Foto: Jiří IPSER
Proč Radotín zapomněl vyhrávat? Zranění a další absence srážejí tým, ale věřím, že zlepšení přijde, říká kouč

Proč Radotín zapomněl vyhrávat? Zranění a další absence srážejí tým, ale věřím, že zlepšení přijde, říká kouč

Sezonu rozjel nováček Pražská teplárenská přeboru z Radotína skvěle. V posledních týdnech ale tým trenéra Jaroslava Loudy klopýtá. Nasbíral už čtyři porážky v řadě. Naposledy podlehl doma Admiře B 1:2 a v tabulce klesl až na čtrnáctou příčku. "Chceme se odrazit co nejdříve, nejlépe hned v dalším kole," plánuje kouč Olympie Radotín. Čtyři sestupová místa jsou pro tým pořádným strašákem.
Po dvou kolech jste měli šest bodů. Proč za dalších sedm utkání přibyly jen další tři?
Zlom přišel v pohárovém utkání se Střešovicemi. Šlo o to, že do zápasu šli hráči, kteří nebyli úplně v pořádku a v tom zápase se dodělali. Skončili zranění. Když si k tomu přidáte červenou kartu pro Filipa Císařovského, který dostal trest na tři zápasy, tak to pro nás byla obrovská ztráta, kterou jsme nebyli schopní při nejlepší vůli nahradit.

Takže nepodlehli hráči trochu tomu, že to po povedeném rozjezdu půjde samo?
To opravdu ne, za tím si stojím. Jediný výpadek, kdy jsem nebyl spokojený, byl zápas s Újezdem nad Lesy. Tam jsme dostali pět branek, z toho čtyři v prvním poločase. Tam jsme se po přestávce soustředili, aby to nebyl ještě větší průšvih. Ale je pravda, že tam to mohlo někomu připadat, že jsme se rozhodli volnou neděli zakončit výletem. Hráli jsme absolutně bez jiskry.

Chtěl jste, aby tým střílel hodně branek. Stejně jako se zastavil růst bodů, odešly i góly. Čím si to vysvětlujete?
Tak si vezměte, že nám vypadl zmíněný Filip Císařovský, který je společně s Martinem Jiránkem jediný zkušený hráč v našem kádru, co hrál ve vyšších soutěžích. Jinak máme v týmu kluky, kteří kopali nejvýše A třídu. Když si k tomu přidáte zdravotní problémy Lea Bužika, tak to pro nás znamenalo problém, který byl vidět i na samotných výsledcích. Bez těchto hráčů nám to prostě nejde.

Takže teď s nimi v sestavě bude všechno lepší?
Věřím, že ano. Budu doufat, že Filip bude na zápas pořádně nažhavený a pomůže nám. Stejně jako Leo. On i teď proti Admiře B dával gól a to nebyl zdravotně v pohodě. A to šel ještě druhý den pomoci béčku a proti Cholupicím zaznamenal hattrick. Góly dávat umí, to víme všichni, jen se musí dostat do formy.

Je to třeba tím, že vás přebor něčím překvapil?
Věděl jsem, že kvalita přeboru je o hodně výš než je I. A třída, ale stejně mě překvapila. Řekl bych, že řada zápasů se dá klidně srovnávat s divizí, rozdíl mezi soutěžemi je obrovský. Na kvalitě se podepisuje, že nikdo nepostupuje výš a zkušení vynikající hráči zůstávají v přeboru, nechce se jim cestovat a tak jsou týmy i přes možnost jít výš dál v přeboru. Podívejte se třeba na Zličín, ten neměl v minulé sezoně v A třídě konkurenci a teprve se do toho také v přeboru dostává. Rozdíl vidím také v tom, že soupeři mají výhodu, že si mohou pomoci pravidelně při doplňování kádru i z mládežnických týmů. My máme v Radotíně mladší dorost a pak muže. My tuhle šanci nemáme.

Jak se se vším pere zkušený Martin Jiránek? I pro něj to musí být těžké. Vzal si třeba v kabině slovo?
Své si řekl na sezení, které jsme měli a samozřejmě mluví i v kabině. Mluví k mladým klukům, aby věděli, co od nich čeká. Mladí by byli hloupí, aby ho neposlouchali. Martin je hráčem, který něco dokázal, zbytku hráčů jde ale příkladem. Chodí na všechny tréninky, chodí do soubojů, trénuje v dešti. Mladí mají velkou šanci se od něj učit. Jen na hřišti je někdy na můj vkus Martin až moc klidný. (usměje se)

Doma jste vyhráli jen dvakrát, přitom se říká, že bodovat doma je povinnost... Štve vás třeba právě tohle?
Je pravda, že doma by se měly sbírat body. My jsme doma vyhráli dvakrát. Ale když se podíváte na soupeře, jaké jsme měli. Silné Třeboradice, nadupané Uhelné sklady, skvělou Admiru B. S těmito soupeři jsme prohráli, ale porazili jsme Duklu JM a béčko Žižkova. Třeba s béčkem Admiry jsme prohráli, ale klukům nemůžu vyčíst vůbec nic. Zápas odmakali, ukázali obrovskou vůli, hráli dobře, běhali. Ale Admira B ukázala velkou kvalitu a nakonec těsně vyhrála, když dokázala potrestat naše chyby. Věřím, že se nám doma bude dařit, je to základ.

Kdyby měly podobné krachy pokračovat, nevěstilo by to nic dobrého. Chystáte se pomalu, že by se mohl Radotín prát o záchranu?
Už to ve mně trochu začalo hlodat. Ale sezona je dlouhá. Nestačí vyhrát jeden zápas, my jsme teď čtyřikrát za sebou prohráli, tak by se nám třeba mohla povést podobná série výher. Kdyby se nám to povedlo, tak by při té vyrovnanosti tabulka vypadala hned jinak. Samozřejmě bychom se po té nepříjemné sérii přáli odrazit už v dalším utkání. Věříme, že se zvedneme. Tady je další rozdíl proti A třídě. Když jsme v A třídě někam jeli, tak už jsme věděli dopředu, jaké jsou šance, kde se dá vyhrát a kde to bude těžší. Tady v přeboru může každý ztratit body s každým. Takže to bude určitě velký boj.


Související články