám to zase povedlo. No ale kdybychom teď ještě čtyřikrát vyhráli, tak by to taky nebylo špatné. Uvidíme. Ztráty v téhle sezoně přišly v zápasech, které jsme mohli a možná i měli vyhrát. A zase jsme naopak vyhráli utkání, kde to mohlo klidně skončit nerozhodně. Fakt se těžko odhaduje, kolik bodů uděláme do konce podzimu. Budeme ale chtít, aby jich bylo co nejvíce.

Jediná porážka přišla na hřišti Vyšehradu B, který hraje také na umělce. Není to trochu paradox?
Hřiště je tam ale větší než u nás. Soupeř měl mladé, běhavé kluky. Navíc jsme tak trochu prospali první poločas a dva góly jsme jim v tom utkání darovali. Ve druhém poločase jsme měli na vyrovnání, ale už to nedopadlo. Byl to takový specifický zápas, který kvůli zranění nedohráli snad čtyři kluci. Ale pozor, to není výmluva pro to, že jsme prohráli, to ani náhodou.

S dosavadní průběhem Pražská teplárenská přeboru musíte být spokojení, ale co plán pro zbytek podzimu? Čeká vás i bitva s Admirou B, která je druhá. Berete to jako šlágr první půlky soutěže?
Co se týče podzimu, tak jsme sice ztratili pár bodů, ale jsme na prvním místě. Chtěli jsme hrát nahoře, a to se nám daří, takže se na to zatím určitě nekoukáme negativně. A v podobném duchu bychom to chtěli i dohrát. Ono je to klišé, ale vždycky myslíte jen na ten nejbližší zápas, ten chcete zvládnout a zase jdete dál.

Ale nějakou představu o zbytku podzimu máte, ne?
Pokud se nepletu, tak třikrát ještě hrajeme doma, což bychom určitě chtěli zvládnout. Jsme první, takže strach by spíš měly mít týmy, co proti nám nastoupí. Samozřejmě ale respektujeme sílu soupeřů a dobře víme, že nás čekají těžké zápasy. Admira B určitě hraje dobrý fotbal, počítám, že má šikovné mladé kluky, a když je doplní někdo z áčka, tak to je hodně nevyzpytatelný soupeř. Nevím, zda chtějí postoupit, ale budou určitě silní. Už se těším, jakou odměnu za výhru nad Admirou B vypíše Kuba Lupínek, který za soupeře dřív hrál. (směje se)

Vypadá to, že si dál fotbalu na Újezdu Praha 4 všichni užíváte. Co z vašeho pohledu, je tahle sezona pro vás něčím specifická?
Od léta ano, mám syna a všechno je to trochu náročnější zvládat. Ale priority jsou jasné. A co se týče fotbalu, dělám kondičního a fitness trenéra, takže na sobě můžu trochu pracovat i v zaměstnání. Celkově jsem moc rád, že se nám i nadále daří.Fotografie