Foto: Jiří IPSER
Glasnoviče po návratu do Aritmy mrzela prohra s lídrem. Tým není špatný, bude to dobré, říká

Glasnoviče po návratu do Aritmy mrzela prohra s lídrem. Tým není špatný, bude to dobré, říká

V minulém kole protrhl střeleckou smůlu, po návratu z Rakouska vstřelil Marin Glasnovič první gól za Aritmu, kam se vrátil. Teď sice tým z Vokovic doma nestačil na lídra divizní skupiny B z Českého Brodu, když poprvé nedal gól. S favoritem ale odehrál vyrovnanou partii a podlehl 0:1. „Věřím, že budeme hrát nahoře,“ říká Glasnovič, útočné eso Aritmy.

Jak se to seběhlo, že jste z Rakouska zase zpátky ve vokovickém klubu?
V Rakousku jsem teď nenašel angažmá, takže jsem oslovil trenéra Kubra s tím, jestli bych nemohl za Aritmu zase hrát. Nechtělo se mi být půl roku bez fotbalu jen kvůli tomu, že jsme s manažerem nenašli v Rakousku klub. Do budoucna nevylučuji, že si tam ještě půjdu zahrát, ale zatím jsem tady a musím říct, že jsem spokojený. Uvidíme, co bude dál.

Před pár sezonami jste v klubu působil, kádr se ale asi dost obměnil, že?
Přišli noví, mladí hráči. Bude chtít trochu času, než si to sedne. Ale určitě se posílilo, až na ten zápas s Českým Brodem se nám docela daří.

Český Brod dosud neztratil ani bod. Bylo hodně nepříjemné, když dal soupeř gól z první akce?
Když dostanete branku ve druhé minutě z první střely na branku, tak to nikdy nepomůže... Přitom jsme si s kluky v šatně ještě říkali, že se musíme soustředit na začátek, chytit ho. Jenže se nám to nepovedlo. Je to škoda.

Byl Český Brod zatím nejlepší ze soupeřů, kterého jste v divizi potkali?
Hrají dobře, není náhoda, že jsou první. Ale dovolím si říct, že jsme s nimi odehráli vyrovnaný zápas. Je škoda, že jsme tak brzy dostali gól.

Byla šance k vyrovnání?
Jednu jsem měl i já. Mohl jsem střílet, ale Robo Turák si křikl, tak jsem nahrával a nedopadlo to. Třeba kdybych střílel, kdo ví, jak by to dopadlo. To už se nedozvíme. Nechtěl jsem být za sobce, tak jsem přihrával.

Gól jste dal alespoň v minulém utkání, kdy se vyhrálo. Od vás se góly čekají, ulevilo se vám?
Když jsem hrál poslední zápas v Rakousku, poranil jsem si koleno. Tady v divizi jsem první utkání ještě nemohl hrát, nebyl dořešený transfer. Teď už je to v pořádku, trénuji a dostávám se do toho víc a víc. Na začátku jsem chodil do hry ve druhém poločase, teď už zvládám celé utkání.

No ale gól jste zatím dal jen jeden...
Snažil jsem se, aby jich bylo víc. Nervozní jsem ale nebyl, i když jsem spíš výbušný typ, takže samozřejmě chci, aby to tam padalo. Naštěstí už jsem to minule prorval. Snad to tam bude padat víc, třeba už v příštím utkání. Chtěl bych se dostat mezi nejlepší střelce divize, to je jasné.

Příště jedete na hřiště Ostrova. Aritmě se teď mimochodem daří víc na hřištích soupeřů. To před pár lety neplatilo, že?
Dařilo se nám dřív hodně doma, teď jsme tu prohráli podruhé za sebou. Nevím, čím to je. Prostě se nám teď dařilo víc venku, a tak nezbývá než věřit, že na to příště zase navážeme.

Dá se čekat, že i vaše výkony půjdou nahoru, až se ještě víc sehrajete s novými spoluhráči...
Ono to s tím sehráváním zase není tak žhavé. Já jsem na Aritmě pořád trénoval, i když jsem hrál v Rakousku. Tam jsem jezdil na tréninky jen jednou týdně a na zápasy. Ono je to docela vyčerpávající, když jedete tři a půl hodiny tam a stejnou dobu zpátky. S trenérem Kubrem máme dobré vztahy a děkuji, že jsem mohl trénovat na Aritmě.

I přes porážku s Českým Brodem je Aritma ve špičce divizní skupiny B. Jak vysoko si troufáte?
Kdybychom zvládli zápas s Brodem, mohlo to být ještě zajímavější. Ale doufám, že na horních příčkách budeme i dál. Myslím, že nám hodně chybí zkušený Štohanzl, který je zraněný. Má techniku, umí dát přihrávku za obranu. Ale celkově tým není špatný. Dejte nám ale ještě chvíli, než si to sedne. Věřím, že to bude dobré.Fotografie