Foto: Jiří IPSER
Přeborová tipovačka: Jak vidí 7. kolo Jakub Štefan z Admiry B?
20.09.2019

Přeborová tipovačka: Jak vidí 7. kolo Jakub Štefan z Admiry B?

Pohled na tabulku Pražská teplárenská přeboru se zatím rezervě třetiligové Admiry docela zamlouvá. Třináct bodů po šesti odehraných zápasech je příjemnou odměnou pro tým trenéra Pavla Gregora, který zatím drží druhou příčku a na lídra z Újezdu Praha 4 ztrácí jen tři body. "Nejdříve se musíme zachránit, to je první úkol. Myslím ale, že při té vyrovnanosti to zase bude boj do posledního kola," tuší opora Admiry B Jakub Štefan.

Týmu nabušenému mladíky ale věří. "Po těch letech bych chtěl někdy přebor vyhrát a tenhle tým sílu má. Chceme si to s první čtyřkou rozdat," dodává jedním dechem Štefan, který bude tipovat zápasy 7. kola Pražská teplárenská přeboru.

V tomhle týdnu frčí Štefan v pořádném tempu. V pondělí si zatrénoval s třetiligovým áčkem, aby mohl v úterý přípravu vynechat. Důvod byl jednoduchý: jako fanoušek Slavie spěchal na zápas Ligy mistrů do Milána. "Jsem velký slávista. Trenér Gregor chce sice stoprocentní účast na tréninku, ale mohl jsem to vyřešit přípravou s áčkem a pak odjet do Itálie," hlásil spokojeně po návratu do hlavního města.

Právě v Miláně věřil, že by mohli sešívaní překvapit. A střelce Olayinku dobře zná. Třeba proto, že si tenhle slávista ve třetí lize nedávno zahrál právě na Admiře za rezervu slavného klubu z Vršovic. "Zrovna jsme to schytali," utrousí Štefan v narážce, že Slavia B přijela se čtyřmi posilami z áčka mistrovského klubu a nasázela nováčkovi sedm gólů. "Je to paradox, že Olayinka dá gól na Admiře a za pár týdnů se trefí na San Siru. Ale z toho utkání ve třetí lize s ním mám na památku fotku, stejně jako se Standou Teclem," našel si alespoň drobný osobní klad na zmíněném utkání.

Sám už v této sezoně naskočil i na pár minut ve Fortuna ČFL, když si zahrál v Domažlicích. Jinak si ale užívá v Pražská teplárenská přeboru v dresu rezervy. "Už od přípravy jedeme na vítězné vlně," neskrývá nadšení šikovný fotbalista. Vysvětlení, proč se daří, je jednoduché. "Plníme to, co po nás trenér chce. Máme dobrou partu, drží se disciplína. Pomohlo i to, že přišlo hodně nových kluků," pochvaluje si, jak to v Admiře B šlape. "Budeme se teď snažit udělat další výhru, to je jasné," naznačuje, jak bude vypadat jeden z jeho tipů na sedmé kolo. "Ale jinak jen tenhle týden strašně těžký na tipování. Radši ať podle mě nikdo nesází," usměje se.

A jak tipuje zápasy 7. kola Pražská teplárenská přeboru?

Podolí – Vyšehrad B, tip 2
S oběma týmy jsme již hráli a v obou případech to byla těžká a náročná utkání. Po zápase na Podolí jsme říkali, že odtamtud se budou vozit body těžko. Vyšehrad u nás hrál sympatický otevřený fotbal i přesto, že dohrávali o deseti. V sousedském derby budu věřit Vyšehradu, který o gól vyhraje.

Zličín – Žižkov B, tip 0
Zličín se jako nováček začíná trochu oklepávat z úvodních nevydařených kol. Béčku Viktorky se naopak začátek podzimu vydařil. V utkáních obou těchto mužstev padá hodně branek, tudíž by to na góly v tomto zápase mohlo být bohaté. Tipuju remízu.

Hostivař – Újezd nad Lesy, tip 1
Tady favorizuju Hostivař, která je doma nepříjemným soupeřem pro všechny. Újezd nad Lesy venku ještě nevyhrál a nejspíš tomu nebude jinak ani po tomto zápase. Kluci i trenéři z kabiny, včetně mého taťky, se v tomto utkání shodli na ostré jedničce.

Uhelné sklady – Újezd Praha 4, tip 0
„Uhelkám“ se poslední dva zápasy nepovedly a teď je čeká silný Újezd Praha 4. Ten má pět výher v řadě a určitě chce jít za obhajobou prvenství v přeboru i s naším bývalým kapitánem Lupínkem, kterému v tomto zápase přeju gól, ale jen vyrovnávací. (směje se) Očekávám zápas nahoru - dolů s remízou na konci.

Královice – Admira B, tip 2
Do Královic jedeme s tím, že nás tam čeká jedno z nejtěžších utkání podzimu. Bude to náročný zápas, protože Kralovičtí mají silný útok a podporu exligisty Davida Kalivody. V jejich zápasech padá hodně branek a já si přeju, aby padaly góly i v tom našem utkání. Samozřejmě s tím, že dáme minimálně o jednu branku víc.

Dukla Jižní Město – Motorlet B, tip 1
Asi nejtěžší zápas na tipování. Dukla JM se v úvodu sezony překvapivě trápí, i když měla těžký los. Rezerva Motorletu sice v minulém kole vyhrála, ale pravděpodobně nebude mít podporu A týmu z důvodu shodně hraného utkání. Dukla body nutně potřebuje a myslím si, že právě tady je získá a bude bodovat naplno.

Radotín – Třeboradice, tip 2
Tento zápas se mi těžko tipuje. Domácí tým Radotína moc neznám a neviděl jsem ho hrát. Přesto budou Třeboradicím velmi těžkým soupeřem. Třeboradice už dva zápasy nedaly gól a určitě před tímto zápasem kalkulovaly s více nahranými body a lepším umístěním. Tipuju ale, že se Třeboradice střelecky zvednou a těsně zvítězí brankou bývalého spoluhráče Tomáše Petra.

Přední Kopanina – Kolovraty, tip 0
Opět na sebe narazí týmy, s kterými jsme se již utkali. Bude to velký boj o střed pole, kde bude klíčové, jestli bude hrát za Kopaninu Dan Kolář. S ním je Kopanina daleko silnější. Pokud nastoupí, věřil bych o malinko více domácím. Kolovraty mají ale velmi silný a zkušený tým a bod by si z Kopaniny odvézt mohly. Po poradě s naším kapitánem Šindym tipujeme remízu.

Jak byli úspěšní předchozí tipéři?
1. kolo: Tomáš Pešír (Újezd Praha 4) 2 správné tipy - 6 špatných

2. kolo: Jakub Pospíšil (Královice) 4 správné tipy - 4 špatné

3. kolo: Václav Klán (Uhelné sklady) 5 správných - 3 špatné

4. kolo: Pavel Zadina (Přední Kopanina) 3 správné tipy – 5 špatných

5. kolo: Vladimír Pokorný (Vyšehrad B) 3 správné tipy – 5 špatných

6. kolo: Vojtěch Brabenec (Dukla Jižní Město) 4 správné tipy – 4 špatnéFotografie