Foto: PFS
Na ukázkový trénink dorostenců Dukly se přišlo podívat 21 koučů

Na ukázkový trénink dorostenců Dukly se přišlo podívat 21 koučů

V úterý 1.října proběhl ukázkový trénink ligového dorostu Dukly Praha. Na akci byli pozváni zástupci všech klubů z Prahy, nakonec se tréninku a následné diskuze zúčastnilo 21 trenérů z Prahy a blízkého okolí.

Trénink kategorie U19 a U18 vedli trenéři Dukly Tomáš Kulvajt, Dušan Binder, Martin Haniak a Aleš Majer. Trénink byl postaven na menších herních formách tak, aby proběhla ukázka, co a jak se dá dělat, když přijde méně hráčů.

„Cílem bylo trenérům nabídnout pohled na to, jak se v herních formách a v menších počtech hráčů dá postavit trénink kategorie dorostu s jasně danými principy a záměry,“ říká svazový trenér Otmar Litera.

Účast 21 trenérů může být v porovnání s jarním workshopem k tématu dorostu, na který se přihlásil pouze jeden trenér, považována za uspokojující.

„Jednou z problematik FAČR v současné době je úbytek hráčů v kategorii dorostu. Již na jaře jsme měli naplánované setkání, které se nakonec neuskutečnilo, protože se přihlásil jen jeden trenér. Nyní jsme s účastí spokojení. Kromě toho, že si trenéři našli čas  - někteří i na úkor svého tréninku -  zapojili se aktivně do diskuze a naslouchali debatě, ve které se vedla diskuze jak k tréninkům, tak i k věcem okolo, jako je například téma opakovaného střídání,“ dodává Litera.

Trenéři Dukly byli v diskuzi velmi aktivní a dávali trenérům k dispozici obohacující informace i data s odehranými a odtrénovanými minutami, na co se zaměřují, jak pracují s časem a dalšími věcmi.

Mile nás překvapil počet trenérů, kteří projevili zájem podívat se na náš trénink a zůstat na diskuzi, která končila někdy před devátou hodinou večerní a byla za nás přínosná pro všechny zúčastněné. V tréninku jsme se snažili ukázat, že i v menších počtech hráčů se dá udělat trénink, který rozvíjí skupinovou taktiku a zároveň se odehrává čistě v herním prostředí, kde hráči neustále řeší herní situace v součinnosti se spoluhráči. Věříme, že pro zúčastněné trenéry byl seminář inspirativní, stejně jako pro nás," shrnuje za trenérský tým Dukly Aleš Majer, který je zároveň lektorem Pražského fotbalového svazu.